Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan jutok el Budapestről...

Hogyan jutok el Budapestről Gdansk-ba(Lengyelország) ha nincsen autóm?

Figyelt kérdés

Egyszer voltam ott és nagyon belé szerettem, de nem tudtam egy csomó dolgot megnézni. Most visszamennék ha a jelenlegi helyzet javulna valamelyest. Szerintetek érdemes a mostani helyzetben külföldre utazni? Én szeretnék mert már nagyon elegem vana bezártságból.


Visszatérve; repülővel csak átszállással tudnék menni Varsón keresztül.


Megnéztem a vonattársaságokat is. Csak az nagyon sok idő s nem tudom mennyibe kerülne.


Egyéb ötlet?



2021. máj. 2. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Visszatérve; repülővel csak átszállással tudnék menni Varsón keresztül."


És ez akkora trauma, hogy ki van csukva? Átszállással együtt is megúszod 5 óra alatt.


Egyértelműen repülővel a legegyszerűbb és ár-érték arányban is a legjobb. Nézd a Lufthansát is, müncheni átszállással még gyorsabban oda lehet érni ugyanannyiért.


Ha be vagy kétszeresen oltva, akkor szerintem már lassan bevállalható.

2021. máj. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem trauma csak az ár magas. A lot-nál néztem amúgy. Már regisztráltam de még nem kerültem sorra. Pfizerrel leszek oltva így karantén mentesen be tudok majd lépni az országba! :)


Köszi a tippet!

2021. máj. 2. 23:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Repülővel, átszállással a legjobb szerintem. Én anno busszal voltam, amikor még Polskibus volt, arról is átszálltam Varsóban. 18 óra volt az út, de fillérekbe került, én meg szeretek buszozni. :) Pár éve már ezt is a Flixbus viszi, az lényegesen többe kerül.

Gdansk pedig csodálatos, megértem a rajongásodat!

2021. máj. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Talán úgy tudod olcsóbban megúszni, de a vonatnál még mindig gyorsabban, hogy Varsóig repülsz és ott keresel egy telekocsis fuvart.


A BlaBlaCar náluk is működik, de érdemes utánanézni, hátha van csak a lengyeleknek szánt helyi favorit is, mint nálunk az Oszkár. Akadnak 4 órás fuvarok 4-5 ezer forintért most is, szóval nem lehetetlen.

2021. máj. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én repülővel-vonattal voltam, ezt találtam a legolcsóbb és legkényelmesebb opciónak. Varsóban szálltam át. Varsótól busszal azt hiszem még olcsóbb volt, csak azt kevésbé szeretem.
2021. máj. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a repülő és a vonat kombinálása a legjobb. Bagóért lehet normál időkben Varsóba repülni és a PKP InterCity sem egy vállalhatatlanul drága dolog.


De a vonat sem rossz opció: éjszakai vonattal nem veszítesz időt, végigalszod, aztán átszállsz Gdansk felé Varsóban. Vissza ugyanígy.

2021. máj. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 buszter ***** válasza:
100%
12 eve elek Lengyelorszagban, gyakran utazunk Bp-re. Leg jobb megoldasnak szerintem is Bp-Warszawa repulo, Warszawa Gdansk vonat.. Ha olcso vonatot akarsz akkor TLK de ez nagyon lassu.. EIP (intercityexpress). sokkal gyorsabb de dragabb. bilet.intercity.pl oldalon keress rogton irja a jegy arakat.. ha kell segitseg jegyvasarlasban,szolj :)
2021. máj. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Budapest-Katowice,ott átszállás másik vonatra Gdanskig..5 óra alatt teszi meg az utat..
2021. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

" Bp-re. Leg jobb megoldasnak szerintem is Bp-Warszawa repulo, Warszawa Gdansk vonat" 7-es ere gondoltam én is!


Mennyire drága a vonat? Illetve a taxi? Mert a reptérről avval mennék ki a pályudvarra Varsóban. A jegyvásárlásnál nincsen angolnyelvű honlap?

2021. máj. 4. 00:14
 10/11 A kérdező kommentje:
"Varsótól busszal azt hiszem még olcsóbb volt, csak azt kevésbé szeretem." Mennyibe kerül a buszjegy? (forintban?) Illetve mi a lengyelbusztársaság neve?
2021. máj. 4. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!