Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet valakit navnál névtelenü...

Lehet valakit navnál névtelenül bejelenteni?

Figyelt kérdés
Tudom nem szép dolog de ugyan azt csinalja mint én ugyan abban a városban csak ő feketén én meg fizetem az adót és vállalkozó vagyok... Teljes névtelenség van, hogy soha ne derüljön ki hogy én voltam?

2020. dec. 29. 15:39
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
61%

"Nem játszom a hülyét, te játszod. Úgy beszélsz a rendszerről mintha ez lenne a paradicsom."


Nem. Te konkrétan azt állítottad, hogy felesleges adót fizetni, mert semmit sem látsz belőle. Ez nyilvánvaló hazugság, nem csak akkor láthatsz belőle valamit, ha itt a "paradicsom" van. És persze a Mészárosozás mellé ideért az egészségügyezés is. A mentős példád remekül mutatja, hogy melyikünknél működik a propaganda (már a Mészárosnál világos volt, ne aggódj). A mentősök esete pont olyan, amiről nyugodtan kijelenthetjük, hogy nemzetközi összevetésben semmi szégyenkeznivalónk nincs, a példádban meg nem tudjuk összehasonlítani a két esetet. Tele vagyunk "nyugaton a kutyaszar is aranyból van" sztorikkal, biztos beveszi még pár őstermelő, aki életében nem járt még külföldön. A kinn élő magyarok meg rohannak haza egy benőtt körömmel is, mert erre azért jó ez a szar magyar eü. :)

2021. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:
Most jöttem rá hogy mennyire ostoba visszamaradott emberek szóltak le... Csak az fáj nagyon ,hogy Magyarországon belőlük van a több...Ezért tartunk ott , ahol.
2021. márc. 1. 20:36
 53/56 anonim ***** válasza:
65%

51

Igen,sajnos felesleges. Ha a törvény nem büntetné, nem fizetném.

Nem, nincs a kutyaszar aranyból. Förtlem végigmenni Bécs utcáin, tele van semmirekellő munkakerülő kéregetők fiatalokkal. Németországban meg az említett unokatestvérem 2000 euróért hordja a köveket meg téglákat, de alig marad valami neki ebből hónap végére.

Egyszerűen csak azt mondom, hogy ahol fordítanak az egészségügyre, ott látszik.

2021. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:

Oké, ezutóbbi válaszod egészen korrekt volt, visszavonom a "kutyaszar is aranyból van" dumát. Bécset illetően nagyon egyetértek, nagyon szomorú látvány.


"Egyszerűen csak azt mondom, hogy ahol fordítanak az egészségügyre, ott látszik."


Ez persze igaz, de ezzel az információval semmire sem megyünk. Ahol magasabb tud lenni a fizetés, ott több tud lenni az elvonás is (amiből több tud menni az eüre is). Nálunk nem tud varázsütésre változni a dolog, mert a szocializmus miatt mi 45 év hátrányból indulunk egy "fejlett, nyugati" államhoz mérten. Ehhez képest az egészségügyünk erős közepes, ez a Covid alatt is bebizonyosodott.


És akkor egy kérdés: most az az érved, hogy ha eddig adóztunk és költöttünk az egészségügyre egy összeget, de nem vagyunk elégedettek az eredménnyel...akkor jövőben adózzunk (és ezáltal költsünk) kevesebbet?

2021. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Ha nem sikkasztanák el az adókat, ha nem luxusvillákat és nyaralásokat vásárolnának a mi pénzünkön, semmi gondom nem lenne vele. Sőt. De addig, amíg tisztázatlan körülmények közt ide-oda elúszik egy-egy nagyobb összeg, én egy országos sztrájkot javasolnék (persze ez egy utópia, megvalósíthatatlan dolog, de reménység ék megteszi :D)
2021. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
61%
Ugyanmár. Aki szerint luxusvillák, nyaralások, meg a stadionokra költött pénz miatt nem jut elég pénz az egészségügyre, az csak azt bizonyítja, hogy nincs tisztában a nagyságrendekkel. Az EÜ egy feneketlen kút, már hosszú-hosszú évtizedek óta, és még a mi politikusainknak sem szokásuk annyit elnyaralni, meg luxusvillázni pályafutásuk alatt, amennyi az egyhavi EÜ-költségeket fedezné, ez egy totál hibás megközelítés. De legalább ne fizessen akkor adót senki, és dögöljön meg mindenki, nem?
2021. márc. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!