Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában milyenek a fizetések?

Angliában milyenek a fizetések?

Figyelt kérdés

pontosabban a hotel szakmára vagyok kíváncsi, mennyit keres pl. egy recepciós vagy egy hotel manager ?

Teljes középfokú végzettséggel (érettségi + inas/tanonclevél - hotel szakmában) milyen munkakörben tudok elhelyezkedni ? Muszály először mosogatós munkát vállalnom vagy mindjárt az elején kapnék egy Front office munkát ? Manager munkát kapnék, ha erre megvan a papírom vagy megkéne másznom a ranglétrát ?



2013. okt. 30. 17:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

hát 1000 font egyáltalán nem olyan sok. s igen, a lakás viszi el a legtöbbet, már ha nem akarsz egy vagon idegennel együtt lakni, s osztozni a konyhán, fürdőn, nappalin.


de ha otthon hat emberrel laknál együtt, akkor ott is többet tudna az ember félrerakni, csak valahogy ez soha nem opció...mindig csak külföldön lesz rögtön oké ez a helyzet.

a manager meg kb. semmit se jelent, mert van sok fokozata, egy duty manager csak annyi, hogy megcsinálja a beosztást, intézkedik, fizetésben nem nagyon van egy normál beosztott felett. front office munkán mit értesz? nem muszáj vállalnod mosogatást rögtön, de ne várd senkitől, hogy most itt rögtön megmondja neked (mikor nem is ismerünk), hogy milyen munkát kapnál. Anglia szarban van, kevés a munka, nem repkednek az állások.

2013. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%

Én továbbra is kitartok amellett hogy sokkal jobb az élet mint otthon. Budapesten egyébként a legolcsóbb szobabérlet 25 ezer per hó, Egy újépítésű 40 m2-es lakás tűrhető környéken rezsivel együtt kb havi 100 ezer. Otthon egy mosogató keres mondjuk 70ezret. Na ugyanez a helyzet itt is. Én otthon sem engedhettem meg hogy egyedül lakjak, pedig bruttó 200 körül kerestem. Itt sem engedhetem meg, ennyi. A ruházkodás sokkal olcsóbb. Az élelmiszer ha magadnak főzöd ugyanannyi mind otthon. (tojás darabja 35 ft, tej literje 250, csirkemell 1400, stb..) Rengeteg minden van ami még olcsóbb mint otthon.


Én mégegyszer mondom, hogy itt jobban élek mosogatóként, mint Budapesten banki alkalmazottként, a két diplomámmal. Persze itt sem könnyű, sokat kell melózni, itt sincs kolbászból a kerítés, de nem olyan nagy a szar, mint odahaza. Nekem ez a tapasztalatom.

2013. nov. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Azért nem árt ketté választani a vidéki angliát és Londont. Londonban kb dupla árakon vannak az ingatlanbérleti árak. Ide nem érdemes mosogatni jönni hosszú távra ha normális körülmények közt akarsz élni, a minimálbér közeli bérekből csak tömegszállásra futja. És azok meg összeszorított foggal ideig-óráig működnek, nagyon ki kell fogni a normálisat.


Én éltem korábban Bécsben, fényévekkel jobb. Pincérként simán megkeresed az 1400-2000 eu-t, egy garzon olyan 400 körül van jó helyen, ha valami gondod van akkor meg haza ugrassz a szomszédba (sopron kevesebb mint 1 óra). Maga a város is jobb, nincs akkora kosz, bűnözés, nincs fullon Afrikai, Ázsiai bevándorlókkal.

Az ingatlanok állapota is sokkal jobb, UK-ban nincs semmi szigetelés, sokszor nincs dupla ablak, penészedik minden a sok esőtől, meg az olcsóbb szobák nagyon messze vannak az európai higiéniától és igényektől. A lakótársak zajosak, ha nem európaiak akkor iszonyat szagú kajákat főznek, közös wc, fürdő, stb.

2013. nov. 1. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 goaus ***** válasza:
Szerintem hogy Angliában nem jobb az életszínvonal, az hülyeség. Persze a legtöbb bevándorló nem rendelkezik keresett szakmával így elmegy a vendéglátás valamely szintjére, 6-8 fontért óránként. Ezekre az állásokra mindig van jelentkező, így soha nem fognak nekik emelni sem, ha valakinek nem tetszik és elmegy, jön helyette másik. De az életszínvonalat nem ezekből kell megállapítani. Keresett szakmával gyenge még alap angollal is jól kereshetsz. Én júniusban 12-vel kezdtem, utána ugyanott umbrella company-n keresztül emeltek 15.30-ra, majd szeptemberben elfogadtam egy másik ajánlatot ráadásul jóval közelebb, itt már 17.20-at kapok óránként. És minden héten befut legalább egy komoly ajánlat. Keresett szakma kell, meg jó angol, és ha látják jól dolgozol, akkor kereshetsz.
2013. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
utolsó neked mi a foglalkozásod ?
2013. nov. 2. 19:35
 16/22 anonim ***** válasza:
fogadunk, hogy infós?
2013. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
valóban keresett szakma+jó nyelvtudás kombó kell, valóban jól akar valaki élni. Angliában a legtöbb itteni magyar csak azt hiszi hogy jól él, holott ez közel sincs így. magam is infós vagyok, barátnőm is az, nincs gondunk. aki orvos, valamilyen mérnök, IT-s, az biztosan átéli a valódi nyugati életszínvonalat, aki meg minimálbérért gürizik, és szobában lakik, az semmivel sem él jobban, mint otthon.
2013. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
utolsó, azért a kettő közt vannak még lehetőségek...én nem vagyok se infós, se orvos, se mérnök, irodai dolgozó vagyok, s saját lakásban lakom, nem egy szobát bérlek sokadmagammal. (soha többet).
2013. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
és nem keresek valami sokat, de nem is minimálbért.sajátban lakom mégis, (hitellel).
2013. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

21:52!


Igen, vannak, valóban. A te példád is jó, irodai munkakörökben is relatív jó béreket adnak, bár feladattól is függ.


Mindössze annyit akartam hangsúlyozni, hogy aki kijön, nyelvtudás, semmilyen szakmai múlttal, az nem fog jól élni. Egy darabig(2 hónapig) éltem magyarok között tömegszálláson, de amit ott tapasztaltam, az maga volt a kínzás. A szálláson a legtöbb ember minimált keresett, de azt állították, hogy jól élnek, mert ki tudtak fizetni egy 35 fontos havi díjú Iphone-t. Az egyiküket sem érdekelte, hogy dolgozhatnának a szakmájukban is. (Már amelyik rendelkezett vele.) Aki sokáig benne ragad egy ilyen közegben, az megelégszik a magyar TV adásokkal, minimálbérrel, soha nem fog tovább lépni, az ilyenek mennek majd haza és osztják az észt.

2013. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!