Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba készülünk...

Horvátországba készülünk párommal nyaralni egy hétre. Milyen okmányokat kell vinnünk? Autóval mennénk, úgy hallottam, kell valami nemzetközi zöldkártya. Mi a kiváltásának a menete?

Figyelt kérdés
Kint az autópályadíj fizetése hogy történik? Csak bankkártyával lehetséges? (nincs egyikünknek sem bankkártyája, érdemes igényelnünk, vagy készpénzes fizetés mindenhol lehetséges?). Előre foglaljunk e apartmant, vagy majd ott helyben érdeklődjünk? Minden fontos dolgot és apróságot, élménybeszámolót is megköszönnék:)
2009. júl. 18. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

ùtlevél vagy kártyás személyi kell. A zöld lapot a biztosítotoktól kell kérnetek (valakinek automatikusan megküldik) ez a nemzetközi bizosítási lap, ez ingyenes. ha baleseteztek akkor ez kell.

Kapusak az autópályák és így ott kell fizetni, lehet kézpénzzel. Bankártyák külfölfödn csak a dombornyomottak jók.

2009. júl. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És fogamzásgátlót ugye lehet kivinni? Nem kell előtte bejelenteni?
2009. júl. 18. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hová készultok Horváto.-on belul, de az elso autopalya kapunál 36 kunát a másodiknál pedig 56 kunát (Karlovacig)kell fizetni.Erdemesebb még otthon beváltani valamennyit hogy aztán ne érjen meglepetés. Van ahol az eurot is elfogadják, de még mindig a legtobb helyen a Kunát kérik.

Mi a mult héten voltunk, nem foglaltunk elore szállást és így is volt szabad - attol fugg hány fo, 3-4 fonek mindig van, mi 10en voltunk, nekunk már nehezebben találtak. Mindenhol vannak turist agencyk ott kell érdeklodni ok megmondják nektek.

Ha még lenne kérdésed nyugodtan kérdezz.

Jo nyaralást!

2009. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem 56 hanem 53 Kn

az elozo voltam

2009. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!