Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik országot érdemesebb...

Melyik országot érdemesebb megnézni minden szempontot figyelembe véve: Kuba vagy Mexikó?

Figyelt kérdés
Mind a két ország megfogott, soha nem voltam még egyikben sem. Mindenképpen egy szervezett körutazás formájában mennék el, csak nem tudok dönteni. Aki volt már ezekben az országokban mik a tapasztalatok, miért egyik és miért a másik? ☺️

febr. 15. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Mexikóban voltam csak, igaz, saját szervezéssel, a Yucatan szerintem gyönyörű, bár engem nem a mai mexikói kultúra érdekelt igazán, inkább a maja és hasonló városok, na meg a Karib-tenger.

Viszont volt ismerősöm, aki mindkettőben volt, és ő egyértelműen Mexikót hozta ki győztesként, azt mondta, hogy Kuba is szuper lenne, de akkora a szegénység és nyomor, hogy számukra emiatt szinte élvezhetetlen volt az ottlét (pedig engem is érdekelt volna, de így letettem róla 😞)

febr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Én Kubában voltam. Nem körút, saját szervezés. Havannában voltunk pár napot, utána egy nyaralóhelyre utaztunk. Örülök, hogy eljutottam oda. Nagy élmény volt. Érdekes, vannak fura dolgok. Havannában nagyon kell figyelni, rengetek kéregető, lehúzós ember van. De nagyon érdekes is, az épületek, autók, a zene, az ételek. A nyaralóhely gyönyörű volt, és ott mivel zárt, így ott már nem voltak kéregetők. Az ott dolgozók nagyon aranyos és kedvesek voltak.

Viszont most Mexikóba szeretnék menni. Gyanítom, ha Mexikóban lettem volna, akkor Kubába szeretnék utána :D

febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi hasznos válaszokat. ☺️
febr. 15. 13:16
 4/13 A kérdező kommentje:

#1

Mexikó mennyire drága? Csapvíz iható -e vagy sem?


#2

Mennyire van drágaság ott attól függetlenül, hogy nagy a szegénység? A kéregetők mennyire nyomulósak és agresszívak? Mennyire kell félni este?

febr. 15. 13:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy én sehol nem iszom csapvizet (még itthon sem, mert nem rajongok érte), de nyaraláson főleg nem kockáztatok :)

Mexikóban meg amúgy is kihívás lett volna vizet inni, mert annyi féle, számomra addig ismeretlen üdítő, ice tea, gyümölcslé (és persze sör! 😀) volt, hogy így sem tudtunk mindent végigkóstolni :)

Egyébként úgy tudom, hogy nem iható, mint a legtöbb hasonló helyen.

febr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az italok amúgy viszonylag drágák (tequila, mezcal, sör stb.), amerikai pénztárcához vannak szabva, legalábbis a pubokban, szórakozóhelyeken.

De az ételek nagyon jók, és a fő turistás részektől kicsit eltávolodva és/vagy utcai árusoknál egész baráti áron tudtunk jókat enni. Én eddig még csak ott mertem megkockáztatni utcai kajáldát, annyira jól néztek ki az ottani ételek, és nem is lett semmi bajunk :)

Amúgy italból is ki lehetett fogni jó akciókat, Tulumban a "törzshelyünkön" pl. 1-et fizet, 2-t kap akció volt a sör+mezcal kombóra, ráadásul ott a reposado-t naranccsal és cukorral adták, az volt a kedvencem 🙂

#1

febr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4: Nem volt drágaság. Van, ami kifejezetten olcsó volt. Pl. tenger gyümölcsei, homár. Boltokban szinte semmit sem kapni. Jó szállodát kell választani, ahol minden elérhető. Beütünk városnézés közben étteremben, kávézóba, elmentünk este vacsorázni, ott átlagos árak voltak. A nyaralóhelyen meg all-inclusive volt. A havannai szállodában és a nyaralóhelyen is nagyon nagy választék volt az ételekből, italokból.

Elég nyomulósak, de nem agresszívak. Úgy csinálnak, mintha nagyon barátságosak lennének, de aztán kiderül, hogy csak azért barátkoznak, mert akarnak valamit. Olyan szempontból agresszívak, hogy bűntudatot akarnak kelteni, hogy majd miattad fognak éhezni, ha nem veszed meg ezt vagy azt tőlük. De sokan csak trükköznek. Megkérik, hogy vegyék valamit a boltból, mert nincs mit enniük. Aztán visszaviszik és megkapják a pénzt a boltostól :D De mi ismerősöktől már hallottuk ezeket a trükköket.

Vannak olyan kis utcák, ahol nappal se nagyon kell mászkálni. Egyszer bekeveredtünk egy ilyen részre, hááát, totál gettó. De a fő utcákon, a szállodák, éttermek közelében rendben van minden este is.

febr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm Nektek a részletes beszámolót. ☺️
febr. 16. 08:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Minden országra igaz (fokozatok persze vannak), ha ismered akkor nem veszélyes, ha nem ismered, lehet az. Ha jól szervezed olcsóbb, de lehet elképesztően drága. Ha tudod miért mész oda, érdekes, ha nem tudod, lehet nagy csalódás.

Elég sok helyen voltam, keleten és nyugaton, északon és délen, veszély sehol nem fenyegetett, kellemetlenségek értek, de a helyiek mindig segítettek, és minden megfizethető volt. De mindenekelőtt rendkívül tanulságos és kellemes.

febr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szervezett körúttal tökmindegy, visznek busszal skanzenezni, meg lehet enni a rosszabbnál rosszabb, nyugati ízlésre szabott hotelreggeliket, nehogy a drága fehér vendég pocakját megfeküdje valami olyasmi, aminek íze is van. Mexikó déli része nagyjából semennyire nem veszélyes és gyönyörű is, ha az ember nem a tulumi meg cancúni hotelgettókban költi a pénzét, akkor jelentősen olcsóbb is, mint Magyarország.
febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!