Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki járt már Odesszában?...

Ki járt már Odesszában? Milyen élményeitek, tapasztalataitok vannak az odaútról/városról/emberekről?

Figyelt kérdés
Én az utazást a közeljövőben tervezem oda, szóval minden érdekel. Pl emberekkel kapcs: tényleg közvetlenebbek, barátságosabbak? Milyen nehézségeitek voltak? Hol szálltatok meg stb

2011. júl. 4. 04:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt jöttem meg, mi érdekel?

Az emberek tényleg közvetlenebbek, aludni pl. nénikéknél lehet. A vontajegyet érdemes korábban lefoglalni, mert nyáron nagyon telítettek a tengerparti járatok.

2011. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondolom nyaralni/szórakozni voltál. egyedül? összeségében milyen volt? (én am valszeg kijevből mennék) meg úgy hallottam h a part elég koszos, mondjuk én ősszel mennék szal akkor már lehet nem lesz aktuális.

oroszul kommunikáltál? igazából minden érdekel érdekességek vagy nehézségek.. az utazást sztem megoldom csakhogy így elsőre nem "ijesztő" e ukrajna, meghogy ideális cél e csak így kikapcsolódásra pl :P

2011. júl. 4. 11:05
 3/11 A kérdező kommentje:
na senki? :D
2011. júl. 5. 18:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

bocs, csak most jártam újra erre.

Egy ismerősömmel voltunk ketten, utazgatTUNK. Nem ilyesztő, sokkal jobb, int a nyugati országok, én szoktam kijárni évi 1-2 alkalommal, a nyári úton főleg tengerpart volt. Nem koszosabb, mint Magyarország, sőt, tisztább. Értelem szerint nem a rózsadombot kell összevetni Zaparozsjével, hanem a megfelelő kategóriájú helyeket. Így pl. Kijev, mint főváros tisztább, mint Bp., nincs kutyaszar, szemét, csövesek, stb, iparváros kategóriában Zaparozsje vagy Donyeck tisztább, mint Ózd vagy Kazincbarcika, nyaralóhely kategóriában Odessza, Jalta tisztább, mint Siófok, stb. Egyáltalán nem ijesztő, teljesen jó, mind a közlekedés (hosszútávra a vasút, rövidtávra főleg marsrutkák). Kulturális látnivalók közül nekem főleg a keleti területek tetszenek (az már oroszos (talán Csernyigov az egyik legszebb, arról egyszer írtam is a posztinfo.hu oldalra, talán még megvan, ha rákeresel), szemben a Ny-ukrajnai lengyel befolyás alatt kiépült városoktól). A Krímen és az Azovi-tenger partján rengeteg a természeti látnivaló (sztyeppék, nemzeti parkok, iszapvulkánok, sós-mocsarak, stb.). Szóval mindenképp érdemes menni:-) Bár, ha pihenni alarsz, célszerű egy konkrét helyet kiválasztani (ebből a szempontból a Krím az ideális(, és ottmaradni, mert egy komplett ukrán körút azért fárasztó (nagy az ország...)

2011. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szilas73 válasza:
Most 2013 májusban, Pünkösd után voltam pár napot Odesszában. Nekem nem jött be, több okból: az emberek gorombák, nem beszélnek semmilyen idegen nyelven /csak az oroszt értik, mint idegen nyelvet/, mindenhol átvernek! még akkor is, ha fix ár van kitéve, amint rájönnek, hogy külföldi vagy. Ha nem tudsz ukránul vagy oroszul hiába kérdezősködsz, mi hol van, nem segítenek. A belvárosban vannak platán sorok, ami szép lenne, ha nem lenne minden szürke körülötte. A buszmegállókban nincs kiírva, melyik busz áll meg, hová megy, ha jön busz csak akkor áll meg, ha integetsz neki az út szélén stb. A szállók drágák, még a diák szállók is 2-3 csillagos hotel árával vetekednek, amiket ismerek. A taxisok simán átvernek, ha nem ismered a helyi tarifákat: pl. reptér-belváros 105 UAH, ellenben a taxisok simán 200-500 UAH között visznek be! Alku nincs. Zajos építkezés hétvégén is van, ami zavaró, ha pihenni szeretnél.
2013. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hm, ez érdekes, én úgy tudtam elég barátságosak, na de az orosz tudás hiánya tényleg probléma lehet. Köszi a tapasztalatod. A taxisok szerintem mindenhol ilyenek, de nekem a legrosszabb tapasztalataim Pesten voltak velük.

Odesszában szokták javasolni amit a helyiek csinálnak, sokszor szállítják egymást csak le kell inteni egy kocsit és fele annyiért elvisz mint a taxis, de gondolom ez is csak orosz tudással lehet opció.

Azt el tudom képzelni hogy hivatalos helyeken, meg egyéb pultoknál gorombák, ugyanúgy mint Oroszoban, de járókelőkről nem hittem volna.

Az átverésről - külföldi felárról tudtam, ez szinte mindenhol így van a Balkán nagy részén és Oroszországban is. Sőt Oroszországban eleve 2 sor szokott lenni a bejáratoknál, belépő vásárlásnál: egy a külföldieknek, egy pedig az oroszul beszélőknek azaz a posztkommunista országbelieknek és az előbbiek ált csak kétszeres áron engedik be.

2013. jún. 7. 16:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi taxiba nem szálltunk be, de elég udvariatlan az átlagnépség. Érdekes módon segítőkészek is, de simán félrelöknek bárhol. Ha nem beszélsz oroszul/ukránul, akkor megszívod, alig beszélnek nyelveket az emberek ott. Az Arkadia part iszonyú drága, horror árak vannak, de hatalmas bulik vannak ott. Vigyázz a higiéniára, mi elkaptunk valami gyomorbajt. Érdekes hely, visszamennék.
2013. júl. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Na igen, tudom hogy az orosz, ukrán mentalitás meg viselkedés más egy kicsit (vagy nagyon), de nekem jobban tetszik mint Nyugat-Európa. Engem mondjuk nem a nagy bulik vonzanak, hanem egyéb. Köszi még egyszer, hasznosak voltak a válaszok!
2013. júl. 20. 20:03
 9/11 anonim válasza:
Jövőre mi is tervezzük a barátaimmal, hogy elmegyünk Odesszába. Kérdésem, hogy körülbelül mennyi költőpénzzel kell számolni fejenként, ha egy hétre megyünk?
2013. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez szerintem függ attól hogy milyen programokat terveztek, meg milyen szállást. A szállás olcsóbb mint Mo-n, bizonyos helyek, programok is, de van ami meg azért nem olyan olcsó. Pl a tenger gyümölcsei az olcsó, mivel tengerparti város, de az árszabás nem úgy megy mint nálunk, szóval előre nem nagyon lehet kiszámítani.

Szerintem egy napra számold ki hogy mennyi lesz a szállás, kaja, plusz programok, esetleg egyéb dolgok és azt szorozd be 7-el. De ehhez tudni kell, hogy milyen típusú szálláson lesztek, mivel mentek (vonat vagy kocsi?), meg hogy milyen típusú programok érdekelnek titeket.

2013. aug. 10. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!