Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bookingon találtunk egy...

Bookingon találtunk egy feltűnően olcsó szállást Fiumében egy 3 csillagos szállodában 17 ezer forintért 6 éjszakára. Szerintetek elmehetünk? Többi lent.

Figyelt kérdés
Gyorsan le is foglaltuk, (ingyenes lemondással) de nem sokkal utána jött az email,hogy a szálloda arra kér,hogy mondjuk le, de ha nem akarjuk,nem kell lemondani. Járt már valaki hasonlóképpen? Szerintetek elmehetünk és tényleg ennyibe fog kerülni? Nem fogják a helyszínen kifizettetni a teljes árat?
2019. jún. 17. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
17 rugó 6 éjszaka. Kizárt testvérem. Ha erre alapoztok abból cumi lesz. Fix.
2019. jún. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
17 ezer EJSZAKÁNKÉNT gondolom. Jó szokás szerint olvasni....értelmezni nem tudod a leírtakat
2019. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A szallodaval beszeljetek telefonon hogy pontosan mi a helyzet. Alltalaban am nem ajanjak fel hogy rendszer hiba miatt ennyi penzkiesest bevallaljanak, viszont ha vmit is adnak magukra valami kedvezmenyt lehet fognak adni a hiba miatt.
2019. jún. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ám a hibás ár fogalma a turizmusban is. Lemarad valahol egy nulla vagy összecserélnek számjegyeket, ez megesik. Van, aki már körbeutazta a Földet error fare repülőjegyekkel.


Ha a szállás nem mondja le és van azért még szállás normális áron a városban, akkor vállaljàtok be, hiszen nem a ti hibátok. Érdemes lehet a biztonság kedvéért a közvetítő oldal szabályait átolvasni, hogy egy helyszíni vita esetén tudjatok hová nyúlni.

2019. jún. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos nem fejtettem ki elég részletesen : bookingon foglaltuk, valószínűleg rendszerhiba volt mert fél órával később jött egy email a szállástól:

"A szállásadó Apartment... a foglalása törlését kérte (bejelentkezés időpontja: 2019-09-02), és beleegyezett a lemondási díj elengedését.


Ez azt jelenti, hogy Ön ingyen lemondhatja a foglalást az alábbi Foglalás lemondása ingyen gombra kattintva.


Foglalása érvényes marad, ha nem választja ezt a lehetőséget."

Akkor már 170e volt náluk 6 éjszaka szeptemberre.

A kérdés az, hogy jogukban áll e lemondani egyoldalúan, illetve ha ezt nem teszik, akkor el merjek e menni? Járt már valaki hasonlóan?

2019. jún. 18. 08:43
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Elírás történt amit időben észrevettek, és szóltak is nektek korrekt módon, hogy elírás van, így jó ha tudod, hogy nem 17 ezer a szállás hanem 170 ezer. Ezért ha neked ez a 170 ezres opció nem felel meg, mond le ingyenesen a szállást. Ha nem mondod le, akkor bizony elveszted asz ingyenes lemondási jogodat. A szállásadó nem fogja lemondani a szállásotokat, azt nektek kell. De jó ha tudod. Aznap amikor ott van a szálláshelyen, hiába nyögöd be, hogy "bocsika, de nekem nem tetszik, és drága is" ott már nem csak az előleget kell kifizetned hanem a szállás teljes költségét.

Szóval ha sokallod az árát, inkább mond le ingyenesen, és keres másikat.

2019. jún. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Mi is ettől tartunk, de nem szóltak hogy változott volna az ár, a 170-et csak én néztem meg egy héttel későbbi dátumra, tehát egyértelműen tévedés volt az ár részükről. Viszont bookingon az érvényes foglalás szerint nekünk csak 17ezret kell fizetni, ráadásul levonják a kártyámról augusztus végén, tehát kiderül mielőtt el indulnánk :)

Az igaz hogy kérték mondjam le (rendszerüzenetben, nem egy normális email formájában), de ahogy az ilyenkor lenni szokott, magamtól nem mondanék le egy ilyen lehetőségről, ha már ők hibáztak.

2019. jún. 18. 12:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy időben hobbiszinten kerestem a bookingon hibás árakat, ráadásul meglepőne sokat találtam. Az a tapasztalatom, hogy a szállásadók mikor észbe kapnak, felkérnek, hogy töröld te a foglalást. Soha egyetlen ilyen foglalást nem töröltem, amire a második lépésben ők törölték azt.

Azt tudom tanácsolni, foglalj magadnak egy tartalék szállást, lemondhatót. De bne töröld te ezt a foglalást, hanem hagyd meg élőnek, kezdj el alkudozni a szállásadóval. Simán lehet szerencséd, ha másra nem lesz jó mint hogy egy hatalmas engedményt kicsikarj, már az is jó neked.

2019. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

már kifejtette az egyik hozzászóló,hogy inkább mond le,ha jót akarsz,ha ezt nem tudod felfogni,akkor menj a saját fejed után és ha baj lesz,akkor megeszed a levest,amit főztél...lett szólva és te is érzed,hogy nem jó,amit csinálsz, nem érted meg,hogy visszajelzés már volt,akkor te ott hiába vered majd magad,hogy DE EZ 17 EZEEEER, senkit nem fog érdekelni,úgysem neked lesz igazad.


sok sikert...tudom ez nem fog tetszeni,de nem az a lányeg,hanem,hogy felnyisd a szemed.

2019. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd. Írtak, hogy mond le, mert hibáztak. Nem kell nekik térdig hajolva elnézést kérniük. Még ha csak 2 mondatban, de közölték, hogy tévedés volt, mond le mert nem 17 ezer a szállás hanem 170 ezer.

Attól hogy te abban reménykedsz, hogy 17 ezer forintból megúszod, tévedés.

Ha mégis úgy döntesz, hogy márpedig kivárod, mert te 17 ezerért foglaltad le, akkor ne lepődj meg, ha a szállásnál vagy levonáskor. 170 ezret vonnak le. Mindenki hibázik, még te is. Így hibázhat a szállásadó is. Hibáznak, de nem hülyék. Nem fogják 17 ezerért odaadni a szállást.

2019. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!