Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha valaki "fél" a repüléstől,...

Ha valaki "fél" a repüléstől, azon segítene egy ajándékút?

Figyelt kérdés

A fél azért van idézőjelben -és ezért a kérdés- mert eleinte ez csak kis izgalom lett volna, ami szerintem normális egy első repülésnél. Aztán ez az első alkalom egyre csak tolódott, az illető pedig állandóan egyre inkább bebeszélte magának, hogy az mennyire félelmetes, úgyis turbulencia lesz, úgyis rosszul lesz, hát az X is hogy járt a múltkor(egy ismerősének ismerősének az ismerőse miatt kényszerleszállást kellett végrehajtani, mert rosszul lett, na de hát erre aztán hatalmas az esély....). Most már ő maga is csak egyre tologatja az időpontot későbbre és későbbre, ezért arra gondoltunk (akik vele mennénk az útra, és olyan helyről van szó, ahová nagyon szívesen elmenne, már keresett buszos-vonatos megoldást is, de abban az esetben 2,5-3 napokról van szó), hogy vennénk neki egy jegyet, vagy akár csak hamisítanánk egyet, hogy legalább ő azt higyje, hogy van, aztán majd meglátjuk a reakcióját. Amit mi várnánk, az az lenne, hogy ez végre megadná neki azt a kis lökést, amire szüksége van. De persze másként is elsülhet és lehet, hogy erőszakolásnak érzi, amitől csak rosszabb lesz a helyzet.

Szerintetek megérne ez egy próbát? Valaki volt esetleg hasonló helyzetben, akármelyik oldalról? Mit tettetek?


2018. szept. 10. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem menne. Nekem más jellegű fóbiám van, ha így próbálnának kényszeríteni, azt érezném, hogy nem vesznek komolyan.


Tudatosan lehet a repüléstől való félelmen enyhíteni, pszichológus is képes segíteni. Vagy láttam az Easyjet weboldalán valami félelemmentesítő online tanfolyamot, nem próbáltam, nem tudom, milyen, de sok róla a pozitív visszajelzés. (Ha elvégzi a barátod, kérnék visszajelzést, hogy klausztrofóbia ellen is jó-e.)

2018. szept. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!