Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igaz, hogy Erdély szemetes,...

Igaz, hogy Erdély szemetes, mocskos, állandóan esik és hideg van, illetve romhalmaz minden?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az utak állapotára, illetve barátaink most jöttek haza Erdélyi nyaralásból, de nem voltak elragadtatva. Állítólag a nagy nevezetességeket 1-2 nap alatt be lehet járni, azok is csak azoknak érdekesek, akik ilyen nagymagyarok, illetve hungaristák. Aztán kész, kifújt, nincs mit csinálni, mert nincs egy kulturált strand vagy wellness, esetleg bowling vagy bármi egyéb szórakozási lehetőség.

Meg állítólag a népszerűbb kirándulóhelyek dugig vannak zsúfolva, illetve térdig lehet járni szemétben.



2018. aug. 16. 11:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

Aki ilyen tirpák mint a barátaid, minek megy Erdélybe? Én több tucatszor voltam már, és még nem láttam mindent. Marhaság, baromi sok látnivaló van. Igen, Románia nem gazdag ország, igen rosszak az utak. Láttad volna 20 évvel ezelőtt.


Erdélyben minden a történelemről szól, tudni kell, mi az amit látsz. Rengeteg a természeti látnivaló, barlangok, sóbányák, és fürdők is vannak.


Jó, aki valami nyugatias csinnadrattára vár, az menjen Floridába.

2018. aug. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 talor ***** válasza:
70%

Hogy szemetes, mocskos volna Erdély, azt nem mondanám. Igaz, hogy az idő elég csapadékos mostanában Székelyföldön, de általában nem jellemző a napi eső. A nevezetességekről pedig annyit, hogy hat éve járok rendszeresen, évi több alkalommal Erdélybe, de mindig fedezek fel új látnivalókat, s még rengeteg szerepel a bakancslistámon, amit szeretnék felkeresni.

Nem tudom, hogy a barátaid Erdély mely részén jártak, de strandolási és wellness lehetőség Székelyföld több helyszínén is van. Amiről én tudok: Parajd, Szováta, Tusnádfürdő, Bálványos. Szórakozási lehetőségek is vannak, csak utána kellene nézni. (rafting, kalandpark, paintball stb.)

2018. aug. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
Igen, ez így van! Épített utak nincsenek is, a Kárpátok valójában megkövesedett szemétből állnak, az emberek barlangban laknak és minden újholdkor medvét áldoznak az ősök szellemének. Barátaidnak ez jó lecke, hogy máskor Csepelre menjenek nyaralás gyanánt.
2018. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
7%
Akiknek itt habzik a szája, azért Erdély nem egyenlő azzal a pár faluval amit a turizmus miatt kivakartak a mocsokból. Van egy csomó olyan hely ahol fényes nappal sem mernék kiszállni az autóból.
2018. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

"Akiknek itt habzik a szája, azért Erdély nem egyenlő azzal a pár faluval amit a turizmus miatt kivakartak a mocsokból. Van egy csomó olyan hely ahol fényes nappal sem mernék kiszállni az autóból."


Én szeretem a kihívásokat. Nevezz meg legalább egyet, hogy oda utazhassak.

2018. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Én komolyan mondom, röhögni járok ide.


Miért megy valaki Erdélybe? Olyan az érdeklődése. Olvasott mondjuk Nyirő, Wass, Sütő András vagy hasonló írásokat és vonzza a hely. Szereti a történelmet, a szép tájakat. Ismer erdélyi embereket, vagy valaki ajánlotta, egyszer nézze meg, megéri.


De nem, bunkókám elmegy, oszt húzza az orrát: Há' de piszkos. Ide csak nemzethy turbómagyarok meg hungaristák (!) járnak. Nincs bóling meg velnesz.

2018. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
88%

>> 1-2 nap alatt be lehet járni

A tahó többség nem is tudja: Erdély nagyobb, mint Magyarország !!

2018. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

Mé' Magyarországot nem lehet egy-két nap alat bejárni?!


Bizony, a tágabban vett Erdély területe kb. 4000 n2-rel nagyobb a mai Magyarországnál.


Egyébiránt itthon még soha nem wellnesseztem, bowlingoztam.

2018. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

Én sem járok Romániába szívesen nyaralni. Igaz, egyik környző országba sem.


A természeti adottságok szépek, de ha nem vonz a mélymagyar skanzenkirakat, akkor sokat nem fog adni.

2018. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
64%

"Aztán kész, kifújt, nincs mit csinálni, mert nincs egy kulturált strand vagy wellness, esetleg bowling vagy bármi egyéb szórakozási lehetőség."


Talán azért, mert alapvetően Erdélybe nem azért megy az ember, hogy welnessezzen vagy blowlingozzon. Welnessnyaralásra vannak ennél sokkal alkalmasabb helyek is, akár Magyarországon belül is, bowlingozni meg bárhol lehet, minek ahhoz Erdélybe menni?


Ellenben baromi szép hegyek vannak, ahol rengeteget lehet túrázni.

A Tordai hasadék gyönyörű pl.


Ha nem aktív utazásra vágysz, hanem strandolásra meg welnessre, akkor ne Erdélybe menj.

2018. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!