Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba utazás kocsival...

Cement Ilona kérdése:

Horvátországba utazás kocsival, kocsiban alvás lehetséges?

Figyelt kérdés

A bolondos barátnömmel szeretnénk horvátországba utazni de nem feltétlenül bérelnénk szállást hanem a kocsiban aludnánk itt ott egyett és ha nagyon szükséges akkor ott találnánk valami szállást egy napra. Dubrovnikba szeretnénk leutazni, megaludni 1-2 napot a kocsiban majd lassan monenegró parjait is felkutatnánk itt ott megaludva ott is a kocsiban majd Sutomorenál megindulni vissza. Mi a véleményetek esetleg ha megaludnánk a kocsiban itt ott egy parkolóban, megbüntetne bennünket valaki vagy gond lenne ez? amennyire en hallottam ismerosoktol, azt mondták ameddig áthajtod az autot minden este máshova senkinek fel sem fog tünni.


Valamint ha vinnék magammal egz kis sonkánt, biztos ami biztos, elvennék? gondolom nem nézik annyira át az autot.



2018. júl. 2. 15:42
1 2
 1/12 D. Brasco ***** válasza:
50%
A horvátoknal a kocsiban alvas is vadkempingezesnek szamit amiert kemenyen buntetnek....raadasul 2 nő,teljesen tapasztalatlanul ilyen témában hogy nekivágjon......hát,nem tudom.......tekintve hogy ez a sonkát csalamádét toroskáposzta konzervet otthonról vivős "nagy utazók" vagytok én inkább hanyagolnám ezt a túrát ebben a formában!
2018. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

“gondolom nem nézik át annyira az autót”

Semmit nem néznek meg a határnál, csak a személyit

Like: Tegnap előtt jöttünk haza Horvátországból

“Kocsiban alvás lehetséges?”

Igen, nem hinném, hogy bárkit zavarnátok.

2018. júl. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
tehát 2 teljesen ellentétes válaszig jutottunk. Egyébb vélemények?
2018. júl. 2. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:

két csajnak azért nem kockázatmentes, Horvátország úgy ahogy biztonságos (bár az afrikai áradat ki tudja hogy jelenik meg ott délen), Montenegró elég necces.

A kocsiban alvás a világon bárhol megoldható, csak elég félreeső helyet kell hozzá találni.

2018. júl. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kocsiban nem alhattok. Elég félreeső helye n esetleg ahol nem vesznek eszre. De a horvátok rámennek erre rendesen. Mert igy bevételtől esnek el ha nem fizetsz legalább egy szobát.
2018. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Autóban nem aludhattok, és ilyen helyeken ezt erősen figyelik ám. A turizmus miatt mert ez nekik bevétel kiesés. Azért 1-1 helyen csak tudtok 1 max 2 napra valahol szállást találni.

Ha elmentek kempingbe szerintem nektek az is jó lehet, csak ilyenkor már nehéz azért találni.

Én az ilyen túrát jónak látom, de nem az autóban való alvást mert ezért büntethetnek is. Egyszer figyelmeztetnek és megkérnek hogy kapjátok össze magatokat, menjetek el, vagy keressetek valahol szállást. De ha megint rajtakapnak már jogi útra is vihetik a dolgot ha kötekedő rendőröket fogtok ki. Sokan direkt fel is nyomják az ilyen embereket ezért.

A határnál nem viszik túlzásba az ellenőrzést, megnézik az okmányaitokat, személyit vagy útlevelet, és mehettek is. Kaját nyugodtan vihettek itthonról, de ezt a beteges magyar mentalitást én soha nem fogom megérteni hogy egy nyaralásra még ha belföldi is minek otthonról vinni kaját? Az ha útra valónak visztek mondjuk utazásra azt teljesen megtudom érteni, rendben van.

2018. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
A horvátok egyrészt a környezeti hatás, másrészt a bevételkiesés miatt nem díjazzàk a szálláshelyen kívüli alvást, ráadásul annyira azért nem pihentető egy forró autóban éjszakázni, amiben ráadásul rohadó sonka szaga árad. Fiatalon szerintem jobban jár az ember, ha hostelbe megy, ott úgyis tök érdekes emberekkel lehet megismerkedni és az összezártság ellenére jóval kényelmesebb is.
2018. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"amiben ráadásul rohadó sonka szaga árad."


A csajok sonkái is rohadni fognak, ha napokig normális szállás -azaz megfelelő higiénia- nélkül lesznek!!


Amúgy szerencsétlenek azzal sincsenek tisztába, hogy szállás nélkül is bele fog kerülni egy-két százezerbe ez a kiruccanás...

Ha megbünteti a rendőr is, akkor meg ennek a többszörösébe!

2018. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A horvát rendőrök nagyon rajta vannak az ilyen vadkempingezős turisták kiszúrásában. Nem olyan rég olvastam is, hogy kifejezetten valami hőkamerával/lámpával is figyelik éjszaka hogy alszanak e emberek tiltott helyeken autóban vagy sátorban például. Én csak a büntetés miatt sem aludnék autóban. Lehet venni ételt itthonról (nyerset nem!), csak hát azért autóban nyáron van vagy 50 fok, nem biztos hogy jó ötlet ott ételt tárolni, mert szállás híján rosszul fog esni ha majd rátok jön a f.osás is.


Ha nem tudtok kifizetni minimum egy campinget, szerintem hagyjátok az idén Horvátországot. Jövőre pedig még az év elején foglaljatok szállást, akkor jóval olcsóbban lehet találni, olyat ami az igényeknek megfelelő és jó helyen van, olcsó.

2018. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat, amennyiben megtesszük ezt az utat majd kiirom a tapasztalatot ;)
2018. júl. 3. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!