Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek jó ötlet érettségi...

Szerintetek jó ötlet érettségi után kimenni Angliába dolgozni egy időre? (tovább lent)

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem és nem szeretnék Magyarországon egyetemre menni mert feleslegesnek tartom ha megerőltetem magam esetleg megszerzek egy jogi vagy közgazdasági diplomát de arra, hogy valami keresett különleges szakot elvégezzek(orvos,mérnök stb) semmi esélyem a fent említettekkel meg se itt nem lehet elhelyezkedni illetve magyar diplomával külföldön sem ezért nem szeretnék milliókat és több évet elcseszni. Angolul viszonylag jól beszélek járok külön tanárhoz is ,hogy jobban fejlődjek de azért nem hiszem hogy egy év múlva rögtön ki tudnék menni egyetemre.Ezért gondoltam arra,hogy kimegyek egy évre valami képzettséget nem igénylő munkára addig jobban megtanulok angolul és utána jelentkezek.Szerintetek ez jó ötlet? Milyen színvonalon lehet megélni egy minimálbéres munkával? Tisztában vagyok vele,hogy nincs kolbászból a kerítés nem is azért szeretnék kimenni hanem mert utálom már a magyar rendszert minden téren.Tippeknek meg minden hasznos infónak örülnék.Köszönöm előre is:)

2014. máj. 5. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Megéri, azonban minimálbéres állásban az angolod nem fejlődik, lévén olyanok dolgoznak ilyen helyeken, akiknek nem erősségük a nyelvtudás. Nem mellesleg, minimálbérből idekinn is alacsony szinvonalon lehet csak megélni. Ha fél vagy maximum 1 évet kell élned ilyen szinten, az még belefér, de több nem. Szakmàt mindenképp érdemes szerezni, mert anélkül nem élsz jobban.
2014. máj. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt vágod, hogy angliában milyen tandíjak vannak? Milliós nagyságrend szemeszterenként. Plusz megélhetés költségei. Egy diploma ott a nulláról olyan 20-30 millió forintos befektetés alaphangon. Ezzel szemben itthon ingyen van. Nem tudom, hogy honnan vetted ezt a "nem lehet elhelyezkedni magyar diplomával külföldön" dumát, én még soha, semmilyen akadályba nem ütköztem ezzel kapcsolatban. Ha elmész valami angol mosókonyhába, azzal garantáltan nem fogsz a csúcsra törni. Kíváncsi vagyok mennyire fogod utálni/visszasírni a magyar rendszert amikor három nigériaival zsúfolódsz egy hat négyzetméteres koszos londoni apartmanban, hogy ki tudd izzadni a bérleti díjat.
2014. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van diákhitel a tandíjra amit csak akkor kell visszafizetni ha az éves fizetésed meghalad X összeget illetve Skóciában teljesen ingyenes.Akkor visszakérdeznék hogy te honnan vetted hogy Magyarországon ingyenes? Lehet ,hogy van pár hely szinte elérhetetlen pontszámmal Pécsen például nyílt napon is bemondták hogy jogon vagy közgázon nem tudom már, 300-ból hatot vettek fel költségtérítésesre. És nagyon ritka eset szerintem ,hogyha ott vannak 20an helyi diplomával akkor a magyar diplomást válasszák persze bizonyos szakoknál ez nem így van de mint mondtam azok nálam nem igazán játszanak. A magyar rendszert meg had döntsem már el én ,hogy visszasírom e mert biztos ,hogy nem fogom.
2014. máj. 5. 12:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Világot látni mindenképpen jó ötlet a korodban, én már bánom, hogy nem tettem.
2014. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon ma támogatott (ingyenes) és önköltséges felsőoktatási képzési formák léteznek. Itt és másutt, mindenütt megvannak a megfelelő feltételek a különféle formákhoz. Külföldön sokkal erőteljesebb a tudás (tanulás) és az ösztönzése közötti kapcsolat, mint nálunk. Ezért lehetséges, hogy ott ingyen és milliókért is lehet tanulni. Ingyen csak a kiválók, milliókért elég sokan még.

Ennek az az oka, hogy sehol se cél buta diplomások képzése, azaz a diploma értékének lezüllesztése. Magyarországon meglehetősen torz módon, de szintén ehhez a trendhez közelítenek. Ha kiváló vagy, ingyen lesz diplomád, mert tudjuk, a tudásoddal (képletesen) visszafizeted a költségeket. Ha nem vagy kiváló, nem bízunk benned, fizess te előre. Ha pedig gyenge vagy, nem jutsz a végére. Ez a trend, és ez így van jól.

Most már átlátod a helyzetet, a többi a te döntésed.

2014. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itthon akinek van sütnivalója és értelmes helyre jelentkezik, az úgyis ingyenesen tanulhat. Ha nem ingyenes, akkor meg az egész képzést lenyomod két millából. Ez nagyjából egy szemeszter ára egy jobb angol egyetemen. Épp tegnap voltam kutatómunkán az Imperial College Londonban, ottani kutatótársaim egy része ösztöndíjon van, de iszonyatosan kompetitív, ezerszeres túljelentkezés van a pénzekre. Nyilván a színvonal is sokkal jobb, de ha még itthon sincs kedved megerőltetni magad, akkor garantálom, hogy elhugyozol egy csomó pénzt kinn, bebukod és egy mosókonyhában végzed. Persze világot látni, bevállalósnak lenni, és saját sorsot kézbe venni igen fontos és becsülendő dolog, de azért jó ismerni előtte a saját korlátokat és a realitást.
2014. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!