Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába való költözésnek...

Ausztriába való költözésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdések lesznek, de nem éltem még más országban és nem tudom hogy működik.

Mivel EU-s ország, ezért kérdés nélkül ki lehet költözni? Ha mondjuk ott járnék iskolába, beszélhetnék angolul, vagy kötelező a német? Magyar okmányokat (pl személyi) elfogadnak? Illetve lehet csináltatni osztrák személyit? Vagy osztrák irataim csak akkor lehetnek, ha állampolgár vagyok? Annak mi a menete? Mert azt olvastam, hogy csak 10 év kint élés után lehet kérelmezni az állampolgárságot, de nekem ez soknak tűnik. Vagy ha pl lejár a személyim, bankkártyám, jogsim, és meg kell újítani, azt meg tudom anélkül is hogy állampolgár vagyok és kérhetek egy osztrákot, vagy haza kell jönnöm és itt megcsináltatni? Illetve nevet lehet ott változtatni (úgy értve, hogy kiköltözök, megváltoztatom a nevem és arra a névre kérek új okmányokat), vagy ahhoz is állampolgárnak kell lennem?

Bocs a sok kérdésért, de semmit nem tudok erről.



2021. jún. 12. 14:10
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Nem a tényleges nememet akarom megváltoztani, én férfi vagyok és ezen nincs mit változtatni. Én azon szeretnék változtatni hogy jogilag is az legyek és az állam is annak ismerjen el, ami gyakorlatban, a való életben vagyok.
2021. jún. 12. 19:37
 22/36 anonim ***** válasza:
25%
Ha férfi lennél, akkor az igazolvanyodban is az szerepelne.
2021. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
51%

akkor, mivel a kérdésre senki nem válaszol: az, hogy kiköltözöl külföldre, nem változtat semmit, az állampolgárságod (és ezzel az irataid, a neved, mindened) magyar marad, akárhányszor jár is le. (hazajössz mora vagy kérvényezed távoli országoknál a nagykövetségeken, és kiállítanak neked új papírokat a lejártak helyett. ha megvannak az állampolgársági vizsga feltételei, és leraktad a vizsgát is, osztrák állampolgár leszel, innentől a név-és nemkérdés, illetve a papírjaid kiállítása az osztrák államhoz tartozik.

kiköltözni amúgy úgy lehet, hogy fogod magad, albérlet, munka, itt kijelentkezés a nyilvántartásból (lakcím és biztosítás), ott bejelentkezés ugyanezekbe, illetve megadott tartózkodási idők után újra és újra elmenni a bevándorlási hivatalba. ennyi

és igen, ha iskolába jársz (messze nem vagy még 16, mi?), németül kell beszélned, kivéve ah találsz angol nyelvű képzést, de az éáltalában fizetős. és ha állampolgárságot akarsz, ahoz is kell a német.

2021. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Egyébként de, elmúltam 16, nem fogok oda iskolába járni csak kíváncsiságból kérdeztem.
2021. jún. 13. 12:11
 25/36 anonim ***** válasza:
38%

"Nem a tényleges nememet akarom megváltoztani, én férfi vagyok és ezen nincs mit változtatni. "


Amennyiben a tényleges nemed férfi lenne, ez szerepelne az anyakönyvi kivonatodban, az alapján pedig meg tudnád csináltatni az új iratokat, a helyes nemmel és ugyanez alapján a nemednek megfelelő nevet is tudnál változtatni.

De te nő vagy, ezért nem fog menni. Az, hogy te minek érzed magad, más kérdés.

2021. jún. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
A névváltoztatás pénzbe kerül, de nincs törvényi akadálya annak, hogy nő létedre férfi nevet válassz. (Törőcsik Mari is Marián volt Mariann helyett, mert valaki rosszul végezte a munkáját). Ezért felesleges kiköltözni, nevet ott is csak azután változtathatsz, miután megkaptad az állampolgárságot.
2021. jún. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nő, de kösz a választ.
2021. jún. 14. 05:46
 28/36 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem lennél nő, akkor az igazolványodban a nemnél férfi szerepelne és férfi neved lenne. Ez egy tény, bármit is mondasz.
2021. jún. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Ha nő lennék akkor nem zavarna, hogy az van az igazolványomban. De nem is erről szólt a kérdés.
2021. jún. 14. 06:09
 30/36 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem nő lennél, akkor férfi lenne nemként az igazolványodban és férfi neved lenne. Leírhatod még százszor, hogy te nem vagy nő. De, nő vagy. Ez egy biológiai tény. Hogy te férfinak érzed magad, az meg egy mentális állapot. Amíg biológiailag nő vagy, addig törvényileg is nő vagy.
2021. jún. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!