Kezdőoldal » Utazás » Európa » A nagy igazság pillanata!...

A nagy igazság pillanata! Tényleg olcsóbb horvátországba, spanyolországba menni, mint a balatonra?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokat kérnék.


[link]



2021. júl. 16. 08:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
53%
Akkor te nem mész. Más meg megy.
2021. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:

Én nemrégen mindkét helyen voltam.Ez azért nem igaz.

Persze,más érzés a tengerben fürdeni,mint a Balatonban..ez tény.

Sokkal átlátszóbb,könnyebb benne úszni,és olyan színt vehetsz fel,amit a Balcsin 3 hét alatt sem tudsz.

Az árak azonban húzósak,nembeszélve az odaútról,a méregdrága autópályaárakról,és az üzemanyagok is jó 50-80 Ft-tal drágábbak mint idehaza.A szállásárak hasonlóak,a közért árak azért drágábbak 10-15%-kal biztosan,,mint idehaza.

Az éttermek,pizzázók jelentékenyen drágább(min 70-160 Kuna között egy tál étel+ a köret külön),mint a Balaton mellet,ami szintén sokat drágult a Covidban.Szóval,ha mindent egybevetek akkor azért horvát tengerpart drágább a Balatonnál.Ami viszont tényleg olcsóbb az Montenegró,bár messzebb van.

2021. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

12

Te voltál a balcsin mostanában? Ezek az árak egész tűrhetők.

2021. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Voltam.

10 ezerért a párommal megvacsoráztunk,sörrel,borral,üdítővel.

Horvátországban ezt nagyon szűken lehet megcsinálni,nembeszélve a horvát konyha meg sem közelíti a magyart.Megsütik este a malacot,ez a horvát konyha alapja,minden ebből készül.Egy jó levest sem tudsz enni/mondjuk én leveses vagyok amúgy is/.A sörök drágák,a nemzeti sörük az OZUJSKO PIVO nem sokkal jobb a kőbányainál,és legalább 1000 Ft-ba kerül egy korsó étteremben.

Mindent összevetve nem nagyon olcsóbb ez,de persze tudom az ember nem csak ezekért megy Horvátországba.Én is szeretek odamenni,de nem olcsóbb a Balatonnál!

Ami olcsóbb az Montenegró,az tényleg az.

2021. aug. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
0%

14

Oké de almát ne körtével hasolítsuk már. Oké hogy valami kólis kifőzdében a parttól kilométerrkre megkajáltok ketten 10 ezerből, hozzáteszem nem lehettek túl igényesek, Horvátországban meg egy normálisabb hely árait hasonlítod ehhez. Horvátország akkor drága ha szereted a seafoodot az nem olcsó de a sima alap continental kaja olcsóbb a legtöbb helyen. Ott is van persze szórás.

2021. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

15, ez simán nem igaz. Balatonon alap beülős helyen kb 3000-től van a főétel.

Kint 80 kunától, azalatt csak pizza.

2021. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%

16

Jah mert te bejártad Horvátország összes éttermét, hogy tudod hogy csak és kizárólag 80 kunától van főétel, meg persze a balcsin is hogy tudod hogy mindenhol van 3000-ért. Vicc vagy ember. 3000-ért Borsodban kapsz főételt egy középsz.r étteremben.

2021. aug. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Tavaly mi is a Balcsira kényszerültünk 1000 forint volt egy Rocky Cellar. Soha többet a közelébe nem megyünk. Most jöttünk haza Olaszországból 2 hét olcsóbban kijött mint amibe csak a Balcsin a szállás volt 1 hétre, és egy fényévekkel jobb szállásunk volt.
2021. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a te véleményed sem mérvadó, mert ugyanúgy nem jártad be se a Balaton, se Horvátország minden éttermét...
2021. aug. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

14./Vagyok.


Nem vagyok igénytelen,és nem a parttól távol egy régi lugas alatt kajáltunk

meg 10 ezerből,hanem Keszthelyen a Helikon strand mellett halászcsárdában.

A cekk éppen ennyi volt,két tál étel,és italok voltak benne kettőnknek.

Hozzáteszem nem vagyok nagyevő,de nekem elég volt.

Aki nagy evő,annak ez nem való,hanem egyen meg a horvátoknál egy fél disznót,persze Kunában lesz ekkora a cekk.

Mindezt úgy mondom,hogy szeretek a horvátoknál lenni,de olyan mint horvát "speciális konyha" szerintem nem létezik.Ezek a haltálak náluk tiszta blöff,nem ízletes,és elkérnek egy tálért 170-240 Kuna között is,utánna meg

nézel a lyukon,mert nem is laktál jól a haltól.Hát erre mondtam én,hogy

relatíve nem olcsóbb ott nyaralni.

2021. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!