Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hová vigyem anyámat?

Hová vigyem anyámat?

Figyelt kérdés

Elmúlt 60, sosem nyaralt, és annyit szenvedett, hogy megérdemli.

Ötletet szeretnék kérni nyugodt, békés, szép, emberi léptékű közelségű látványosságokkal, szobahőmérsékletű, és ha lehet, nem a legdrágább országra (évszak mindegy), repülővel, néhány napos szállással. Pálmafa, homokos part, stb. érdekelné inkább, nem a sivatag, vagy őserdő. Fogalmam sincs, melyik cél lenne neki optimális, mert magam sem voltam még sehol.



febr. 13. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Ez szerintem egyértelműen Kanári-szigetek, leginkább Tenerife déli része. Egész évben tavasz van, van pálmafa, szép óceán, medence, csődbe sem kell menni.
febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Csak arról tudok írni, ahol én voltam Európában.

Bulgária: olcsó, a part finomhomokos, a tenger nem a legtisztább, pálmafa nincs. Látványosság pl. Nesszebár

Ciprus (én még csak Lárnakán voltam, imádom): homokos, bár néhol viszonylag durvább tapintású, kissé kavicsos part, pálmafa van :)

Látványosság: tengerparti erőd, óváros, Ayia Napa fehérhomokos partja+barlangok

Horvátország: kevés a homokos part, inkább sziklás, a viz viszont ennek köszönhetően tiszta (igaz, hogy sok helyen gyorsan mélyül, nehezebben fürödhető, és viszonylag hideg is), pálmafa itt sincs, drágaság van...

Látványosságnak mi a Kryka Nemzeti Parkot és Klisszát néztük meg, azok szépek, tényleg látványosak.

Málta: aprókavicsos tengerpart tiszta vízzel, temérdek látnivaló (Valletta egésze egy csoda), jól használható tömegközlekedés, pálmafa itt sincs, sőt, a nagyfokú beépítettség miatt az egész növényzet elég gyér

Korfu: július közepén sem volt igazán meleg a víz (Paleokastrica), aprókavicsos a part sok helyen (kivéve pl. Sidari), de itt is gyönyörű a tenger, igaz, hogy a part közelében nem pálmák vannak, inkább olajfaligetek. Az Ahílió (Sissi kastélya) nagyon tetszett, pálmafát csak ennek a kertjében láttam :)

febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jöhet még voks. :)
febr. 14. 10:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Krétát, Korfut, Rodoszt, és Törökországot ajánlom, de nem nyáron, hanem kb májusban, vagy októberben, mert nyáron melegebb van, mint amit te szeretnél.
febr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szobahőmérsékletű?? :D Végül is decemberben nincs forróság a tengerparton...


Kréta elképesztően szép hely. Ajánlom.

Dél-Olaszország.

febr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!