Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet valakit navnál névtelenü...

Lehet valakit navnál névtelenül bejelenteni?

Figyelt kérdés
Tudom nem szép dolog de ugyan azt csinalja mint én ugyan abban a városban csak ő feketén én meg fizetem az adót és vállalkozó vagyok... Teljes névtelenség van, hogy soha ne derüljön ki hogy én voltam?

2020. dec. 29. 15:39
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Igen képzeljétek el azért vagyok "irigy" mert csak azért tudja párszáz ft-al olcsobban adni a cuccait mint ên mert évi egymillió ft-al több marad a zsebébe mint nekem azzal hogy feketén csinálja. És igy bukok rengeteg vásárlót
2020. dec. 30. 13:27
 12/56 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, igazad is van. Sajnos a magyar néplélek remekül tükröződik egyes itteni hozzászólásokban is. Az adózás egy fontos dolog, marhára nem magánügy, hogy ki dolgozik feketén, erről értesíteni a hatóságot nem valamiféle proli irigység, hanem az elvárható magatartás egy normális országban. Itt meg még azt akarják házmesternek nézni, aki nem szeretné, hogy az adócsaló, tisztességtelen versenytársa kiszorítsa a becsületesen adózót a piacról. Abszurd. /És persze rendre ugyanezektől az emberektől hallja állandóan az ember, hogy Magyarország milyen szar hely (észre sem veszik, hogy ők sem tesznek semmit, hogy ez megváltozzon, sőt), de ez most mellékes./


Ha csalárd magatartást gyanítasz, tégy nyugodtan közérdekű bejelentést! Aztán az adóhatóság majd eldönti, hogy mit kezd vele. Az is lehet, hogy kivizsgálja és úgy fogja látni, hogy mégsem áll fenn adócsalás, ezt nem tudhatod, nem is fognak tájékoztatni róla. De ha szeretnél tisztességes versenyt folytatni, az nem fog menni, ha feketegazdaságot gyarapító, más gazdálkodók hátráltatnak. Neked elemi érdeked, hogy ők ne élvezzenek tisztességtelen előnyt veled szemben. Te ennyit tudsz tenni az ügy érdekében, a többi az illetékes NAV dolga.

2020. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is igazad van kérdező, csak azért írtam le a terrorelhárítós példát, hogy a méretek mérlegelése után döntsél.
2020. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 A kérdező kommentje:
Koszonom, igen tudom hogy mindig van egy olyan "munkatars" a navnal, rendorsegnel, szerveknel aki megveheto vagy kiad adatokat hisz amirol mar 2 ember tud az mar nem titoo szoktak mondani. Ezert nem ertem miert nem letezik nevtelen bejelentes az ilyenek elkerulese miatt. Es talan tobb adocsalora, vagy buncselekmenyre feny derulne ha letezne ilyen modszer.
2020. dec. 31. 10:54
 15/56 anonim válasza:
25%
Nálunk volt aki tett feljelentést a mekire és látták papíron h ki volt, az e-mail címet is
2021. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem meg bekaphatod, tett ő ellened valamit? Attól, hogy most kibaszol valakivel, még neked nem lesz több pénzed. Majd átmennek máshoz aki feketén csinálja, vagy csak nem áll le. Neki is el kell tartania valamiből a családját, erre nem gondolsz? Vagy ha miattad utcára kerül a család, mert te egy irigy gyökér vagy?
2021. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Nekem pont 2 x akkora forgalmam lesz ha o eltunik a szinrol.
2021. jan. 2. 09:22
 18/56 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar a vetélytárs. Ha tisztességes a verseny. Vagyis legyen ő is vállalkozó és csinálja legálisan mint én.
2021. jan. 2. 09:22
 19/56 anonim ***** válasza:
19%
Remélem lofasz se vásárol majd nálad, dehogy lesz neked 2x több forgalmad 😂 Irigy gyökér
2021. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
De sok itt az adocsalo :D
2021. jan. 2. 22:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!