Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet valakit navnál névtelenü...

Lehet valakit navnál névtelenül bejelenteni?

Figyelt kérdés
Tudom nem szép dolog de ugyan azt csinalja mint én ugyan abban a városban csak ő feketén én meg fizetem az adót és vállalkozó vagyok... Teljes névtelenség van, hogy soha ne derüljön ki hogy én voltam?

2020. dec. 29. 15:39
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

40

Aki ügyes abban amit csinál és jól dolgozik, az biztos nem hal éhen. Én így vagyok ezzel. Valah volt üzletem (amolyan ABC) és megbukott. Én nem tudok mást okolni ezért. Azt jelenti egyszerűen, hogy nem voltam jól benne, nem tudtam olyan kínálatot vagy kiszolgálást biztosítani, amilyet a vásárlók igényeltek...

2021. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:

Kedves 39#.

Nekem azzal semmi bajom ha valaki keményen dolgozik, azzal már inkább hogy a közös teherviselésből nem egyenlően vesszük ki a részünket.

De megnyugtatlak, a kérdést feltevő már rájött a megoldásra mint ahogy én is évekkel ezelőtt.

Most mondom parasztosan hogy mindenki megértse: attól az adótól nem fogtok böfögni amit én vagy a kérdező befizet.

Mondjuk nálam ez a kevés még mindig több milliónyi adó évente, de lehetne ez több is.

2021. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint tök mindegy lenne, hogy az állam mire költi a pénzét, adót akkor is sokan csalnának.


Tehát ez egy felesleges kifogás arra, hogy miért nem fizetsz.


Ha az én esélyeimet, mint vállalkozó azzal csökkentenéd, mert feketén vállalkozol, biztosan "megfingatnálak".


Nekem ez az érdekem, Neked pedig az. Majd az erősebb győz. :)

2021. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:

43

Akkor ne névtelenül tedd. Vállald fel és kész.

Egy fekete vállalkozó sem csökkenti egy jó szakember/jó cég esélyeit. A kis névtelen vállalkozásokat vagy átlagszolgáltatást nyújtó cégeket talán igen, de az igazi mesterembert vagy valódi üzletembert soha.

2021. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:

#44. "Akkor ne névtelenül tedd. Vállald fel és kész."


Csak szólok, hogy névtelenül nem is lehet (próbálkozni is felesleges), mert minden hatóság tojni fog rá, nagyjából ballisztikus ívben. A NAV közérdekű bejelentés nem névtelen, úgy tízszer lett elmagyarázva/szájbarágva fentebb.

2021. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
100%

#44. "Egy fekete vállalkozó sem csökkenti egy jó szakember/jó cég esélyeit. A kis névtelen vállalkozásokat vagy átlagszolgáltatást nyújtó cégeket talán igen, de az igazi mesterembert vagy valódi üzletembert soha."


Amúgy természetesen ez sem igaz. Maximum nem megy automatikusan csődbe egy tisztességes vállalkozó, de hogy az esélyeit csökkentik a csalók, az bizony holtbiztos. A kezdő vállalkozók, akik csak később tudnának mesteremberré válni, bizony nagyon könnyen ellehetetlenülhetnek és dönthetnek a vállalkozás megszüntetése mellett, ha csupa feketén dolgozó versenytárssal találják szembe magukat. Nagyon alap IQ-val belátható, hadd ne magyarázzam (fentebb már amúgy is megtettem párszor).


De ajánlott irodalom a Hajtás Pajtás története is, akik egy totál szürke szektorban elsőként és akkor még egyedüliként döntöttek a kifehéredés mellett, és még annak ellenére is majdnem beledöglöttek, hogy nekik akkor már piszokjó hírük volt a piacon. Egyszerűen undorító, gyomorforgató, hogy van olyan ember 2021-ben, aki halálkomolyan ki tud állni a feketegazdaság mellett, és szerinte aki nem fizet adót, az "ügyes"...egészen elképesztő. De azért a Mészárosozás az látom, megy. Ez mindent el is mond. :)

2021. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Akkor fizess adót, hogy ne láss semmit belőle. Én is fizetek és nem mondom, hogy ne fizessenek az emberek, de aki nem fizet és el tud úgy is boldogulni, az igenis ügyes és jól teszi. Én nem merném de vannak nálam sokkal bátrabbak és befolyásosabbak, akik igen. Aki pedig dolgozik és nem lop, az nagyon jól teszi ha elsőként magára gondol és nem a korrupt parlamentre.

A Mészározás? Mármint az a hihetetlen történet, hogy egy iskolázatlan falusi gázszerelő dollármilliárdos lesz úgy, hogy ma is egy inkompetens csökkent értelmiségű báb, aki egy mondatot nem tud elmondani elejétől a végéig? Nyilvánvaló, hogy "valaki" vagy "valakik" strómanja, akik intézik neki az üzleteket és ő mossa tisztára a pénzt. Na ez a nagy csalás. Ezt kéne bűntetni, nem Pista bácsit aki nem fizet adót, amiért a SAJÁT tehene tejét eladja reggel a szomszédoknak, vagy Jóska bácsit, aki megszereli a falubeliek traktorát. Mert ezt bezzeg a hatóság hamar kiszúrja.

2021. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
74%

Nem, öreg. :) Azért hihetelenül szánalmas a Mészárosozás, mert te ugyanazt propagálod, csak kicsiben. Te nem tisztességesebb vagy jobb vagy, mint Mészáros, hanem mindössze az a különbség, hogy balszerencsédre nem te vagy a miniszterlnök gyerkkori jóbarátja. Téged nem a csalás és a korrupció zavar szemmel láthatóan, hanem az, hogy te kimaradsz belőle. Ugye nem gondolod, hogy innentől kezdve bárki is komolyan veszi a Mészárosozásodat?


"Akkor fizess adót, hogy ne láss semmit belőle."


Nocsak. Te építettél magadnak iskolát és képeztél+fizettél magadnak tanárokat? Felhúztál magadnak/a hozzátartozóidnak egy kórházat is, vagy legalább össszedobtál egy orvosi rendelőt, ha bármi bajotok volt (a szakemberekről már nem is beszélve)? Gondolom neked rendőrség sem kell, majd veszel belőle egy kicsit, ha épp szükséged van rá. :) Basszus miért kell játszani a hülyét? A kiegyezés előtt volt értelme az adózással trükközni, aztán ez valahogy rajtunk ragadt akkor is, amikor tanárokat meg orvosokat kellene az adóból fizetni. De neked sem késő kinőni ebből.


"Aki pedig dolgozik és nem lop, az nagyon jól teszi ha elsőként magára gondol és nem a korrupt parlamentre."


Semmi gond, gondoljon először magára nyugodtan. Aztán pedig fizesse be maradéktalanul a rá eső közterheket is, és nincs semmi probléma. :)

2021. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

48

Nem érdekel hogy ki mit vesz komolyan.

Nem, én nem próbálgatok semmit. De, a korrupció zavar. És próbáltam is tenni ellene sokszor, sikertelenül. Mert a hatóságok csak a gyengébbek ellen mernek fordulni és én ebben nem vállalok szerepet. Az, hogy a szegény ember, az átlag polgár csinál bármi törvényszegést, bizony kiveri a biztosítékot. Bárki aki egy rendőr altiszt fölött áll a társadalmi ranglétrán, gyakorlatilag szent és sérthetetlen. Sajnos ez van.


"Basszus miért kell játszani a hülyét?"


Nem játszom a hülyét, te játszod. Úgy beszélsz a rendszerről mintha ez lenne a paradicsom.

4 éve kihívtam a rendőrséget, mert egy férfi (19 éves srác) egy késsel nekem támadt. 28 perc volt mire kijöttek. 3 éve anyámhoz hívtam mentőt mert szívinfarktusa volt. 17 perc volt, mire kijöttek a mentők, addig beértünk ki hamarabb a kórházba. Ott leharcolt kórteremben, pocsék ellátással és csapnivaló élelemmel etettek fiatalt-öreget. Nem beszélve a híres orvosokról, ápolókról (tisztelet a kivételnek).


"tanárokat meg orvosokat kellene az adóból fizetni"


A propaganda megtette a hatását... Veled még megetetik, velem már nem.

2021. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem, hogy Németországban szintén 4 éve nem szívinfarktus, hanem egy egyszerű rosszullét miatt hívtunk mentőt az unokatestvéremhez és 4-5 perc alatt ott volt. Rohantak mint az állat, szirénával, felszereléssel stb.

Amikor 4 éve hozzánk szálltak ki (akik otthon voltak mesélik) nyugodtan kiszálltak, szép komódosan elvoltak ott a táskáikkal, aztán lassan betámolyogtak az udvarra pár perc után, amikor mondták nekik, hogy elmehetnek mert már nincs otthon a beteg

2021. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!