Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van esélyem egy ilyen életre?

Van esélyem egy ilyen életre?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, idén érettségizem. Egész pici korom óta vonzódom Olaszországhoz, és Spanyolországhoz. Nem tudom miért, de imádom a kultúrát, a mentalitást, a gyönyörű helyeket. Olaszországban 4x voltam eddig nyaralni, Spanyolországban 1x...

Arra gondoltam, hogy szivesen kiköltöznék, mert amúgy is szlovákiai vagyok ahol hát valljuk be őszintén, nincs sok lehetőség, meg a magyarokat se szeretik nagyon :(

A legnagyobb problémám, hogy brutálisan nehezen megy az angol :( B2-es érettségim lesz belőle, és hát nem tudom hogy lesz meg, mert nagyon nehezen megy.

A gimi után mindenképpen fősulira megyek óvónő, vagy tanítónéni leszek, mert imádom a gyereket.

Arra vagyok kiváncsi, hogy ha addig sikerülne az angolt kommunikációs szintre emelni, akkor lenne esélyem?

Vagy inkább az olasznak van döntő szerepe? Kezdjem el az olaszt tanulni az alapoktól? Vagy üljek neki az angolnak? (Őszintén szólva, gyűlölöm az angolt :-D ) az olasz nyelv meg a második kedvencem a spanyol után :)

Olaszország meg az álmom. Bár kitudja mi lesz vele a migránsok miatt :/

Lehet, hogy most naívnak tűnök, de komolyan gondolom. Nagyon szeretném ezt, és lehet hülyén fog hangzani, de azok a kisvárosok, falvak érdekelnek a legjobban, ahol még megvan az igazi olasz hangulat, ahol valódi olaszok vannak ahol tényleg megvan a Dolce vita életérzés.



2016. jan. 11. 05:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyem a drága 19 éves ábrándos lelked.....csupán csak egy kérdés:

Szerinted Olaszországban angolul vagy olaszul beszélnek?

2016. jan. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
elsőnek igaza van, amúgy meg ha komolyan gondolod akkor kemény munkával bármi elérhető :)
2016. jan. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Meg aztán arra is gondolj, hogy a magyar diplomád semmit sem ér egy olasz vagy spanyol óvodában. Olasz vagy spanyol nyelvű végzettség kell. Magam is Norvégiában dolgozom egy óvodában. Újra el kellett végeznem a három éves óvónőképzőt, ezúttal norvégül.

Hiába végzed el tehát itthon a fősulit, kinn képzetlen munkanélküli leszel.

2016. jan. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Majd pont egy olaszt/spanyolt rosszul beszelo, akcentusos munkaerot fognak felvenni egy olyan orszagban amiben a munkanelkuliseg az egeket veri....


Ebredj fel.

2016. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Mindenre van esély, legegyszerűbb talán ha onnan találsz magadnak egy komoly partnert aki segít.

Lehet, hogy érdemes körülnézned mik a hiányszakmák, mert ahogy korábban is írta valaki, azokban az országokban nagy a munkanélküliség, és a fizetések sem a legjobbak.

Én egy pesti multinál dolgozom, és szerintem legalább 50 olasz meg spanyol kollégám van az irodában.

Az lehet, hogy te az igazi olasz kis városokat szereted, ami nincs tele afrikaiakkal meg mindenféle népekkel, de az könnyen meglehet, hogy ott nem fognak szeretni téged.

2016. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Keress egy olasz vagy spanyol kisvárosi férjet és kész.

Sok falubeli nőszemély ment férjhez Ausztriába , neked is sikerülhet, egyiknek sem volt diplomája és még sok kint eltöltött év után sem tanultak meg perfekt németül.

2016. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
63%

A 6. válaszolónak igaza van!


Menj férjhez "Olaszba.". Vagy legalábbis költözz oda egy pasihoz/nőhöz,megtanulod a nyelvet és tiéd a világ!


Sok sikert!

2016. jan. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha fősulira mész, kezdetben próbálkozhatsz Erasmus-al, hogy belekóstolj az ottani életbe. Ez nagyon jó élettapasztalat és az angolod is brutálisan fejlődne. Manapság rengetegen mennek ki fél vagy egy évre. Aztán, ha így is tetszik, rajtad múlik mennyire mész a lehetőségek után.
2016. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Olaszországban, pláne egy kis faluban aztán tényleg nagyon kell az angoltudás...
2016. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Annyira útálod a magyarokat,hogy idegen akarsz lenni egy olasz,vagy spanyol kisvárosban?

Mindegyik kultúra távoli a miénktől,és soha sem leszel köztük otthon.Erre vágysz valóban?

Én idegenben élek.Amerikában elfogadtak.Beszélek türhetően angolul,de otthon csak az itteni magyarok közt érzem magam.

Sose várj otthont egy idegen országban!

2016. jan. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!