Kezdőoldal » Utazás » Európa » Legolcsóbb Európán belüli...

Legolcsóbb Európán belüli külföldi utazásotok mennyibe jött ki egy főre?

Figyelt kérdés
Hány napra és merre jártatok? Csak kíváncsi vagyok, hogy amikor azt hallom, hogy "egy külföldi utazás a legolcsóbb eszközökkel is rengeteg pénz", akkor mire gondoljak? Barátom nagyon pesszimista és sosem hiszi el, hogy egyszer kijuthat. Ezért lenne a kérdésem, hogy aki olcsón szokott utazni, az milyen eszközökkel oldja meg és mennyibe került? Köszi a válaszokat :)

2016. júl. 7. 18:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
1 hét Prága szállás, utazás 2 főnek 70.000.-ért.
2016. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

hol érdemes repülőjegyet/ szállást nézni és mik a tanácsaid a szervezéssel kapcsolatban?

Bocsi a sok hülye kérdésért :D


2 főre 70.000? az sem rossz :D Mitől jött ki ilyen kevésre? kemping, adott szállás?

2016. júl. 7. 19:45
 13/25 anonim ***** válasza:

En vagyok a ciprusi. A repjegyet erdemes kozvetlenul a legitarsasag oldalan foglalni. De csak a jegyet, van meg sok mas ajanlatuk is, szallas, autoberles stb., de mind sokkal dragabb. A Bravoflyt pedig felejtsd el, egyszer foglaltam naluk, 50 ezer lett volna, a tarsasag oldalan megveve pedig 26.

Szallast en akkor a Bookcypruson keresztul kerestem, sokkal olcsobb volt, mint az ismertebb oldalak, amik ugyanazt hirdettek sokszor, csak tobb penzert. Autokolcsonzonel is inkabb kisebb, helyi ceget kerestem. Egyebkent akkor meg jobban allt az euro, most mar tartok tole, hogy dragabb lenne minden :(

Tavaly Milanoban voltam 5 ejszakat 27 ezerert. Airbnb-n foglaltam, ez kicsit olyasmi, mint a Couchsurfing. A lenyeg, hogy emberek kiadjak a lakasukat turistaknak olcson. De az illetot ertekelhetik, velemenyezhetik, tehat ha nagyon gaz, az hamar kiderul. Szerintem erdemes kiprobalni.

Felpanzio, ellatas mindig nagyon megdragit egy szallast, en ezert nem is szoktam kerni, inkabb olyan helyre megyek, ahol tudok magamnak fozni. Tasaklevest, fuszert pedig a csomagban kiviszem, de sokszor olcsobb kint megvenni. Az itthoni boltok rendszerint kint is megtalalhatoak. Na meg persze ha ott vagyok, nyilvan felkeresek egy helyi ettermet is :) de itt sem a turistaktol hemzsegot ajanlom, mert joval dragabb es sokszor nem is olyan jo. Batran menj be egy helyi kis vendeglobe, ott garantaltan nincs "elfranciasitva" a kaja.

A kulcs szerintem az, hogy soha ne a legelso lehetosegre csapjal le, mindig nezz meg tobbet is, merlegelj. Dontsd el, mi az, amirol nem tudsz lemondani, pl. semmikepp nem akarsz fozni, sokat akarsz maszkalni stb. Ha kirandulosok vagytok, nem csak a strandon akartok hevereszni, akkor lehet, hogy jobban megeri autot berelni, bar helytol is fugg. Cipruson mindenkeppen, de Milanoban mar nem igazan, mert hatalmas kauciot kertek erte.

2016. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

ilyen egynaposon én is voltam 2x is. 1x milánóban ahová drágább volt a reptérről a vonat be a városba, mint maga a repjegy. meg 1x eindhovenbe mentem egy napra. volt v 4000ft, de én sem aludtam előtte és így elég szar volt.


amúgy ősztől tavaszig sokszor szoktam repülni mediterrán térségbe 4nap 3 éj repjeggyel általában 30.000ft körül kijön.

2016. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
#14, szoval nem csak en vagyok ilyen :DD en Charleroiban szembesultem, hogy bejutni Brusszelbe dragabb lett volna, mint a komplett utazasom.
2016. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"sosem hiszi el, hogy egyszer kijuthat"

Elég csak megnézni egy tetszőleges fapados légitársaság repjegyárait, és ha azok a max néhány tízezres jegyek is még elérhetetlenül hatalmas összegbe kerülnek szerinte, akkor jobb is, ha a fenekén marad.

2016. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Soha nem volt még külföldön, ezért nem nézegette a repjegy árakat sem. Ha megmutatom majd neki, biztos meglepődik majd, hogy nem olyan elérhetetlen mint gondolta
2016. júl. 8. 07:01
 18/25 anonim ***** válasza:

A teljesség igénye nélkül ami eszembe jut a saját útjaimból de úgy, hogy mindig normálisak voltak a körülmények. Vagyis nem aludtam tömegszálláson, fürdés nélkül, meg járdaszélen mint a Fókuszban nyilatkozó utazók. Csak szálloda vagy apartman jöhetett/jöhet szóba.(Igaz, hogy nem is sikerült 8ezerért kijutnom N.Y.-ba.)


- N.Y. repjegy 60ezerért (bruttó),

- Autóbuszos (last-minute) 1 hetes Ausztria, Svájc, Benelux körút 36ezerért.

- Miami repjegy 80ezerért + Bahamai hajóút grátisz.

- A szokásos karácsonyi advent Bécsbe vagy Graz 4.900 Ft (ez mindenkinek ennyi)

- Minden szeptemberben olasz Adria szállodában, útiköltséggel, ingyen parkolással, két napággyal és egy napernyővel a strandon, kettőnknek 100 alatt.

Stb...stb...


(A titok: sokat kell ülni a gép előtt.)

2016. júl. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz külföldre menni, hogy megnézhesse a repjegyárakat. Értelmes ember nem alkot úgy véleményt valamiről, hogy előtte legalább minimálisan nem néz utána, hogy hogy is van. Az "innen meg onnan hallom" nem utánanézés.
2016. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Legolcsobb nalunk par eve Korfu volt. 8 ejszakat toltottunk ott, a szallas studioapartman volt, utazas 3 par egy kisbusszal. Baratnommel kettonknek 180-200 ezer korul volt minden.
2016. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!