Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerül egy Kijevi,...

Mennyibe kerül egy Kijevi, esetleg egy Odesszai nyaralás?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a szállások olcsóak, de ha meghallják, hogy az ember külföldi, akkor több pénzt elkérnek, mint amennyibe eredetileg kerülne. Ez tényleg igaz? Mennyi az az összeg, amennyivel biztonságosan el lehetne utazni erre a 2 helyre?

(Azt tudom, hogy ukránon és az oroszon kívül más nyelvet nem nagyon beszélnek.)

Esetleg, ha vkinek van tapasztalata e 2 helyről, azt szívesen fogadnám itt is és privátban is akár. Szeretnék megtudni mindent róluk, mielőtt kiutaznék, majd mikor már lehet utazni egyáltalán...


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2021. jan. 3. 02:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A repülőjegy árakat te is láthatod. Ehhez még annyit, hogy mi 3000 forintért per irány vettük a mienket Ogyesszába húsvétra, és Kijev olyan 6000 lehetett irányonként most májusra. De ez fél éve volt, amikor a légitársaságok el akartak adni mindenáron. Most egy picit rosszabb a helyzet, mert nem repülnek és nem is utazik senki.

A szállás árakat airbnb-n megtalálod, de nézegetheted a booking.com-ot is.

A közlekedés rettentő olcsó, kaját pedig bárhol kapsz.

Nyelvet nem kell ahhoz beszélni, hogy vegyél egy ticketet, kérje egy levest vagy pizzaszeletet.

Egyébként a numbeo-n minden árat megtalálsz.

Repjegy árakat a ryanair és a wizzair oldalán találsz.

2021. jan. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ott, ahol előre kommunikált árak vannak, elég nehéz eljátszani ezt a “külföldieknek drágább” trükköt, persze nem lehetetlen. Én ebbe egyetlen alkalommal futottam bele nyilvánvaló módon: egy ottani diszkóban haverom a legolcsóbb, helyi sört akarta kérni , de állítólag elfogyott. Amikor én kértem, mégiscsak volt. A különbség annyi, hogy ő angolul kérte, én meg oroszul. Ilyenek vannak, meg tuti van étterem, ahol van angol nyelvű menü , kiigazított árakkal, de ezeket a szarrágásokat már az értékelések előre elolvasásával ki lehet szűrni.
2021. jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Autóval tervezünk menni. Szállásokat láttam az oldalakon, de kíváncsi voltam, tényleg átvágják-e az embereket az árakkal, de ezek szerint nem feltétlenül. Ezt jó hallani.

Azt szeretném még tudni, hogy konkrétan mennyi az az összeg, amivel biztonságban el lehetne indulni Ukrajnába? És határon mennyire szivatnak a határőrök?

2021. jan. 3. 12:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm az eddigi válaszokat! Autóval tervezünk menni"

"És határon mennyire szivatnak a határőrök?"


Repülővel kb harmad annyiba kerül, mint autóval, és ott vagytok 10 óra helyett 1,5 óra alatt, ráadásul a határon sem kell ácsorogni, és a határőrök sem szívatnak.


"Azt szeretném még tudni, hogy konkrétan mennyi az az összeg, amivel biztonságban el lehetne indulni Ukrajnába"


Megnézed numbeo.com - on az árakat, és kiszámolod, hogy mennyit költötök kb. Mi honnan tudjuk, hogy hol, mit, mennyit akartok enni, hova akartok elmenni, mennyit akartok tömegközlekedni etc.


Egyébként Ukrajna az egyik legolcsóbb ország Európában, szóval ha annyit számolsz, mint egy belföldi utazásra, akkor bőven bele fogtok esni (és még pénzetek is marad)

2021. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen a válaszodat! 😊
2021. jan. 3. 12:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, közben megnéztem neked.


Kijevben egy három fogásos vacsora egy közös étteremben két főre 7300 Ft, egy mekis menü (Bigmac) 1100 Ft, tehát baromi olcsón ki lehet jönni ott.

2021. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Nyaralni... Te vagy a megeri Bissau-Guineas gyerek.
2021. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a közös étterem?
2021. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj az közepes (kategóriájú) akart lenni, bocsánat:D
2021. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Ukrajnában abszolúte nem jellemzőek a lehúzások, szerintem kimondottan lúzernek kell lenni, hogy még ott is átvágjanak.
2021. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!