Kezdőoldal » Utazás » Európa » A nagy igazság pillanata!...

A nagy igazság pillanata! Tényleg olcsóbb horvátországba, spanyolországba menni, mint a balatonra?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatokat kérnék.


[link]



2021. júl. 16. 08:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

19

Google mapson mindenki meg tudja nézni mi a valóság. Az éttermeknél minden nagyobb helynél fent van az étlap.

2021. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

18-hoz.

Az olaszoknál 4 éve voltunk,még a covid előtt.

A szállás relative kb.annyi,mint nálunk,mondjuk a Balcsinál.Voltunk ott jobb szállásom,ott a 3 éjszaka került 75 ezerbe,és voltunk kevésbé jó helyen 4 éjszakát 60 ezerért./mindkettő reggelivel/

A vendéglátásuk színvonala messze megelőzi a horvátokét,és a magyarokét,de azért ha eltöltessz ott 10 napot, akkor könnyen belecsúszol az 500-600

ezerbe ott is,és semmi nagy vacsorázgatás!

Autópálya,üzemanyag azért drágább,mint nálunk.Ami valóban olcsóbbnak tűnik az a vonat.Azzal megéri ide-oda menni!

5-10 Euro között van egy szendvics,egy kávéval/ami mesés/,ott 5 Euró nem pénz,és sok kicsi..... nagyon sokba megy.

Hát nem tudom..ugyanannyi,nálunk is 10 nap Balcsi lehet ennyi,persze ha valaki vacsorázgat,akkor akár a duplája is elmegy,de ott is!!!

2021. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Hogyan lenne olcsóbb,csak amíg odajutsz,akkora anyagi hátrányt szerzel,hogy azt nem lehet már ledolgozni,hiába olcsóbbak bizonyos dolgok.

Az ember ha utazik,akkor inkább az élményeket nézi,nem az anyagiakat.

2021. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Na voltam a horvátoknál pár napra, én azt mondom drágább. Éttermkeről nem tudod nyilatkozni, mert nem voltam idén a balatonon, kint egy pizza(ami moslék volt) 65 kuna, fagyi 8-10 kuna /gombóc (viszont nagy adag), szupermarketekben képedtem el igazán, heineken dobozos 4dl sör 10 kuna, 4es 330ml-es coke zero 28 kuna (itthon 600ft), 10db-os orbit rágó 7 kuna, csirkemell 1 kg 50 kuna, benzin 1l 10 kuna.


Ha úgy megy az ember, hogy apartmanba, és magának főz, szerintem úgy elég drága. Mi hotelban reggeli, vacsora, így csak ebédre költöttünk, meg fagyiztunk és hasonlók.


Én azt mondom ott is balaton szinvonalú lehúzás megy, rengeteg a német, és kihasználják.


Az adria viszont kárpótol mindenért!

2021. aug. 20. 11:40
 25/36 anonim ***** válasza:

A szállás Spanyolban olcsóbb, mint MO-n.


De minek menne bárki a Balatonra, ha Spanyolországban és Horvátban szeretik a külföldit, a magyarok meg utálják és mindenkit, magukat is. Szóval minek? Szerintem a szállás olcsóbb, minden más kicsit drágább, de nem mindegy az a 10%-ék?


Amúgy külföldikén mindig drágább lesz... ha elmész Miskolcra, az is, mint Debrecen, hiszen ha deberceni vagy tudod a jó helyeket. Ha Miskolcon nyaralsz, meg mész arra, mint a hülye turista, akiből mindenki él.

2021. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

24

Horvátország az utóbbi 5-10 évben drágult meg nagyon. Én is voltam idén többször az Adrián. Egyre több a nyugati turista, akik keményen nyomják fel az árakat, német, osztrák rengeteg, de francia, holland, belga rendszámú autóból naponta láttam többet, románt egész nyáron max 2-t. (Ilyenkor nevetséges az, amikor valaki gettónak, vagy putrinak nevezi Horvátországot, nyilván életében nem járt ott.) Egyszerűen a magyar forint vásárlóerejét lehajrázták bőven a csehek, lengyelek, emiatt pislogunk mi magyarok, amikor a délszláv háborút követő másfél évtized árait hasonlítsuk össze a mai szinttel, amikor Horvátországot Szlovéniával lehet egy szinten kezelni. Ha ez így megy, sok magyar számára Montenegró, Bulgária vagy Albánia marad megfizethető (nem lenézve, ezek is csodálatos országok, fantasztikus tájakkal).

2021. aug. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

10 éve még 30ft volt egy kuna, most 50.. :\


Kemény lehet azért az ott lakó horvátoknak, ha ilyen árak vannak. Nem is láttam nagyon elhízott horvátot :D


Lehet, hogy ez felkapottabb rész volt, ahová mentem, 90% német, osztrák. Magyarok is voltak azért. Németeknek semmi értelme eljönni a balatonra, minek? Ugyan annyira van nekik kb az adria, és 100x nagyobb élmény. Ezért nem értem a balatoni mentalitást, alig van már ott külföldi turista.

2021. aug. 21. 08:34
 28/36 anonim ***** válasza:
Horvátországba menjen a rosszseb. Pofátlanul drágák és bunkók is az emberek. Lassan anniyba kerül minden, mintha Észak-Olaszország valamelyik tengerpartján nyaralnánk.
2021. aug. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

"10 éve még 30ft volt egy kuna, most 50.. :\

Kemény lehet azért az ott lakó horvátoknak, ha ilyen árak vannak."


Én pont úgy tudom, hogy a helyi árak nem emelkedtek annyival. Csak nekünk magyaroknak tűnik úgy, mivel a forint értéktelenedett el a kunához képest. Tehát a horvátok nagyjából a pénzüknél vannak. Így, hogy 2x-3x annyit kérhetnek el egy apartmanért a némettől, mint egy magyar családtól, úgy főleg.


Az Észak-Olasz tengerpart, amennyiben valaki nem a Ligur-parti oldalra megy annyit tud, amennyit a bolgár, román vagy az ukrán tengerpart. Szállodasor, szabályosan lerakott napernyők, homokos part, zavaros víz.

Horvát árakról: Aki idegenforgalomból él, az 3-4 hónap alatt rakja össze az egész éves megélhetését, nem szeretetszolgálatként működik a közép-kelet európai melós kisember számára. Ha ugyanazért a szobáért lesz aki 3x annyit kifizet, akkor drágábban fogja kínálni. A magyar majd max. megy Neszebárra fele annyiért.

2021. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

igazából az apartman/hotel árak szerintem teljesen korrektek voltak.


meg a strand árakat is megértem, csak a szupermarketben néztem egy nagyot azért :D De lehet, hogy ezek a turista szupermarket árak.


Nem hiszem el, hogy mindenhol ilyen árak vannak horvátországban, mi sírunk hogy itt drágább már minden mint az osztrákok/németeknél, na ott simán 1.5-2xes árak voltak a boltokban.


meg az autópályájuk nagy lehúzás még.


2 kapun mentünk át, 7 pénz oda, 7 pénz vissza.


De megérte teljesen, nem azt mondom, hogy nem!

2021. aug. 21. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!