Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igaz, hogy Erdély szemetes,...

Igaz, hogy Erdély szemetes, mocskos, állandóan esik és hideg van, illetve romhalmaz minden?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az utak állapotára, illetve barátaink most jöttek haza Erdélyi nyaralásból, de nem voltak elragadtatva. Állítólag a nagy nevezetességeket 1-2 nap alatt be lehet járni, azok is csak azoknak érdekesek, akik ilyen nagymagyarok, illetve hungaristák. Aztán kész, kifújt, nincs mit csinálni, mert nincs egy kulturált strand vagy wellness, esetleg bowling vagy bármi egyéb szórakozási lehetőség.

Meg állítólag a népszerűbb kirándulóhelyek dugig vannak zsúfolva, illetve térdig lehet járni szemétben.



2018. aug. 16. 11:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
70%

Mindenki azt lát meg benne, amit akar.

Van szemét is, gödrös utak is, az igaz.


A nagy nevezetességeket be lehet járni 1-2 nap alatt, nem igaz.


És, hogy milyen lehetőségek vannak?

Pl.: quad túra, hőlégballon, gokart, airsoft, paintball, hegymászás, barlangászás, siklórepülés, medveles, kalandpark, kerge olimpia, atós gyorsulási verseny, hogy csak egy párat említsek az olyan programok közül, amelyek megmozgatják az ember vérét.


De ha elutazunk egy kis erdélyi faluba, ahol még mobil térerő sincs, akkor nem várhatjuk el, hogy 5 csillagos kiszolgálásban és szórakoztatásban részesülünk.


Aki pedig a természetben szeretne gyönyörködni, annak itt van egy oldal többnyire idéni fotókkal: [link]

2018. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Erdély semmivel sem szemetesebb mint Magyarország!

Pesthez mérve meg kifejezetten tiszta!

Erre vágtok fel, gőgös dunántúliak?:

[link]

2018. okt. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%
Szépen sorban kifejtve: előfordulnak szemetes helyek, mint ahogy itthon is. Az éghajlat hasonló a miénkhez, csak hűvösebb általában, szóval nem esik állandóan. Alapvetően kicsit hűvösebb van, de a nyár ott is nyár. Személyes példa: Kolozsvár, tavaly augusztus legelején, 600 m magasan, sátor, erdő mellett, hegyen: reggel 7-kor már alig lehetett megmaradni a sátorban, olyan meleg volt. Napközben is 30+ fok. Persze nem ez az általános, de van ilyen. Sajnos sokminden nincs az értékéhez méltó állapotban, de a románok 100 éve (mióta megkapták) tudatosan hagyják szétrohadni Erdélyt, ezzel kiegyenlítve a kulturális különbségeket.De manapság egyre szebben rendbe vannak téve a dolgok. Az utak elég vegyesek, de a főutak eléggé használhatóak. A távolsági tömegközlekedésről nem is beszélve. Azután kezdi becsülni az ember a MÁV-ot. Nem tudom, hogy a barátaid mit tudtak megnézni egy-két nap alatt Erdélyből, véleményem szerint semmit. Már harmadik éve mentem ki 8 napra nyáron néhány barátommal, és továbbra is úgy érzem, hogy egy nagyon apró töredékét láttam csak Erdélynek. A globális, minden fontos dolgon fussunk át egyszer jellegű össz-Erdély túrát sem tudom elképzelni 2 hétnél rövidebbnek, de kényelmesen is alig-alig férne bele egy hónapba a dolog. Csak írok városokat, ami eszembe jut: Nagyvárad, Kolozsvár, Marosvásárhely, Segesvár, Torda, Gyulafehérvár, Arad, Temesvár, Nagyszeben, Brassó, Székelyudvarhely, Sepsiszentgyörgy, Fogaras, Nagybánya, Torockó (jó, ez falu, de ott a csodálatos Székelykő), Szászrégen. Ezeken darabonként egy nap alatt is csak végigrohanni lehet, és csak a nagyon kommersz dolgokat látod belőle. Aztán ott van Kalotaszeg, Székelyföld, kisebb szász falvak, meg rengeteg sok kirándulási lehetőség. Székelyföldre kell minimum egy hét, ha az egészből látni akar egy keveset. Kalotaszegre is lehet menni 2-3 napra. Ha nem kéne gondolnom a pénzre, az egész nyaram is kevés lenne, hogy bejárjam úgy, ahogy szeretném. Jó, igen, én is ilyen "nagymagyar" lennék bizonyára a szemedben, nem mellesleg a család jelentős része kint él. Szóval. Aki szereti a történelmi értékeket, annak kimeríthetetlen Erdély, és egyébként lehet találni kulturált "egyéb szórakozási lehetőségeket" is, pl. tudom javasolni a marosszentgyörgyi wellness-t, ott is van többek közt idehaza kuriózumnak számító sós fürdő. De ugyancsak talál az ember Tordán és Kolozson is. Ja, és a tordai sóbánya valami lélegzetelállító, főleg amit csináltak benne. Egy teljes modern szórakoztatóközpontot, pl minigolf, mini bowling, kézilabda, foci, biliárd, óriáskerék, lejjebb csónakázás az elárasztott részben. Nagyon érdemes megnézni, és kipróbálni a dolgokat. Ja, most nézem, hogy Tordán is van már wellness központ, és szerintem a nagyobb városokban (Kolozsvár, Segesvár, Marosvásárhely, Brassó, Félixfürdő) is lehet találni. Kirándulóhelyként leginkább a Pádis-fennsíkon, a tordai hasadékban és a Székelykőn jártam (millió egyéb is van persze), és abszolút kulturáltnak gondolom. De székelyföldön érdemes vigyázni, mert rengeteg a medve. Összefoglalva, Erdélybe nem wellnessezni szokott menni az emberek többsége, de aki akar, az tud magának találni.
2018. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23: jó összefoglaló - a szívemből szóltál!

Egy évvel ezelőtt késő este érkeztünk meg Nagybányára.

Este 11-kor(!)egy közeli étterembe mentünk, ahol az asztalhoz úgy kellett odakérezkednünk, mert önálló szabad asztal nem volt, annyira tele volt az étterem!

És este 11 után még bőven meg tudtunk vacsorázni levessel másodikkal, desszerttel, sörrel - egészen baráti áron!

Próbáld ezt megtenni pl. Pécsett, ami kb. akkora mint Nagybánya... Max. giroszost találsz nyitva - jó esetben. Olyan éttermet nem találtunk, ahol 11 után is kiszolgáltak volna meleg vacsorával!

2018. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!