Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nem pont utazós kérdés, mert...

Nem pont utazós kérdés, mert itt élek Németországban. Néha úgy el tudok szontyolodni, mert ahol lakok, rengeteg szabály van. A konkrét problémámat kifejtem lenn. Adtok tanácsot? Olyan is simán tud válaszolni, aki mondjuk sosem járt Németországban!

Figyelt kérdés

Előtte Budapesten éltem, itt meg egy faluban, 2-3 éve költöztem.


Szóval elég 2 élű dolog, mert alapvetően szeretem, ahol élek, nem fogom leszólni. Bajoroszágban lakok, ami azt jelenti, hogy vannak gyönyörű tájak, túrázhatok az Alpokban, jó a fizetés. Szóval alapvetően nem rossz, de...


Itt van ez a negatívum a rengeteg szabályról. Én személy szerint amúgy nem utálom a szabályokat, segítik a kellemes együttélést. De hogy itt MENNYI szabály van, az hihetetlen. Akarva akaratlan is megszegem, meg behatárolnak alap dolgokban. Olyan, mintha már vonzanám az újabb és újabb dolgokat. És az itteniek komolyan is veszik, rengetegszer jönnek, hogy hívják a hatásógokat, ha nem tartom be. De konkrétan már így jönnek, fenyegetőzve. Most, hogy ezt elírtam, arra gondoltam, lehet igazából nem is a sok szabállyal van bajom, hanem az emberekkel? Hogy ilyenek? Pedig sok a kedves német, de ez rettenet. Ha megszegek egy szabályt, nem lehetne előbb azzal kezdeni, hogy szól? Miért úgy kell elsőre szólni, hogy ha nem teszem, hívja a hatóságokat? Ilyenkor mindig úgy elszontyolodok, ha ilyen szituációba keveredek. Legszívesebbek megmondanám neki, hogy basszus, szólj, és majd cselekszem az ügy érdekében, nem kell fenyegetőzni. De nem mondom, nem akarom szítani ilyenkor a konfliktust.


Úgyis valaki kérdezné, szal megírom, kb. mikkel volt eddig ügy. Pl. a kerítés. Akármilyen nem lehet, csak alacsony és bla-bla... A Ruhezeite, vagyis amikor már nem lehet zajolni. (Itt ahol lakok, este 8 után egy pisszenés se lehet... De tényleg, nem vicc.) A kutyával kapcsolatban meg folyamatosan, bármi... Miért ugat? Miért van kinn a kertben ha meleg van? Miért dobjuk a kakiját a konténerbe, büdös lesz a kukakonténer? (Bezacskózva van oda dobva.) Elmegyünk strandra, ott is ezer minden, bár egy ideje nem voltam strandon, de emlékszem, voltak ügyek.


Budapesten soha, senki nem fenyegetett meg, hogy hívja a rendőrséget. Nem mintha félnék amúgy a rendőrségtől, csak maga a sok hülye konfliktus, meg fenyegetőzés, meg folyamatos szabályokba ütközés... Mit csináljak? Nem költözök vissza (egyelőre).


2021. jún. 26. 20:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hová kéne dobni a kutyaszart akkor? Bevinni a wcbe és lehúzni, vagy elásni...?:D
2021. jún. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kutyaszar fertőző, férgekkel, élősködőkkel, ezért ha van, akkor a kutyaszar-gyűjtőbe kell rakni, vagy ha épp nincs ilyen, akkor a szennyvízhálózatba (igen akár WC vagy a közutakon lévő szennyvíz-elvezetők) kell dobni.
2021. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésed rávilágít a magyar szakmunkásképzés problémáira, nevezetesen arra, hogy a buta szobafestő mázolók valóban nehezen értik meg a leírt szöveget, az erkölcsi érzékük a béka segge alatt van, ettől függetlenül öntudatos kis latlok, akik ha kell, földhöz verik magukat.

Kimentél paraszt, és tanulásra képtelen barom maradtál.

2021. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is Németországban élek, a legtöbb szabály ami itt megvan az Magyarországon is megvan, ugyanis az együttélés alapvető szabályairól van szó. A különbség annyi, hogy itt be is tartják, illetve a hatóságok is betartatják. Mi bajod van a Ruhezeittal például? Nehéz elfogadni, hogy egy lakóövezetben este és éjszaka pihenni szeretnének, és nem mások kopácsolását vagy bulizását hallgatni? Zavar, hogy megszabják a kerítés magasságát? Vajon zavar a bajor falvak rendezett képe is, mert elárulom, hogy az az ilyen előírásoknak köszönhető? Ha hazamennél Magyarországra, akkor meg nyilván a szedettvedett utcakép zavarna.
2021. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon még azt tanulják, hogy egyáltalán a kutyagumit fel kell szedni az utcáról, szerintem adjunk még egy pár évtizedet amíg a következő lépést elérik, azaz a szelektív gyűjtést.
2021. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban élek, szabályok vannak, és? Nem vagyok tahó, hanem betartom, mert itt én vagyok a "vendég", aki alkalmazkodik.
2021. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!