Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire jó ötlet lenne...

Mennyire jó ötlet lenne kiköltözni Svájcba egy időre?

Figyelt kérdés
Szóval 19 éves vagyok, most fogok érettségizni és ha ilyen magasak leszenk a ponthatárok valószinüleg nem fognak felvenni államira, fizetősre meg nincs pénze a családnak. Arra gondoltam ha nem jön össze akkor kimennék dolgozni svájcba legalább egy évre. Nagymamám kinn él már nagyon rég, svájci állampolgár. Nála lakhatnék, ezt ő is mondta. Németül beszélek (és angolul is), a nyelvjárást is ismerem valamennyire nagymamám miatt. Tudom, hogy sima érettségivel nem kapnék jó munkát, de igy, hogy nem kellene lakásra költeni szerintem tudnék spórolni. Nem szeretnék ott maradni, csak az egyetemre elég pénzt összeszedni aztán hazajönni. Szerintetek?

2015. márc. 27. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
ha csaj vagy akkor au pairnek simán
2015. márc. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát Fiú vagyok :D
2015. márc. 28. 00:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már ott lakik a nagyikád, akkor igazán elmondhatta volna neked, hogy Svájc nem tagja az EU-nak, ezért munkavállalási- és tartózkodái engedélyt kell kérned, amit nem biztos, hogy megkapsz. A másik, hogy szál érettségivel majd valami aljamunkára vesznek fel, abból te ott ugyan nem spórolsz. Kérdezd már meg nagyikát, hogy havonta mennyit gondolt, hogy le kellene adnod a megemelkedett számlák miatt, meg hogy mennyit kell kajára költeni... nézd meg online a Migros és a Coop árait, meg fogsz lepődni, és akkor még se egy ruhát nem vettél magadnak, se szórakozni, vagy sportolni nem voltál. Minimum egy szakmát tanulj ki, aztán próbálj szerencsét Svájcban, mert ilyen tinglitangli segédfizetésből ott nem lehet félretenni.
2015. márc. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem mennék Svájcba. Csak turistaként voltam párszor, de mindig volt valaki aki beszólt a nem tökéletes németem miatt vagy csak undokul kezdtek el viselkedni amint megtudták, hogy nem vagyok svájci. Persze volt sok kedves ember is, de engem meglepett a sok negatív hozzáállás. Ha pedig ilyenek a turistákkal milyenek a bevándorlókkal?

Én inkább mennék Németországba, Ausztriába.

2015. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

gondolom a nagymamája nem kérne tole -kajapénzt..egyébként nehogy már ne tudjon félre tenni, mikor semmire se kell koltenie.. egy pénztáros 3900 frankot kap! amugy minek venne ruhát itt?...vagy bármit is..aki csak rovid idore jon ki, az nem itt kolti el a pénzét (Genfbol irok)

a másik.. a nagymamája gondolom ismer jo pár embert, nem hinném, hogy az engedély megszerzése gondot okozna...

2015. márc. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!