Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába való költözésnek...

Ausztriába való költözésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdések lesznek, de nem éltem még más országban és nem tudom hogy működik.

Mivel EU-s ország, ezért kérdés nélkül ki lehet költözni? Ha mondjuk ott járnék iskolába, beszélhetnék angolul, vagy kötelező a német? Magyar okmányokat (pl személyi) elfogadnak? Illetve lehet csináltatni osztrák személyit? Vagy osztrák irataim csak akkor lehetnek, ha állampolgár vagyok? Annak mi a menete? Mert azt olvastam, hogy csak 10 év kint élés után lehet kérelmezni az állampolgárságot, de nekem ez soknak tűnik. Vagy ha pl lejár a személyim, bankkártyám, jogsim, és meg kell újítani, azt meg tudom anélkül is hogy állampolgár vagyok és kérhetek egy osztrákot, vagy haza kell jönnöm és itt megcsináltatni? Illetve nevet lehet ott változtatni (úgy értve, hogy kiköltözök, megváltoztatom a nevem és arra a névre kérek új okmányokat), vagy ahhoz is állampolgárnak kell lennem?

Bocs a sok kérdésért, de semmit nem tudok erről.



2021. jún. 12. 14:10
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Bármilyen infó érdekel egyébként, csak a névváltoztatást emeltem ki mert nekem az lenne a legfontosabb és tulajdonképpen ezért költöznék ki.
2021. jún. 12. 14:24
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Névváltoztatás miatt nem érdemes külföldre költözni, hiába költöznél Ausztriába, ettöl még nem változtathatsz nevet!

VIszont MO-on simán lehet névváltoztatást kérni költözés nélkül is.

2021. jún. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Sajnos én itthon nem változtathatok nevet mert nekem be van tiltva. Nem szeretnék belemenni túlzottan, de nekem érne annyit a költözés hogy végre nyugtom legyen és rendezve legyenek az irataim. De akkor ezek szerint nem változtathatnék ott nevet?
2021. jún. 12. 14:31
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "be van tiltva"? Bocs, de ez hülyeség hacsak nem változtattad meg 5 éven belül már egyszer, bár még ekkor is kérelmezhető. "Megtilott" akkor lehet ha monjuk Viking Dönci szeretnél lenni, azaz nem az engedélyezett nevek közül választanál, de ez a legtöbb országban így van. Vagy 18 év alatti vagy és a szüleid nem egyeznek bele. Egyébként hülyeség, hogy meg van tiltva.
2021. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hülyeség. Férfi vagyok, de az irataimon női név és női nem szerepel, amit itthon nem lehet megváltoztatni. Ezzel szenvedek évek óta és már nagyon elegem van belőle, de itthon nem lehet mit kezdeni vele mert a kedves kormánynak böki a csőrét ha egy ember normális életet akar élni. Nem akartam belemenni mert nem gondolom hogy ez bárkire is tartozna, vagy hogy a kérdés szempontjából jelentősége lenne. A kérdésem továbbra is az lenne, hogy lehet-e külföldön nevet változtatni állampolgárság nélkül, vagy ha csak állampolgárként lehet akkor a megszerzésének mi a menete.
2021. jún. 12. 14:58
 6/36 A kérdező kommentje:
Ha hülyeség lenne akkor nem jött volna létre ez a kérdés, mert már rég megváltoztattam volna.
2021. jún. 12. 14:59
 7/36 anonim ***** válasza:

Már miért ne változtathatnád meg. Olyan nevet választasz magadnak, amilyet akarsz, nem szól bele senki. Még a születendő gyereknél is "a magyar névhagyományok alapján fiúgyermek számára csak férfinevet, leánygyermek számára csak női utónevet javasol bejegyzésre" "JAVASOL", tehát nem kötelez, nem utasít, nem tilt, hanem javasol.

Ez eléggé trollkérdés. Ha kaphattál női nevet, akkor ugyanúgy kaphatsz férfi nevet.

2021. jún. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Persze, troll kérdés....bár az lenne. Te nagyon nem vágod hogy milyen törvény lépett életbe tavaly nyáron. Ha érdekel olvass utána, én nem fogok neked magyarázkodni mert nem erről szólt a kérdésem. Én nem tudok ebben a retek országban nevet változtatni, ha fejre állok akkor sem, meg ha te állsz fejre akkor sem. Külföldön változtathatok nevet vagy nem? Ennyi lenne a kérdés.
2021. jún. 12. 15:12
 9/36 anonim ***** válasza:
0%

És tavaly nyárig nem akartál nevet változtatni, de tavaly nyáron hirtelen megvilágosodtál és most sürgősen nevet akarsz változtatni.

Na jó, szórakozzon veled, aki akar.

2021. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
De, tavaly nyáron is akartam, meg azelőtt is, de ez egy hihetetlen hosszú és bonyolult folyamat a hozzám hasonló embereknek, mert el vagyunk lehetetlenítve ebben az országban. Szórakozni meg veled szórakozzon aki akar, én feltettem egy kérdést te meg kifigurázol, másról beszélsz, és vádolgatsz hogy troll vagyok. Ha nem tudsz a kérdésre választ adni akkor nem kell kommentelni.
2021. jún. 12. 15:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!