Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igaz, hogy Erdély szemetes,...

Igaz, hogy Erdély szemetes, mocskos, állandóan esik és hideg van, illetve romhalmaz minden?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az utak állapotára, illetve barátaink most jöttek haza Erdélyi nyaralásból, de nem voltak elragadtatva. Állítólag a nagy nevezetességeket 1-2 nap alatt be lehet járni, azok is csak azoknak érdekesek, akik ilyen nagymagyarok, illetve hungaristák. Aztán kész, kifújt, nincs mit csinálni, mert nincs egy kulturált strand vagy wellness, esetleg bowling vagy bármi egyéb szórakozási lehetőség.

Meg állítólag a népszerűbb kirándulóhelyek dugig vannak zsúfolva, illetve térdig lehet járni szemétben.



2018. aug. 16. 11:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem igaz. A minden nevezetessėg alatt nem tudom mikre gondolsz, de hónapokat el lehetne túrázni ott. Pl gyilkostó. Van a bazársor egy tóval. Nahde a környező sziklákra is fel lehet ám menni... Rengeteg szėp hely van, amit be lehet járni.

Az út van ahol szar, de átlagban mint itthon. Szemėt is annyi, vagy annyi se.

2018. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
6%
Jah ez kb jól jellemzés. Nekem is gyerekként szüleimmel végig kellett szenvednem mert ők az álmagyarkodásukat ebben élték ki a kinti kufárok meg dörzsölik a tenyerüket hogy mindent 3-4szeres áron adnak a sok agyhalott magyarnak. Az erdős részek szépek bár többsége illegális szemétlerakó, szóval tényleg nem nagyon van miért odamenni.
2018. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

A mai Erdélyre biztosan nem igaz. Többször is bejártam az elmúlt években. Az utak jobbak, mint nálunk. A főutak, gyorsforgalmi utak állapota kitűnő. Szemetet nemigen látsz.

A magyarlakta falvak és városok rendezettek, de jó néhány olyanban is megfordultam, ahol 100%-os román lakosság van. Sehol nem találtam kivetnivalót.

A szegény kis falvakban is tisztaság és rend van.

Sokfelé látni népviseletben lévő cigányokat.

Hogyan viselik magukat általában nem tudom, erről nem kérdeztem embereket.

De finom szappan szaguk van, ruházatuk rendezett.

A férfiak kalapemeléssel köszöntenek.

Szórakozási lehetőség rengeteg van, csak nem az üresfejűeknek, akiknek a wellnessre, bowlingra, bármi másra van csak igényük.

Kolozsváron pl. remek színház van, igényes operaelőadásokkal.

2018. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
11%
Hát én voltam kirándulni Erdélyben pár éve. Összességében tetszett, de valóban szemetes, konkrétan az egyik hegytetőn egy kétméter magas szeméthegy várt. A városok pedig nagyon porosak és állandó benzin vagy valami hasonló szag van.
2018. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 D. Brasco ***** válasza:
80%
Azert a barataidnaknis sikerult megragadni a lenyeget erdellyel kapcsolatban,hogy wellness strand meg bowling.....
2018. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
15%

#5

Nem mindenkit hoz lázba egy mise, falunap meg medveles. Ha már a turisztikára alapoznak mindent időszerű lenne az igényeket is kielégíteni.

2018. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Néhány futó abból a mocskos világból:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Ja, sőt, továbbmegyek: A Himaláján sincsen bowling pálya :D


Kérdezőnek: nem, nem igaz: kamasz fiam nemrég jött haza és örvendezve mesélt a parajdi sóbányáról, a korondi fazekas művekről és az emberekről, a gyönyörű hegyekről (szemétről nem esett szó, de mivel Ő budapesten él, ezért, ha látott is, már nyilván nem tűnik fel neki) .


Hát persze, ha valaki bowlingozni vagy wellnessezni akar Erdélyben, az nem csoda, ha csalódik. Én jobb szeretem, ha olyan helyen járok, ahol még valamennyire megőrik a TERMÉSZETET. Wellnessezni, bowlingozni itthon is lehet - azért felesleges Erdélybe menni :-)

2018. aug. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
* Budapest és megőrzik
2018. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 D. Brasco ***** válasza:
76%
6-os akkor aruld már el higy minek utazol olyan helyre ahol nem erdekel amit ott csinalni lehet!ez a wellness erdélyben kb olyan mint a homokos part a horvatoknal........vagy sielni menni a bahamákra.....
2018. aug. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!