Kezdőoldal » Utazás » Európa » Adnátok tanácsokat? Londonban...

Adnátok tanácsokat? Londonban élők vagy akik ott éltek vagy akik csak ismerik Londont és környékét!

Figyelt kérdés
Londonba vagy valahova London környékére szeretnék költözni. Jelenleg matek-fizikát tanulok gimnáziumban és arra gondoltam hogy érettségi után elvégzek egy pincérnő szakot és kiutazom. Innen hogyan tudnák lakást venni és munkát keresni? Mennyire szabad Angliában a pincérnői állás? Vagy mi mást végezek el hogy kint kapjak vele munkát? És minden papíromat csak ott helyben tudom kicseréltetni? (pl. jogosítvány, lakcím kártya) Mennyire drága ott az élet?
2013. aug. 30. 09:58
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

xD tényleg akkor #3-ast képzeljetek oda..

Nem tudom ez az hogy én úgy indultam hogy matek tanár de azt itt elvégzem az maceráns kint folytatni.. aztán jött az hogy pincérkedéshez csak az kell meg a nyelv és az könnyebb de ha lenyúz nagyon akkor lehet hogy más kellene..Jó lenne valami irodai akkor.. Matek az amivel tovább tanultam most is és szerintem akkor olyan valami kellene.. de a pénzügyis szakok elvégzése nagyon nehéz sőt azt hiszem az nem támogatott államilag és nincs lehetőségem fizetősre menni..

2013. aug. 30. 14:08
 12/30 anonim ***** válasza:
Igen, amivel jól lehet keresni az az informatika, pénzügy, biztosítás, esetleg marketing, aztán a klasszikusok, mint mérnök, orvos, ápoló. Ha férfi lennél, azt mondanám tanulj ki valamilyen szakmunkát, mint asztalos, festő, stb, és csináld vállalkozóként, idekinn nem adóztatják rommá őket.
2013. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Pincérkedés jó, de csak ideig óráig. A vendéglátós melók mind ilyenek, általában heti 6 nap, a pénz nem rossz, de a nulla szabadidő egy idő után kikészít. Én magam 7 hónapig voltam pincér Ausztriában egy hegyi hotelben, de annak ellenére hogy nem vagyok egy pörgős ember, az engem is zavart hogy semmire nem volt időm, mert a heti 1 nap szabadnapomon leginkább aludtam, tv-t néztem. egyszer mentem el a szabadnapomon hegyet mászni, de utána alig tudtam dolgozni menni. most egy kellemes műszakban vagyok, 9-től 17:30-ig, 30 perc ebédidővel, heti 5 nap, mindenre jut időm, és mellette még jól is keresek.
2013. aug. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Amit még tudok tanácsolni az az hogy nézz körül mielőtt elkezdesz valamit tanulni hogy az adott diplomát elfogadják-e kint vagy honosítani kell. Párom EÜ diplomás, otthon laborban dolgozott, itt kint kiemelkedően jól fizetne. A baj az hogy nem fogadják el a magyar diplomáját, szinte újra kéne diplomáznia itt kint.

Az meg a másik hogy sokszor egy akármilyen itt végzett gyorstalpalót is jobban elfogadnak mint egy otthoni végzettséget. Bár ez persze függ a cégtől is, az alany szakmai gyakorlatától és hogy mennyire speciális a szakmája. Speciális szakmák jobban is fizetnek, mert kisebb a merítési lehetőség, nincs akkora túljelentkezés.

2013. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
#13 a válaszból ítélve akkor jó a pincérkedés csak attól függ hova jelentkezem mármint hogy milyen a műszakbeosztás?!
2013. aug. 30. 14:21
 16/30 anonim ***** válasza:

Az itteni vállalkozóknak tényleg jól megy. Ismerek egy magyar fodrász csajt aki nyitott egy üzletet, magyarokkal dolgozik, magyar oldalakon hírdet. Persze vannak angol vendégei is. Évente több hónapot nyaral tengerpartokon és akkor szabad amikor akarja.

Egy női hajvágás amúgy valamiért iszonyat áron van, 30-40 fontokat elkérnek, míg egy férfi 10 font, szóval ez sem rossz biznisz.

2013. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"#13 a válaszból ítélve akkor jó a pincérkedés csak attól függ hova jelentkezem mármint hogy milyen a műszakbeosztás?!"


Ne érts félre, én nem vagyok pincér! Régen pincérkedtem Ausztriában, most itt, a szakmámban dolgozom, mint webes fejlesztő.

2013. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Igen, jó lehet a pincérkedés ha olyan a CV-d hogy van esélyed jó helyre kerülni. Nekem haverom dolgozott Jamie Oliver egyik éttermébe, 2 körös majdnem 24 órás interjú volt előtte. A srác 3 nyelven beszél folyékonyan, korábban Ausztriában dolgozott Michelin csillagos helyen.

De azt hogy ilyen helyre felvesznek 0 tapasztalattal és tökéletlen nyelvtudással azt felejtsd el.

2013. aug. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"Egy női hajvágás amúgy valamiért iszonyat áron van, 30-40 fontokat elkérnek, míg egy férfi 10 font, szóval ez sem rossz biznisz."


Ez igaz, tényleg jó biznisz. A barátnőm jár havonta egyszer ilyen teljes arc, haj meg test kezelésre, 2,5 órás "művelet" és 168 fontba kerül. Ezeknek tényleg megkérik az árát. Nekem a hajvágásom viszont olcsó, egy jamaikai kollégám vágja a hajamat, tehát ezt megspóroltam.

2013. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
nem is gondoltam arra hogy egyből egy magasfokú többcsillagos éteremben tudok dolgozni.. de akkor még mindig nem tudom mit kezdjek magammal mert az tuti hogy Angliába szeretnék élni!
2013. aug. 30. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!