Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőjegyet szeretnék venni...

Repülőjegyet szeretnék venni nyárra, de most jutott eszembe, hogy utazás előtt le fog járni a személyim. A vásárlásnál is már kérik a személyi igazolvány számát? Nem akarnám bonyolítani azzal, hogy később megváltozik.

Figyelt kérdés
Ryanair és Aegean jegyek lesznek.
febr. 29. 14:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hát én rendszeresen repülök az USA-ba, mindig azzal kezdi a becsekkolást, hogy az útlevelemet kéri."


Az USA-ba mondjuk személyi igazolvannyal amúgy is nehéz bejutni...

márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Akkor, hogy világos legyen. A baggage drop-off pultnál a check-ines dolgozónak fogalma sincs arról, hogy én csak Frankfurtig utazom, vagy tovább Amerikába, amikor odalépek hozzá és az üdvözlés után azonnal az útlevelemet kéri. Nyilván ha csak Frankfurtig mennék, elég lenne a személyi is. Air France, KLM, Lufthansa, Iberia mind így kezdi, ehhez vagyok szokva.

Ha lejár a személyi, gondolom van útlevél, attól, hogy Európán belül utazunk használható az is. Bár elnézést, megint magamból indulok ki és ez lehet, hogy nem helyes, hogy eszembe sem jut, hogy valakinek nincs útlevele

márc. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

"A baggage drop-off pultnál a check-ines dolgozónak fogalma sincs arról, hogy én csak Frankfurtig utazom, vagy tovább Amerikába...."


Hja, hogy is jutna eszébe, amikor látja a jegyeden, de mindegy....

márc. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%

Hogy látná? Voltál te már repülőtéren? Évtizedek óta nincs olyan, hogy repülőjegy. Az útlevelem alapján hozza fel a foglalásomat a gépén. Amikor amatőr módon a kinyomtatott foglalási visszaigazolást nyomnám a kezébe, mindig legyint, hogy csak az útlevelem kéri.

Tehát még egyszer: 1. odaadom az útlevelem 2. megtudja hova megyek.

Lehet, hogy ay fapadosoknál ez másképp van?

márc. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
Nos, fapadossal még nem utaztam, de nyilván ott is van beszallokartya és hoppá, azon szerepel az uticel. Érdekes, ugye?
márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudná, hogy mi az utazásod végcélja, akkor hogyan címkézné fel a poggyászodat. Ha meg pl. az USA-ba utazol, akkor még a az ottani belépéshez szükséges jogosultságot is ellenőriznie kell.
márc. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekünk a nászútnál volt ez probléma, mert ugye a nevem is változott, muszáj volt okmányokat cserélni, és azt meg jóval előbb lefoglaltuk, a Ryanair ingyen átírta, el kellett küldeni a házassági anyakönyvit is.



A te esetednél nem tudom, most október 12 mentünk Barcelonába, repjegyet majdnem fél évvel előbb megvettük, október elején járt le a személyim és cseréltem, becsekkolásnál azt adtam meg. Vásárlásnál nem rémlik, hogy kérte. Ryanair mondjuk

márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok a vásárláson, köszi, nem kérte sehol. A nászút az nálunk több mint 30 éve volt, Krétára mentünk, talán 1 hétre rá, hogy megesküdtünk, szerintem akkor még nem volt átírva semmilyen okmányom, így nem volt gond belőle.
márc. 2. 14:33
 19/24 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, ennyire 1 bitesek nem lehettek.

Odamegyek a checkin pulthoz. Rámnéz. Tudja, hogy hová megyek? NEM. Jó reggelt kívánok. Tessék az útlevelem/személyim. Abban benne va a nevem. Átveszi, a benne szereplő néven megkeresi a számítógépében, hogy van-e ezen a néven foglalás. És voila! Ott van! Most már tudja, hogy Münchenen keresztül Chicagoba megyek. És mivel tudom, hogy oda nem lesz elég a személyi, ezért eleve az útlevéllel kezdek.

Tényleg olyan nehéz egy viszonylag egyszerű szöveget értelmezni?

márc. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#15 Hoppá, nincs nálam beszállókartya. Mert az online checkinnél nekem nem adja ki. Ő fogja kiadni. Most, mindjárt, hogy megtalálta a gépében a foglalásomat. Csak előtte oda kell adnom valamit, ami alapján azonosítja a foglalásomat.

(Bizonyos körülmények között nem adják ki online a beszállókartyát, de mivel te gondolom nem munkavégzes miatt utazol, ez rád nem vonatkozik)

márc. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!