Kezdőoldal » Utazás » Európa » 18 éves fiatokat elengednétek...

18 éves fiatokat elengednétek egyedül Ukrajnába 2 hétre?

Figyelt kérdés

Nagyon érdeklik a keleti kultúrák, Kína, Oroszország stb. de a zsebpénzéből egyenlőre maximum eddig tudna menni, Kárpátalja meg valahova beljebb. Saját pénzéből kiváltotta az útlevelet, meg az internetről tanult egy kicsit oroszul.


Igazából azért aggódunk, mert hallottuk, hogy milyen veszélyes ország stb. igaz Németországban meg Ausztriában már töltött időt egyedül. Vonattal szeretne menni.


Ti hogyan döntenétek?



2012. máj. 1. 15:44
 1/4 anonim válasza:
Én elengedném:) mondjuk én 20 éves vagyok, és én is hasonló karakter vagyok, szívesen utazom egyedül bármerre:) Gondolom nagyon szeretne menni, én elengedném, főleg, hogy fiú, tud magára vigyázni, meg azért csak 18 éves:)
2012. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tud oroszul, akkor el. Arra készüljön fel, hogy ott semmi olyan helyen, ahol valamit intéznie kell (vasúti jegypénztár, buszjegyvétel, csomagmegőrző, bolt, piac, étkezde) senki nem fog tudni semmilyen nyugati nyelvet (ahogyan Ausztriában sem fognak ukránul tudni egy ABC-ben, szóval ezen nincs mit csodálkozni). A vonatról annyit kell tudnia, hogy ott vonat alatt a hosszabb távú, éjszakás utakat tekintik vonatnak (поезд), a környéki járatok az elektricskák. Esetenként 100 km feletti táv is elektricska (mások a méretek, no...), és teljesen más helyről (általában a vasútállomás mellett van egy elektricska p.u. is) indulnak. Ha csaK Kárpátaljára megy, vonatozni nem fog, csak elektricskázni. Ha vonatozni is fog (pl. Kijevbe), akkor vegyen először plackart jegyet (termes hálókocsik), ha nem jön be neki, akkor a továbbiakban kupét vegyen. Ez jóval drágább, de csak 4 személyes. Ha a plackart bejön neki, akkor nagyon kis pénzből nagyon sokat fog tudni utazni. Ha keleti dolgok érdeklik, menjen le a Krímbe, tatárok közé. Bahcsiszerájban a palota környékén sok néni van, akik szobát adnak ki. Onnan be lehet járni a környéket. Arra készüljön fel, hogy a tengerparti vonatok a nyári szezonban tömve vannak, esetleg napokkal előtte meg kell venni a jegyeket. Legegyszerűbb, ha ezt még Csapon elintézni, és először tesz egy kis kört másfelé (Kijev, vagy a keleti városok), mert rögtön nem valószínű, hogy lesz hely pl. Szimferopolba.
2012. máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hall mindenfélét az ember Ukrajnáról, de hát ott sem kannibálok élnek. Ha itthon tud vigyázni magára, külföldön is fog tudni.
2012. máj. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Valójában Ukrajna egyáltalán nem veszélyesebb mint sok nyugati ország (sőt pl Brüsszelben sokkal inkább féltettem az életemet mint Kijevben, vagy Donyeckben), szóval én elengedném.
2012. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!