Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Miket vigyek mindenképpen...

Miket vigyek mindenképpen magammal? Mennyi pénzt? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Először megyek ki úgy külföldre (táborba) h anyuék nem lesznek velem.Nagyon izgulok és egy kicsit talán félek is.Németországba megyünk május 4.-én. Elég drága volt maga a tábor is,ezért meg tudom érteni,hogy apum 20 eurót akar adni (már csak az árfolyam miatt is...) De szerintem egy kicsit adhatna többet nem? Hogy vegyem rá? (14/L)
2009. ápr. 25. 18:10
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Németországra nem tudok mit írni. Én Olaszországban voltam 2 éve. Én akkor 150 eurót vittem magammal. Azt azért hozzátenném, hogy minden este vacsorázni mentem, délután fagyizni, koktélozni. Ja és az sem mindegy, hogy mennyi időre mész. Én másfél hetet voltam és még hoztam is haza, úgy hogy minden családtagomnak hoztam ajándékot (9fő). Gondolom ti azért kaptok rendes ellátást... De a 20 eurót én elég kevésnek találom. Esetleg nincs zsebpénzed, amiből pótolhatnád?
2009. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szia! először is köszi a válaszodat! Egy hétre megyünk, teljes ellátást kapunk de én nem eszk meg mindent és ezzel már egy korábbi táborba voltak problémáim..De most végülis annyira nem nagy dolog..De a zsebpénzem meg 1500 ft és azt mindig el költöm valami új ruhára.Mondjuk sztem az se valami sok...Ma már apa azt mondta, hogy lehet h még húz eurót se ad...Pedig elég jól keres..És életembe először megyek egyedül.. Szeretnék mindenkinek hzni valamit mondjuk csak anyának meg apának meg a nővéremnek...De nagyon imádom az édességeket és amikor ausztriába megyünk együtt akkor is mindig megveszem az összes édességet.. Na de azért köszi a válaszodat!
2009. ápr. 25. 19:00
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Már ne haragudj, de inkább örülnél, hogy egyáltalán be tudnak fizetni egy egyhetes táborba. Ez jellemzi a mai fiatalságot, már bocs. Te nem tudod még, hogy milyen nehéz pénzt keresni, és így nem is tudod értékelni.

Ha teljes ellátást kapsz, akkor bőven elég a 20 euró. És edd meg, amit adnak, nem fogsz belehalni.

2009. ápr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Értem,tök igazad van de apám az aki igazán megtehetné h többet adjon csak világ életbéne mindig csak magára költött meg a kocsijára és a többi dolog meg le volt szarva.És nem ehetek meg akármit, mert beteg vagyok!
2009. ápr. 25. 20:04
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Ja, ha beteg vagy, azért az más tészta. Akkor azért többet is adhatna. (2. voltam)
2009. ápr. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát ha nem is sokkal de azért igen... Az a legroszabb az egészben h nagyon szeretek enni de legtöbbször ha olyan kaját eszek amit nem olyan ember csinál akinek a főztjét már ettem attól a legtöbb esetben rosszul leszek fáj a fejem hasmenésem van és hányingerem. Az biztos h a tejfölös kajáktól vagyok a legtöbbször rosszul tejérzéken nem vagok,voltunk vizsgálaton...És tényleg csak a kaja miatt kellene..ert most ilyen árfolyam melett nem éri meg nagyon vásárolgatni.
2009. ápr. 25. 20:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hello! igaz, nem Németorszàgban élek ( attol még egy kicsit nyugatabbra, egy nagy-nagy orszàgban :)), ha lesz teljes ellàtàs, akkor igazàbol az étkezésed meg van oldva. De, ahogy mondod figyelned kell a kajàra és édesszàju is vagy, akkor..hààt, az a 20 euro kb 4-5 napra lesz elég. Ami jo hir, mivel imàdod az édességet, hogy errefelé 3-4 tàbla csokit adnak egybecsomagolva olyan màsfél-két euroért, igy te is jol jàrsz, meg ajàndékba hazahozhatod a maradék tàblàkat :)

de, hogy oszinte legyek, kicsit kevés az a 20 euro, fagyizni, kàvézni ( na jo, 14 évesen inkàbb kolàzni) oké, de ajàndéktàrgyakat, ruhàkat ott abbol nem tudsz venni.

Reménykedjunk, nem gyengul tovàbb a forint :)

2009. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen az úgy tök jó.. Már annyira várom..Az bizti h a tesómnak almás orbitot hozok mert olyan itt nincs és az is ugy kb négyesével van összecsomagolva és nagyon szeretjük.Hát ruhát nem nagyon akarok venni,sztem csak édességet meg a tesómnak valami apróságot veszek...Köszi a válaszodat.
2009. ápr. 25. 21:24
 9/15 tade ***** válasza:
100%
SZiasztok. Akar draga volt a tabor akar nem, nekem 20 euro nagyon keves. Igaz en Olaszorszagban elek, de ha abbol indulok ki, hogy nagyobb varosokban egy nyilvanos wc 3 euroba kerul, akkor....Gondolom teljes ellatas lesz, ha mondjuk varosnezesre mentek es uditot akarsz venni, az is minimum 2 euro, ha nem uzletben veszed. En minimum 50 eurot vinnek. Lepontozhattok, hogy a kerdezo orulhetne, hogy egyaltalan befizettek erre a taborra, de a kedves szulok is figyelembe vehetnek, hogy nemetorszagba elngedni a lanyukat 20 euroval felelotlenseg!!
2009. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
20 euró szerintem is kicsit kevés... Én mindig úgy kaptam pénzt, bárhova mentem, hogy mondjuk egy 10ezres költőpénz, és még egy 5ezres vészhelyzetre. Persze ehhez kell a bizalom, hogy a vészhelyzet nem egy 40%-os leértékelés lesz valamelyik boltban. Azóta saját számlám van, így többnyire kártyával fizetek mindent ha külföldre kerülök, és ha baj van tudnak pénzt küldeni (persze eddig erre nem került sor). Ne nagyon erőltesd szerintem, beszélj anyuddal, hogy a kaja miatt kéne, hátha lesz valami, és ha bizalmat szavaznak neked azzal, hogy adnak "vésztartalékot", akkor ne játszd el! :)
2009. ápr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!