Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van még esély 2020.12.31....

Van még esély 2020.12.31. előtt kiköltözni Angliába?

Figyelt kérdés
A koronavírus miatt rengeteg ember állása szűnt meg. Így van esély új bevándorlónak munkát találni, ha lecseng a vírus miatti utazási korlátozás? Vagy esélytelen? Esetleg arra van esély, hogy az átmeneti időszak meghosszabbodjon? Érdemes még Angliában gondolkodni, vagy inkább már EU országot preferálni? Persze nyevtudással+használható szakma alap. Ki mit javasol? Esetleg Írország, Hollandia, Dánia...?

2020. máj. 4. 15:17
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves Brasco!

Természetesen nyelvtudással mennénk, akármelyik ország mellett döntünk is. Én szakmát is szeretnék abban a pár évben tanulni, amíg eljön az idő a költözésre.

2020. máj. 5. 08:08
 12/17 anonim ***** válasza:
Hollandiába nem muszáj hollandul tudni, az angol is elég, legalábbis Amszterdamban és környékén. Hosszútvára persze érdemes elsajátítani.
2020. máj. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Szia!

Én Angliában élek majdnem 10éve. Londonban.

Nem ajánlom nagyon.

Föleg a mostani helyzetben,ami van.

Teljesen mindegy milyen végzettséged van, ami tényleg nem egy orvosi diploma . Nem garantált,hogy bekerülsz egyböl egy jó helyre,amit akarsz. Ha például a végzettségedben akarsz dolgozni. (Esetleg ha nem kezdesz el otthonról keresni, és skype-on interjúzni)Muszaly leszel elmenni mekibe, kávézóba, ilyen helyekre, hogy tudd fizetni a rentet, számlákat.(nem kevès) ha szerencsèd van,találsz olyan lakást ahol egyedül lehetsz(nem sok sikerrel, baratnöm hónapokat keresett agencynel, mire talált valamit...£1500 ert.) Agencyhez be se jelentkezhetsz,mert van credit check.

Mindenhol kell deposit-ot is fizetned, és nagy valószínüleg màsokkal fogsz együtt lakni.

Nagyon sokan veszítették el az állásukat most, telített lesz a piac,ha ezután valaha beindul a gazdaság(szerintem ebben az évben nem igen), úgyis a tapasztaltakat veszik fel.

És igen megváltozott a hangulat a külföldiekkel szemben. Tudom, mert vendéglátàsban dolgozom.

Amint meglesz a 10évünk,haza költözünk. Mi rájöttünk, hogy ez nem igazán a mi világunk. Olyat nem igen lehet csinalni,amit mi szeretünk. Bejárhatsz Londonba persze, jarhatsz minden hétvégén pubba. De mindez rengeteg pénz. És nagyban függ, hogy hol dolgozol és mikor. Ismerösöm példàul állandó éjszaka van a mekibe.

Viszont utazni olcsón lehet.

Még egy dolgot vegyetek figyelembe. Egy idö után borzalmas lesz lehet, hogy ilyen távol vagy a családodtól(szülök, tesok, unokahùgok, barátok)

Mikor majd fontos eseményekre nem tudsz haza menni,mert nem engednek el a melóhelyröl, az azèrt nem kellemes.

Nem ùgy vagy, hogy haza ugrasz peldaul az osztrakoktól.

Baratnöm nem rég költözött Amszterdamba, mert már hányni tudott volna Angliától. 18évet volt itt. Azt mondta az sokkal jobb hely. De meg kell tanulnia a nyelvet.

Remèlem segítettem vmiben!

2020. máj. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Igen, nagyon sokat segítettél. Örülök mikor valaki normálisan, flegma stílus nélkül leírja a tapasztalatait, jót-rosszat egyaránt, segítő szándékkal. Már mi is inkább német nyelvterületben gondolkozunk, de még nincs eldöntve semmi.

Köszönöm szépen a válaszod!

2020. máj. 8. 08:17
 15/17 anonim ***** válasza:
Itt csak neked volt flegma és már az elején defenzív a stílusod.
2020. máj. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
ITfiú, neked is szép estét!
2020. máj. 9. 20:58
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
a 13-as informatív választ én is köszönöm. Kérdező, te úgy tűnik, nem vagy szinkronban magaddal, a kérdés így szólt: "Van még esély 2020.12.31. előtt kiköltözni" - erre nincs, de írtad is, hogy persze, szakmát nyelvet tanultok még a pár évben, míg eljön az idő. De akkor végül is megvan a megoldás: tanultok, majd mentek. És a "vírus"-hoz nincs köze. A gazdasági válsághoz, az óriási munkanélküliséghez van köze.
2020. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!