Kezdőoldal » Utazás » Európa » Van esélyem egy ilyen életre?

Van esélyem egy ilyen életre?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, idén érettségizem. Egész pici korom óta vonzódom Olaszországhoz, és Spanyolországhoz. Nem tudom miért, de imádom a kultúrát, a mentalitást, a gyönyörű helyeket. Olaszországban 4x voltam eddig nyaralni, Spanyolországban 1x...

Arra gondoltam, hogy szivesen kiköltöznék, mert amúgy is szlovákiai vagyok ahol hát valljuk be őszintén, nincs sok lehetőség, meg a magyarokat se szeretik nagyon :(

A legnagyobb problémám, hogy brutálisan nehezen megy az angol :( B2-es érettségim lesz belőle, és hát nem tudom hogy lesz meg, mert nagyon nehezen megy.

A gimi után mindenképpen fősulira megyek óvónő, vagy tanítónéni leszek, mert imádom a gyereket.

Arra vagyok kiváncsi, hogy ha addig sikerülne az angolt kommunikációs szintre emelni, akkor lenne esélyem?

Vagy inkább az olasznak van döntő szerepe? Kezdjem el az olaszt tanulni az alapoktól? Vagy üljek neki az angolnak? (Őszintén szólva, gyűlölöm az angolt :-D ) az olasz nyelv meg a második kedvencem a spanyol után :)

Olaszország meg az álmom. Bár kitudja mi lesz vele a migránsok miatt :/

Lehet, hogy most naívnak tűnök, de komolyan gondolom. Nagyon szeretném ezt, és lehet hülyén fog hangzani, de azok a kisvárosok, falvak érdekelnek a legjobban, ahol még megvan az igazi olasz hangulat, ahol valódi olaszok vannak ahol tényleg megvan a Dolce vita életérzés.



2016. jan. 11. 05:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Olaszországban élek, egy kis városban (privoncia székhely) északon.

Olasz a férjem, megtanultam az olaszt és így is kutya nehéz.

A dolce vita érzést felejtsd el, max. ha milliárdos vagy. Olaszországban a nyaralásokon megismert lazaság egy idő után idegesítő nemtörődömség, ígéretek be nem tartása lesz.

A bürokrácia hatalmas és nem működik. Az élet európai mértékkel mérve is nagyon drága, mindent megadóztatnak.

Munkaviszonyt létesíteni szinte lehetetlen, a fiatalok között a munkanélküliség 42% körül van.

Nagyon sok a diplomás munkanélküli.

Az iskola -óvodai rendszerbe bekerülni egy igazi olasznak is nehéz, hacsak valakije nem dolgozik ezen a területen és nem örökli meg az állását.

Ha megvan a honosított - vagy itt szerzett - diplomád, akkor felkerülhetsz egy helyettesítési listára, amiről időnként határozott időre behívhatnak dolgozni az ország bármely pontjára. Ha mondjuk ez a távolság meghaladja a lakhelyed és a munkahely között napi ingázással megtehető értelmes távot, akkor a havi fizetésed rá is ment a lakhatásra... (komolyan beszélek.)

Nagyon sokan már havi 500 euróért is elmennek dolgozni, de nekik ott a család, a szülőknél laknak, így legalább lakást nem kell fizetni.


Ha rám hallgatsz, akkor diplomás ápolónőnek tanulsz és utálod, nem utálod tolod az angolt, hozzá a németet, és ha valóban külföldön akarsz boldogulni, akkor Németország felé veszed az irányt. Onnan évente elmehetsz dolce vitázni Olaszországba, mert lesz akkora fizetésed.


Amint lehet, mi is tovább állunk innen. És csak nyaralni jövünk. Mert azért van ami jó, de itt élni lehetetlen.

2016. jan. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!