Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ennyiből kijönne egy külföldi...

Ennyiből kijönne egy külföldi nyaralás 2 főre?

Figyelt kérdés
Sajnos szűkösebb a keret, maximum 100-120E Ft-ból szeretnék elmenni sok év után nyaralni 1 hétre, de lehet csak 5 nap is. Szóval vagy belföldre, de ennyi pénzből ha kijönne esetleg egy külföldi nyaralás az sem lenne rossz. Amikben gondolkozunk: Görögország, Horvátország esetleg Németország vagy Ausztria. Tapasztalatokat kérek! :)
2011. júl. 15. 00:01
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

nos konkrétan MOST ilyet nem találok...előfoglalási akcióba simán lenne, (még olcsóbban is )dehát nem az uccsó pillanatra kell hagyni. a lényeg az , hogy meglehet oldani, csak tájékozottnak kell lenni, és időben foglalni :)

Mellesleg ha nagyon akarnám lehet hogy találnék 60E ért két főnek de most annyira cnins kedvem átböngészni mindent

2011. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
66%

:-)


Azért szeptemberre nem vagyunk még az utolsó pillanatban, na meg nincs is nagy tolakodás oda.


Na mindegy, én kiszállok, a kérdező meg hámozgasson az itt terített infókból, talán előbbre jut pro-kontra.


Mindenkinek kellemes estét!

(nem adtam negatívot senkinek se amúgy)

2011. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
89%

[link]


34.000/fő

2011. júl. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
57%

Na még mindig több azért, de a legviccesebb az, hogy a felugró ablak figyelmeztet, hogy kattintsak a részletekre, hogy megtudjam, mi nincs benne az árban és mi az amivel még kalkulálni kell. Rákattintok és a drága jó javascript egy másik irreleváns oldalra irányít át (legalább is az én böngészőmben).

Pont ezt utálom (és ezért jöttem vissza egy hsz erejéig), hogy igen, sok helyen bedobnak mézes madzagnak egy összeget, aztán ha jobban utána nézz az ember akkor jön a fekete leves...jobb esetben még a foglalás előtt.

Szóval mindenki legyen óvatos és gyanakvó ha irreálisan olcsó az ár.


Kívánom, hogy sikerüljön azért a kérdezőnek egy jó nyaralást összehozni!

2011. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Velencés, Szlovákiás hozzászóló voltam. Éppen ezért tartom fenn azt, hogy egyénileg kell szervezni és nem irodán keresztül. Én is sokat utaztam nagy hátizsákkal, fapados repülővel, diák/ifjúsági "tömegszállókon" lakva, így nekem is van némi tapasztalatom benne. Ha messzebbre akarna menni a kérdező, akkor van értelme szerintem iroda által megszervezett útra menni. Ilyen közeli helyekre csak az ember kényelmét szolgálja. Mi anno Horvátországba simán elindultunk úgy, hogy ahogy esik úgy puffan, nem volt előre foglalt szállásunk, sem konkrét úti célunk, csak egy meghatározott terület, hogy "na kb ez a környék jó lenne". Ez 5-6 éve volt így mérvadó árat akkor sem tudnék mondani, ha emlékeznék rá konkrétan.

Egyéni szervezésben persze nem is tud linket mutogatni senki, így alátámasztani sem tudom, hogy ki lehet hozni! Nem fognak mindennap étteremben enni ennyi pénzből ez tény, de benzin, plusz szállás, plusz egy kis költőpénz kihozható belőle (távolabbi német, vagy görög tájékra nem biztos, de görögbe én sem mennék jelenleg, németbe meg keresnék olcsó fapadost, hátha azzal jobban járok)

Lényeg a lényeg, pl. Prágába, Pozsonyba, Krakkóba, Brnoba, Bécsbe, egyéb közeli nagyvárosokba megy nevetségesen olcsó busz vagy vonat, pl. Budapest - Pozsony 5000 Ft/fő retúr, de ha a megjelölt úti céloknál akarunk maradni, akkor Bécs sem sokkal több mint 7 ezer oda-vissza fejenként. Ott helyben már csak egy olcsóbb hostelt kell keresni, ahol vannak kétszemélyes szobák + a kényelem kedvéért konyha és tengernyi költőpénz maradt arra, hogy jól is érezze magát az ember.

Wizz air környékén is körbe lehet nézni, hogy Olaszországba milyen ajánlataik vannak. Oda is ki lehet olykor tűrhető árakat fogni.

Lehet valaki ezt így nem érzi nyaralásnak, mert nyaraláson nem jó spórolni, de megoldható! Én így imádok! Minél olcsóbban minél több helyre!


Úgy gondolom, hogy a kérdezőnek kéne leülni és végig gondolni, hogy mit is szeretne. Szervezett utat lehet nem talál ennyi pénzből, ezzel nem kötekszek, mert nem vagyok túlságosan otthon bennük szerencsére, viszont ha nincsenek túl nagy igényeik, akkor egyéni szervezésben simán kijöhet!

2011. júl. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Sokat segítettetek! :)
2011. júl. 16. 00:02
 37/49 A kérdező kommentje:
Egyébként még mi sem döntöttük el, hogy konkrétan hova még csak tájékozódunk és egy általános képet akarunk kapni. Jó lenne Görögország vagy Horvátország, de ennyiből nehéz kihozni ahogy írtátok, bár szerencsével és hideg kajával akár ki lehet jönni. De város nézős, kirándulós út is jó lenne akár Bécsbe vagy Pozsonyba ESETLEG tudom nem teljesen idevág, de Berlin is jó kirándulós uticélnak, arról van infója valakinek? Bár az igazi a tengerparti nyaralás lenne...
2011. júl. 16. 00:26
 38/49 anonim ***** válasza:

Igazából ott tudnátok csalni, ha nem nyáron mennétek nyaralni és nem 1 hétre, hanem 4-5 napra és akkor pl római fapados repülős+hostel beleférne.


Szerintem jobb 5 nap (4 éjszaka) szeptemberi Róma, mint 7 napos nyári Bécs.


Szállás itt:

[link]

Ha szeretnél szabad helyet akkor előre kell foglalni.


A Termini aluljárójában van egy kis szupermarket, ahol olcsón tudsz kaját venni.


Ne feledd, a fapados ára akkor kedvező, ha minél elöbb megveszed, szóval szeptember közepi út esetén nagyjából most (most kb a return jegy olyan 30ezer/fő sarcal együtt). ;-)

2011. júl. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
52%

Eh, utána számoltam, a költőpénz miatt a limitet így is meghaladja. :(


Valamennyit kellene még ehhez hozzá gyűjteni, vagy marad (szerintem) belföld.

A fenti római összeállítás olyan 153500Ft lenne két főre, ha most foglaljátok szeptemberre.


Pedig Róma szép és van ingyen tengerparti strand is....

2011. júl. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Fiam osztálytársáéknál négy gyerek van. Minden évben külföldön nyaralnak. Kinézik az uticélt, bepakolnak a kocsiba (rengeteg konzerv, tartós élelmiszer, hálózsák, matrac, 2sátor -1 a szülőknek, 1 az utódoknak) és uccu neki. Amikor odaérnek, a helyiektől megkérdezik, hol lehet olcsón megszállni. Eddig a "legrosszabb" Svájcban egy kemping volt, ahol valóban ki kellett csomagolni a sátrakat (na de ez a gyerekeknek maga a csoda!!!), de többnyire apartmanban sikerül megszállniuk. Nem terveznek sokat előre, megvan a kis pénzük és amíg tart, addig maradnak. Persze helyben ott spórolnak, ahol tudnak (a napi fagyi a kölyköknek azért megvan, de szinte minden más a hazaiból van). A svájci kempingre 5 éjre volt elég a pénzük, Szlovéniában 1 hétig voltak, a többit konkrétan nem tudom, ezt is csak azért, mert mi vigyáztunk a kutyájukra :=)

Az első oldalon én ajánlottam a parttól kicsit távolabbi horvát magánapartmant. Ha nem bánod, hogy messzebb vagy a tengertől, akkor írj privátot, megadom szívesen annak a házaspárnak a címét, tel.számát, akihez mi járunk. Bp.-ről kb.600 km

2011. júl. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!