Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olcsó utazás? Nyáron szeretnén...

Olcsó utazás? Nyáron szeretnénk 4-en barátokkal elmenni nyaralni. Nagyon olcsó helyet kéne találnunk, ugyanis kb 200ból szeretnénk kihozni 4-ünknek repülőjeggyel együtt. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Bulgáriába szeretnénk menni főként, de ha horvátország, vagy montenegró, vagy más célpontok esetleg sokkal olcsóbbak, akkor az is tökéletes! Légyszi adjatok ötleteket, vagy ha esetleg valaki már járt ott, akkor személyes tapazstalatokat hogy ő mennyiből jött ki! egy hétre mennénk! A 200. 000-ben csak az utazás mindennel együtt és a szállás kéne hogy beleférjen! Költőpénz az nincs benne!
2013. jún. 9. 21:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ja és Bulgáriáról beszéltem (Várna, Burgasz), hiszen a kérdésben is arról volt szó leginkább.
2013. jún. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
hát amiket eddig én láttam az nem annyira tuti hogy kijön:S mert a repjegy önmagában 30 fölött van/fő, pedig a wizzair honlapján nézegettem..és azért valami központibb szállást keresnénk, hogy ne kelljen mindennap kilómétereket gyalogolni a strandhoz és a központhoz este:/ persze a szállást illetően nincsenek nagy igényeink ,csak hogy ne legyen messze mindentől. booking.com-on találtam egész jókat, csak mondjuk 4 ágyas szobát eleve nehéz kifogni ami nem túl drága...repjegyet szerintetek max meddig kéne lefoglalnom? hogy ne dráguljon még? csak mert a barátaim akikkel mennék, még problémáznak az időponton és egyéb dolgokon, ezért egyelőre nem tudok foglalni,de félek hogy ha nem döntik el kifutunk az időből:S
2013. jún. 11. 09:46
 13/28 anonim ***** válasza:
52%

Szállás nem csak bookingon létezik. Sőt, van ahol olcsóbb, például az airbnb.

Itt főleg kiadó magán ingatlanokat hirdetnek. Mindenfélét. Bookingnál sokszor lényegesen olcsóbban. Van ahol valaki kiadja az otthonában az egyik üres szobáját, vagy olyan is van ahol egy teljes házat, lakást megkapsz. És még talán olyan is, ahol csak egy ágyat kapsz. Szóval alaposan meg kell nézni, le van írva az oldalon a hirdetéseknél, hogy mit kapsz a pénzedért. Minden hirdető más és más, szóval igazából véleményt mondani az oldalról nem lehet emiatt. Nekem kétszer nagyon bejött én csak ezt tudom.

2013. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Repjegy árat erősen befolyásolja hogy mennyi csomagot akartok vinni. Ezt nagyon nagyon alaposan át kell gondolni mert sok ezer forint múlik rajta. Nem biztos, hogy mind a 4 embernek külön-külön kell egy feladott poggyász. Mi pl. egy darab nagy kézi poggyásszal el szoktunk lenni ketten, szóval egy feladottba én 4 ember cuccát összeraknám és akkor még mindenkinek van egy-egy kis kézi poggyásza amit a gépre vihet.

De nem vagyunk egyformák, ki hogy érzi. Van akinek megér tízezreket fizetni pluszban csak hogy vihessen még két haszontalan, de "jó ha van nálunk" cuccot. :)

Érdemes átgondolni, hogy ilyen drága csomagszállítás árak mellett mit célszerűbb kint megvenni inkább ha már nagyon kell.

2013. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Kilencedik: ha már így "ránéztél alaposabban", akkor miért nem linkeled be? .. vagy adod meg a részleteit annak hogyan lehet megtalálni? Mert úgy láttam a kérdező nem találta meg, de ha te tudsz részleteket akkor ne tartsd magadban.

Amúgy egyet értek a tanácsaiddal, bár én repjegyet még nem találtam olcsóbban mint vonatjegyet (eltekintve pár véletlenül jött akciótól).

Kérdező: Szerintem minél előbb foglalj. Ha már te szervezed az utat, akkor adj egy határidőt a barátaidnak. Pl hogy 2 napon belül mondják meg kinek mikor jó. Ami a többségnek megfelel, ahhoz alkalmazkodjon a maradék... Vagy akinek van lehetősége átenni az 'egyéb' programját ami útban lehet, akkor az tegye át. Célirányosan próbáljatok dűlőre jutni..

2013. jún. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Utolsó: no akkor szerintem volna mit tanulnom tőled, mert én viszont azt nem tudom, hogyan lehet olcsón vonatozni. Pl Várnába el lehet jutni 10 ezer alatt Budapestről?


Azért nem írtam semmi konkrétat, mert nem tudom mikor szeretnének menni. Bár annyi konkrétat írtam, hogy airbnb-n is érdemes nézelődni, mert nekem jó tapasztalatom volt vele kétszer már.

Mondjuk azt szerintem a kérdező is látja, hogy 200-ból ki lehet jönni, csak legfeljebb a szállás nem olyan szuper lesz, mint amit szeretnének. De szerintem lehet találni elfogadható szállást is, bár lehet csak én vagyok ilyen kis igényű, hogy általában a legolcsóbb szálláson is elvagyok, mert úgyis csak aludni járok oda.

2013. jún. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Amúgy még azt is írtam segítségnek, hogyha ezen a linken keresztül regisztrál akkor rögtön kap 19 euró kedvezményt első foglalásból. Én is így regisztráltam és az amúgy is olcsó foglalásunkból még lejött 19 euró amikor airbnb szálláson voltunk. :)


[link]

2013. jún. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"no akkor szerintem volna mit tanulnom tőled, mert én viszont azt nem tudom, hogyan lehet olcsón vonatozni. Pl Várnába el lehet jutni 10 ezer alatt Budapestről?"


Miért te tudsz repjegyet ami elvisz Várnába 10 ezer alatt?! Pont erre utaltam hogy inkább én tanulnék tőled, én még ilyet nem láttam/találtam. 10 ezer alatt nem hinném hogy vonattal el lehet jutni. Én annyit írtam hogy vonat olcsóbb mint a repjegy.

2013. jún. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Olcsó vonatozásról: nekem kelet felé van tapasztalatom, nem tudom hogy az működik e nyugatra is vagy dél felé, Bulgáriával nincs tapasztalatom. Pl Budapestről Kijevbe el lehet jutni 10 ezer alatti áron, 24 óra az út (itt Ukrajnában csak hálókocsik vannak, tehát aludni is lehet). A lényeg annyi hogy belföldi jegyeket kell venni, pl Bp-től Záhonyig aztán át a határon egy rövid út Csapig, aztán Csapról tovább. Ott van a Tisza expressz is ugye ami akár átszállás nélkül is elvisz de kb 3szoros áron..

Ugyanez a tapasztalatom más országokkal pl Moszkvába, vagy Belgiumból Franciaországba stb, hogy jobban megéri vonattal.

2013. jún. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam hogy tudok 10-ert repülőt, de ha 15ert tudok és 10 lenne a vonat akkor még mindig inkább repülő. Az idő pénz, csak ezt sokszor elfelejtjük. A vonat pedig jóval több idő mint a repülő.


Amúgy ha pont Várnába nem is de sok más helyre van 10-ert vagy akár fele annyiért is repülő. Csak az már off topic.

2013. jún. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!