Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriába való költözésnek...

Ausztriába való költözésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Lehet hogy hülye kérdések lesznek, de nem éltem még más országban és nem tudom hogy működik.

Mivel EU-s ország, ezért kérdés nélkül ki lehet költözni? Ha mondjuk ott járnék iskolába, beszélhetnék angolul, vagy kötelező a német? Magyar okmányokat (pl személyi) elfogadnak? Illetve lehet csináltatni osztrák személyit? Vagy osztrák irataim csak akkor lehetnek, ha állampolgár vagyok? Annak mi a menete? Mert azt olvastam, hogy csak 10 év kint élés után lehet kérelmezni az állampolgárságot, de nekem ez soknak tűnik. Vagy ha pl lejár a személyim, bankkártyám, jogsim, és meg kell újítani, azt meg tudom anélkül is hogy állampolgár vagyok és kérhetek egy osztrákot, vagy haza kell jönnöm és itt megcsináltatni? Illetve nevet lehet ott változtatni (úgy értve, hogy kiköltözök, megváltoztatom a nevem és arra a névre kérek új okmányokat), vagy ahhoz is állampolgárnak kell lennem?

Bocs a sok kérdésért, de semmit nem tudok erről.



2021. jún. 12. 14:10
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kiköltözöl valahova, még nem jelenti azt, hogy nem leszel magyar állampolgár. Majd ha állampolgárságot kapsz ott, ahova költözöl, akkor változtathatsz ott nevet vagy akármit.
2021. jún. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
75%

Miért ne lehetne megváltoztatni a nevedet, milyen indokkal tiltanák meg?

Hacsak nem olyan nevet akarsz felvenni, ami egyéb szabályokba ütközik, nem hiszem, hogy bármi egyéb okból nem engedélyeznék.


Ettöl eltekintve: ha külföldre költözöl, ott az eredeti neved érvényes, megváltoztatni csak akkor tudnád, ha megszerezted az adott helyen az állampolgárságot. (Még az sem engedélyezett, hogy a nevedet az ottani helyesírási szabályok szerint használd!)

Az állampolgárság megszerzése Európában mindenhol sok év után - és egyéb feltételek megléte mellett - lehetséges.

Ha te elköltöznél Ausztriába, ott tíz éven belül semmi esélyed.

2021. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

12!


Kérdezőnk transznemű

2021. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

Idöközben én is rájöttem némi keresgélés után.

Ennek ellenére a külföldre költözés nem oldja meg a problémáját igazán.

Viszont MO-on is, meg külföldön is lehetösége van "müvésznév" használatára, ennek érdemes lehet utána járni, mi a módja.

2021. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. jún. 12. 15:50
 17/36 anonim ***** válasza:
A költözés nem oldja meg a problémádat. Az adott ország állampolgárának kell lenned, hogy ott nevet változtass, az pedig több évbe telik. (Illetve a horvátok egy időben minden jöttmentnek megadták az állampolgárságot, talán ennek érdemes utánanézned. De nem tudom, hogy ők mennyire nyitottak rád.)
2021. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Mondjuk a külföldi állampolgárság megszerzése se jelenti azt, hogy nemet változtathatsz....
2021. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
#18, de, azt jelentené. Ha olyan ország állampolgára lennék ahol engedélyezett a legális nem megváltoztatása, akkor a nevemet is meg tudnám változtatni és meg lenne oldva a problémám. De ezek szerint ez nem ilyen gyorsan megy, szóval várnom kell amíg ez az ország tér észhez.
2021. jún. 12. 18:24
 20/36 anonim ***** válasza:

Nem, kérdező. A nemedet akkor változtathatnád meg, ha átestél a nemi átalakító műtéten.

Amuyg még mindig nem árultad el, hány éves vagy

2021. jún. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!