Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tapasztalataitok alapján...

Tapasztalataitok alapján mennyire működőképes egy horvátországi nyaralás autó nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem első blikkre úgy tűnik, hogy Európa legtöbb országával ellentétben Horvátország eléggé autóközpontú és a tömegközlekedés borzasztóan fejletlen. Talán ezért is maradt eddig ki az utazásaimból, hiába mondja szinte mindenki, hogy mennyire szép. Most viszont a schengeni és eurózónás csatlakozás miatt mégiscsak elkezdtem érdeklődni az ország iránt. Én inkább egy aktív pihenést tudnék elképzelni, városnézéssel, természetjárással. Egy ilyen jellegű utazáshoz elengedhetetlen az autó?

2023. jan. 22. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs autóm, de rengetegszer nyaraltam a horvát tengerparton az utóbbi időben. Vannak olyan helyek, ahova körülményes az eljutás, de van, ahová sokkal egyszerűbb, mint mondjuk Budapestről lemenni egy Zala megyei kis faluba.

A vonatközlekedés kiszámítható, viszont hosszú, főként a domborzati viszonyok miatt. A távolsági buszközlekedés magyar szemmel csak azért tűnik kaotikusnak, mert nincs egyetlen állami monopol vállalat, mint amilyen itthon a Volánbusz, hanem van 8-10 magánszolgáltató, plusz vannak a regionális busztársaságok, akik a nagyobb városok tömegközlekedését és a város-környékbeli települések közötti szállítást bonyolítják, ki lehet igazodni szerintem. Ha van kérdésed, nyugodtan.

2023. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1-es jól leírja: a központi koordináló szervezet hiánya miatt eléggé körülményes kiigazodni a helyközi közlekedésen, de nagyobb települések között, főutak mentén elég jól használható.
2023. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Káoszos, de a turisták által látogatott helyek között oké a közlekedés (busz).


Amitő óva intelek, az a Shuttle járatok - reptér és város között. Múltkor azzal mentünk Splitbe a reptérről... köhm, a fél 3-as buszt pont lekéstünk, a hivatalosan 20 perccel később induló meg fél 5kor indult (mert addigra telt meg).


WTF? És onnan még mentünk volna tovább Makarskára, szerencsére elértük a buszt, és nem tízre értünk le, hanem fél nyolcra.

2023. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmi mindig igény és vele harmonizáló leleményesség kérdése. Kezdetben autóellenesek voltunk, de mindenhová eljutottunk, ahová akartunk. Amikor mégis kénytelenek voltunk autót venni, kiderült, hogy úgy drágább és sokkal rugalmasabb. Tud nehezen megélhető lenni, ha valaki megszokta, hogy 15 km-rel arrébb az fél óra. Autó nélkül attól függ.


Fürdés, városnézés nem gond. Maximum az, ha a megválasztott lakhely és a létező strand messze vannak egymástól. De ez az utazón múlik. A túrázás már neccesebb, de nem kivitelezhetetlen. Csak az nagyon pontosan előre kell tervezni. Ez lehetséges ma az internet korában. A buszokat nem árt alaposan feltérképezni. Nem társaságok alapján, hanem hely alapján. Mondjuk Dubrovnikból a hegyekbe. Először is van felvonó (néhány éve még volt). Aztán egy jó térképpel annyit mehetsz, hogy két hétre elég. Pedig a szigetre is át kell menni.

2023. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!