Kezdőoldal » Utazás » Európa » Adnátok tanácsokat? Londonban...

Adnátok tanácsokat? Londonban élők vagy akik ott éltek vagy akik csak ismerik Londont és környékét!

Figyelt kérdés
Londonba vagy valahova London környékére szeretnék költözni. Jelenleg matek-fizikát tanulok gimnáziumban és arra gondoltam hogy érettségi után elvégzek egy pincérnő szakot és kiutazom. Innen hogyan tudnák lakást venni és munkát keresni? Mennyire szabad Angliában a pincérnői állás? Vagy mi mást végezek el hogy kint kapjak vele munkát? És minden papíromat csak ott helyben tudom kicseréltetni? (pl. jogosítvány, lakcím kártya) Mennyire drága ott az élet?
2013. aug. 30. 09:58
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Magyarországról állást csak a legritkább esetben lehet találni, főleg pénzügyesek, infósok kapnak otthonról állást. Pincér állásokhoz itt kell lenned. Lakást nem tudsz kivenni legalább 6-9 hónap angliai munkaviszony nélkül, csak szobát.


A jogosítvány át tudod váltani britre, de ez nem feltétlenül szükséges, a magyar jogosítvánnyal is vezethetsz. Lakcímkártya és személyi Angliában nem létezik, itt a jogosítványon van a címed.


" Mennyire drága ott az élet?"


Drága, de a fizetésekkel arányosak az árak. Ami kirívóan drága, az a lakhatás, főleg Londonban. Én pl. 1010 fontot fizetek egy 1 szobás lakás bérleti díjára. (A minimálbér és a körül keresők nem tudnak lakást bérelni, mert 900 font a minimálbér kb, a lakások pedig 800-tól indulnak.)

2013. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
És Londonhoz közeli városban (annyira nem ismerem a környéket) is ennyire drága a lakás vagy csak Londonban?
2013. aug. 30. 12:21
 3/30 anonim ***** válasza:
Londonhoz közeli városok is drágák. Minél északabbra mész,annál olcsóbb a lakhatás, azonban arrafelé a munka is jóval kevesebb. Anglia déli, keleti, nyugati része és London kínálja a legtöbb munkalehetőséget, északon meg talán még Manchester az, ahol sok a lehetőség. Azonban nem kell ezt túl aggódni, Angliában nagyon elterjedt a társbérlet, sokan még a jól keresők között is inkább közösen bérelnek lakást 2-3 másik emberrel, mert úgy jobban megéri. Amíg nem kerestem jól, addig én sem béreltem lakást, hanem egy kollégámmal béreltünk lakást. Pincérkedés helyett azonban egy piacképes szakmát szereznék a helyedben, mert pincér melóval jó ha 1200-1400 nettót keresel heti 60 óra munkával, azt pedig hosszútávon csinálni szerintem nem biztos hogy jó dolog.
2013. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
Öö, én még nem hallottam "pincérnő szak"-ról.. :)
2013. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Pincérkedésből is meg lehet élni, bár ahogy előttem írják nem egy életcél itt kint. A legtöbb helyen minimálbért adnak, a TOP helyekre ahol meg pénzt is lehet keresni elég nehéz bekerülni. Jamie Oliver és a többi nagy név éttermeiben pl meg lehet keresni a 2000-2500 fontot is, de iszonyat a túljelentkezés és oda tényleg a szakma krémje jelentkezik Michelin csillagos tapasztalattal.

Egyébként abból az 1200-1400 fontból is meg lehet élni, de szerintem is jobban jársz ha valami mást tanulsz. Az ingatlanügynöktől az IT szakmáig sokmindennel jobban jársz.

"Egy londoni vendéglátós"

2013. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

"Egyébként abból az 1200-1400 fontból is meg lehet élni, de szerintem is jobban jársz ha valami mást tanulsz. Az ingatlanügynöktől az IT szakmáig sokmindennel jobban jársz."


Maximálisan egyetértek. Ideig óráig el lehet lenni pincérkedéssel, de huzamosabb ideig azért nem mindegy hogy heti 60 órát dolgozol vagy csak 37,5-et vagy 40-et. Barátnőm irodai asszisztens, ő is megkeres 1250 nettót, és csak heti 37,5 órát dolgozik érte. Volt lakótársam pincér volt, heti 60+ órával, és egy jobb hónapban 1500-at keresett, de szabadideje az semmi nem volt. Persze amíg nincs jobb, addig el lehet vele lenni, de azért ne ez legyen az életcél.

2013. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
#2 Mi mást ajánlanál?
2013. aug. 30. 14:00
 8/30 anonim ***** válasza:
Én bárosként heti 6 napot, csak éjszaka (este 6-tól hajnal 3ig kb) dolgoztam, de volt hogy egész hónapokig nem volt szabadnapom mert kevesen voltunk. A max amit kerestem az 1500 volt, de az átlag olyan 1200. Ehhez képest nem volt életem, munka-alvás és ennyi. Se hétvégék, se szabad esték. Szóval nem habostorta.
2013. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
De akkor mi mást végezek el? Mi az ami ott keresett de nem merít ki teljesen?!
2013. aug. 30. 14:02
 10/30 anonim ***** válasza:

A 2#-es az te voltál! :)


Mi érdekel? ha azt nézzük hogy mivel tudsz jól keresni akkor pénzügy, IT. De még a londoni busz és metró sofőrök is 2000 font körül keresnek.

2013. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!