Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dánia, Hollandia vagy Norvégia?

Dánia, Hollandia vagy Norvégia?

Figyelt kérdés

A fent említett országokból kaptam állásajánlatot, és nem tudom eldönteni, hogy hova menjek. A munkavégzés nyelve az angollesz, de mellette kötelezően kell járnom majd nyelvet tanulni (márha elfoadom az állások egyikét, bár nagyon kecsegtető ajánlatok).Jelenleg 4 idegen nyelvet beszélek folyékonyan így nem lenne akadály viszont számít. De nem is ez a fontos, hanem hogy a fent említett országok közül melyikben lehet jobban érvényesülni (külföldiként), hol a legbefogadóbbak. Nagyon fontosnak tartom az egészségügyet, az oktatást. Van egy most 5 éves lányom, az általánost fogja kezdeni de lehet hogy már nem itt. Az apja még születése előtt lelépett, így csak ketten mennénk. Sok dolognak utána néztem már és főleg személyes tapasztalatokat szeretnék kérni. Jelenleg az USAban élünk, lassan 2 éve de nem szeretnék ittmaradni, sok dolog miatt.

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

30N



2016. nov. 18. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Én Hollandiát választanám a helyedben.
2016. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, esetleg tudnád indokolni egy kicsit.
2016. nov. 18. 18:19
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Norvégia vagy Dánia. Bár a magam részéről én az USA-ból nem mennék sehova. Akkor meló volt ide jutnom hivatalosan, hogy ezt nem adnám fel semmilyen más ajánlatért.
2016. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
A választásnál nem mindegy, hogy miért akarsz elmenni onnan, ahol vagy? Miért? (én Norvégiát választanám, a hűvössége miatt)
2016. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem az a baj, hogy nagyon messze van a család, és csak 2 évre kaptam meg a vízumot munka által és nem tervezem hosszabbitatni. Szép a hely meg minden, de sok a hátránya. Nem túl biztonságos és mikor a lányom manduláját kivették, gyakorlatilag egy vagyon volt. Szzóval nem túl jósok szempontból, de szerettem itt lakni.
2016. nov. 18. 18:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Dániában 1 évet, Norvégiában 3-mat dolgoztam.

Anyagi szempontból Norvégia nyerőbb, jobb a szociális háló, szép természeti adottságok vannak stb.

Bár nem írtad, hogy melyik városba mennél, de pl ha Oslo és CPH között kéne választanom, akkor mégis CPH-t választanám, mert nekem személy szerint Oslo nem jött be. Viszont bármelyik norvég vidéki városba szívesen mennék.

2016. nov. 19. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Kezdetben főváros, majd késöbb külső helyek. És mennyire nehéz megszokni a sötétet/nappalt, mármint ez lent délen érezhető?
2016. nov. 19. 11:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi szempontok szerint Norvégia kevéssel jobb, mint a több. De nem minden szempontból. Az ENSZ egyik felmérése világelsőként hozta ki és csak az "apróbetűs" szövegből derült ki, hogy ezúttal az egyedülálló anyáknak nyújtott anyagi segítség szempontját vették figyelembe...

Viszont a közgazdászok u.n. "vásárlói kosár" eredményét nézzük, ott Norvégia Európában a 16. (!) helyen áll... (Vásárlói kosár = egy kiszámítási módszer, miszerint egy kétgyermekes középszintű/keresetű család hogy jön ki anyagilag - átlagkereset és átlagfogyasztás szempontjából. Az évi átlagfogyasztás: pl. 110 tojás, 3 kg. vaj, 4 pár cipő, 4 buszbérlet, 7 kg. liszt, stb.

Ami a kislányodat illeti, az iskolát Norvégiában ez jellemzi: a világon a legtöbb pénzt áldozzák az oktatásra (mert van miből pocsékolni) a világ legrosszabb eredményéért. Nézd csak meg az évenkénti PISA-felmérést, Norvégia rendszerint a 30-35-helyen végez, ott az érettségiző korban levő diákok (érettségi vizsga nincs - a diplomát automatikusan adják) nem tudnak folyamatosan olvasni az anyanyelvükön...

Hollandiában viszont eredményes, magas színvonalú a kisiskolások oktatása is, a PISA-felméréseken jól szerepelnek és gazdaságilag: az egyetlen ország. ahol pár éve nem volt infláció, hanem defláció volt, vagyis erősödött a pénz értéke. A ´közgazdászok "vásárlói kosara" ranglétráján elől van, azaz ott érdemes dolgozni.

2016. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszodat, után a fogok nézni a felméréseknek.
2016. nov. 20. 08:37
 10/10 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz döntenem Hollandia és Norvégia között , mondanám, hogy Norvégia talán mégis ha jobban bírod a hideget. Nagyon nagyon szimpatikus, szerény emberek ,talán egy fokkal erősebb a szociális hálóval és ne feledjük, hogy úttörői a zöld gondolkodásmódnak. Dániáról nem sokat tudok, de ismerőseim azt mondják, hogy nagyon távolságtartóak az emberek.
2016. dec. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!