Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bookingon találtunk egy...

Bookingon találtunk egy feltűnően olcsó szállást Fiumében egy 3 csillagos szállodában 17 ezer forintért 6 éjszakára. Szerintetek elmehetünk? Többi lent.

Figyelt kérdés
Gyorsan le is foglaltuk, (ingyenes lemondással) de nem sokkal utána jött az email,hogy a szálloda arra kér,hogy mondjuk le, de ha nem akarjuk,nem kell lemondani. Járt már valaki hasonlóképpen? Szerintetek elmehetünk és tényleg ennyibe fog kerülni? Nem fogják a helyszínen kifizettetni a teljes árat?
2019. jún. 17. 23:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hagyjátok, majd rájön 😂😂
2019. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ, különösen a 3, 4 és 8. válaszolónak, akik felfogták a kérdés lényegét. A többiek egy kicsit negatívak/hülyének néznek vagy az is lehet hogy félreérthetően fogalamaztam.

Nyilván tudtam amikor lefoglaltam, hogy valamilyen hiba miatt lett ilyen olcsó, de kíváncsi voltam, hogy ki lehet-e harcolni az általam foglalt árat.

Egyébként a szállás aug 26-ig egyébként is ingyen lemondható volt, nem csak a lemondás kérő levelükben ajánlották fel ( amely egy rendszerüzenet volt, nem írt bele egy szót sem a szállásadó, azt sem írták, hogy hiba történt volna).

Csak hogy tiszta legyen: a foglalás az eredeti 17 ezer Ft-os áron jelenleg is aktív, mert visszaigazolták a foglalás után azonnal, az összeget pedig a Booking vonja le a számlámról.

Belinkelem a booking szabályzatát: [link]

Első mondat: "Ha valaki a Booking.comon foglal, azonnal visszaigazolást kap. A foglalások elutasítására nincs lehetőség. "

Egyébként nekem nem a pénzzel van bajom, hanem azzal, hogy a szállásadó önkényesen változtathatja az árakat. Jelen esetben még persze nem vészes, de akkor ki garantálja hogy a nyaralás előtti napon nem emelnek árat, ezzel szemben ha én foglalok akkor minden kötelezettség engem terhel.

Mondok egy példát: nemrég foglaltam Görögországba egy szállást két hétre, ingyenes lemondással. Később egy hétre módosítottam a dátumot a foglalás kezelése fülön. Természetesen minden a legnagyobb rendben, amíg meg nem néztem az adatlapomon a közelgő foglalásokat: lemondási díj 46e, szeptember után 72e. Ezt egy kicsit átverésnek érzem, mégsincs jogom lemondani, ellenkező esetben a szállásadónak persze mindnet lehet.

Aki az emberi hibákkal jön: ha elvállalok egy melót fix díjért, akkor azt annyiért is teljesítem, ha hibázok, vagy nem veszek számításba valamit, akkor az az én költségem. Ha meg rajtam kívülálló okok miatt több idő elvégezni a munkát ( windows frissítés, jogszabályváltozás vagy bármi) az meg főleg nem érdekli a megbízót, a megbízási díj nem változik.

Visszatérve a szállásra: ezután nyilván nem látnának szívesen, úgyhogy egy másik szállást fogok választani, 60-70e között teljesen jók vannak, csak hát egy kicsit igazságtalan a rendszer.

2019. jún. 18. 21:03
 13/13 anonim ***** válasza:
Mondd le, kérhetsz akar kedvezményt is másik foglalásra bar itt tejesen nyilvánvaló hogy időben észrevették a tévedést korrektül jeleztek is neked. Szóval en is lemondanam.
2019. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!