Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet valakit navnál névtelenü...

Lehet valakit navnál névtelenül bejelenteni?

Figyelt kérdés
Tudom nem szép dolog de ugyan azt csinalja mint én ugyan abban a városban csak ő feketén én meg fizetem az adót és vállalkozó vagyok... Teljes névtelenség van, hogy soha ne derüljön ki hogy én voltam?

2020. dec. 29. 15:39
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:

30

Nem itt kell elkezdeni becsületbajnoknak lenni. Azért az, hogy drogkereskedelem nem egyenlő azzal, hogy Pista bácsi Zsuzsi néniéknek eladja a tejet a reggeli fejésből, vagy hogy Misi a kőműves felvállal egy munkát. En pont azt bűntetném aki nem dolgozik és a segélyt várja. Az egy lusta semmittevő gazember.



Pista üljön meg a seggén a saját gondjaival és ne csapjon fel spiclinek.

Igen ez volt a szocializmusban is. Fájt egyes embereknek, ha a másik nem a korrupt és romlott rendszer szabályai szerint élt és jól vitte (lásd fekete vágás vagy nyugati termékek csempészése).

Úgy értettem hogy megjutalmazod, hogy egyet értesz vele. "Ugyes vagy, kisfiam, csak így tovább!".

2021. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Mivel a "vetélytárs" se adót, se semmit nem fizet, én pedig igen, párszáz Ft-al olcsóbban tudja adni az áruit. Ezért egyre többen vásárolnak nála.


Én pedig aki tisztességesen fizettem az adót, iparűzési adót, jótékonykodtam vállalkozóként most meg kell szüntessem a vállalkozásom ami több embernek adott tisztességes munkát a városban.


Üdv

2021. márc. 1. 08:11
 33/56 anonim ***** válasza:
0%

32

Ez van. Mindig lesz valaki, aki jobb nálad és akinek több kuncsaftja lesz. Irigységből ne csinálj rosszat senkinek. Ő ügyes, boldogul az életben és nyilván te is az vagy, ha saját vállalkozásod van. Talpra fogsz állni de nem kell ezért senkit lehúzz.

2021. márc. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:
Már nincsen , megszüntettem a vállalkozást, ez nem jelenti azt hogy nem folytatom a munkát, csak innentől kezdve feketén, mint az általatok úgy védett vetélytársam .
2021. márc. 1. 09:05
 35/56 anonim ***** válasza:

34

Nem mondom hogy védem őket. Ha jogi szempontból nézzük, akkor igen, törvényt szegnek. De gondolj bele: mennyi adót nyúl le tőled az állam a ház, az autó, stb miatt. Aki ilyen-olyan seftelésből él, asztal alatt kereskedik arannyal, autókkal stb azokat én is maximálisan elítélem (bár nem jelentem fel, mert nem szeretek belebújni ilyesmibe). De aki dolgozik és megküzd a betevőért (mint mondod vállalkozó vagy, én is olyasmi vagyok, s valljuk be, nem milliárdokkal dobálózunk) azt nem kéne zsigerelje az állam.

2021. márc. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Azt ugye tudod hogy most saját magadnak mondtál ellent?
2021. márc. 1. 09:29
 37/56 anonim ***** válasza:
60%

Kedves rosszindulatú emberkék, először is a fejekben kéne már rendet tenni.

A kérdező tisztességesen adózott és ezáltal versenyhátrányba került.

Az adó az mint tudjátok közteher. Arra próbáltak itt páran rávilágítani hogy jól teszi ha bejelentést tesz de ez a többségnek nem tetszett.

Megpróbálom érthetően leírni, ADÓT fizetett. Amiből fenntartják az óvodákat-iskolákat-orvosokat, fizetnek-rendőrt-tűzoltót-vasutast és számtalan közalkalmazottat, ebből készül a nyugdíjka és a segíj is :)


Na most, ha nem érkezik meg a segíj, nem kapsz nyugdíjemelést, bacik rád az orvos és lecarják a fejedet az önkormányzatnál, akkor el lehet menni reklamálni a Feketén ocsón megoldom Jóskához!!!!


Remélem érthető voltam, és akkor nem megyek bele abba hogy az is adócsaló aki nem kér számlát a fodrászától!

2021. márc. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
Abba bele se menjünk hogy mi lenne ha senki nem fizetne adót. Mert ha Jóskabáttyámnak se kell, akkor nekem se kell alapon senkinek se kell...
2021. márc. 1. 09:39
 39/56 anonim ***** válasza:

36

Miért? Én azt mondom, hogy a kőművest, autószerelőt, mezőgazdászt, panzióst, stb aki feketén csinálja nem tudom elítélni amiatt, hogy keményen dolgozik. Megküzd a pénzért és nem lopja azt.


37

Na látod épp ez az. Az adó sajnos nem ide megy,hanem a nagy kutyák zsebébe. Mert nézd meg a tönkre ért egészségügyet, a rossz tanügyi rendszert stb. Egyes higiéniai állapotokat amelyek iskolákban, kórházakban uralkodnak... Nameg a segély... Fizessem én a semmittevő cigány segélyért mert csinált 6 gyermeket, de dolgozni már derogál? Na ne...

2021. márc. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 A kérdező kommentje:
Es ha ezzel nem az allamot teszi tonkre hanen a nasik tisztessegesen dolgozo embert? :)
2021. márc. 1. 10:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!