Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adójóváírást befolyáso...

Családi adójóváírást befolyásolja, ha nem jól lett ki töltve az adó bevallásom?

Figyelt kérdés

Késve tudtam leadni az adó bevallásom.

Részben az én,részben a munkáltatóm hibájából csak június 22-én tudtam be adni.

Az szeretném meg tudni,hogy tavaly áprilisban születettet a kisfiam és most igényeltem meg a családi adó kedvezményt.Addig azt sem fogják figyelembe venni amíg nincs meg a javítás?


2013. júl. 10. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:

nem fogják figyelmébe venni

előbb javítani kell a hibát

2013. júl. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 10. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Kevés az info a jó válaszhoz.


Az "és most igényeltem meg a családi adó kedvezményt" mondatod azt jelenti, hogy eddig egyáltalán nem foglalkoztál ezzel a kedvezménnyel? Tehát 2012. évre vonatkozóan sem?


Ha már tavaly egész évben jogosult voltál a családi kedvezményre, de a 2012. évről szóló adóbevallásban ezt nem tüntetted fel, akkor az olyan, mintha igénybe sem vetted volna. Ha érvényesíteni akarod a családi kedvezményt, akkor kénytelen vagy az adóbevallásodat önellenőrizni. Más út nincs...

2013. júl. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!