Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki ért hozzá, adjon tanácsot,...

Aki ért hozzá, adjon tanácsot, mit lehetne tennem, nagyon kétségbe estem?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a történet. Az előző munkahelyemről mentem szülni, ahol szerződéssel voltam, pont szülés után 18 nappal

lett volna vége a szerződés szerint. Akkor azt mondta nekem a könyvelő, hogy a cég megszűnik, de papíron én még maradok, szóljak akkor ha lesz más munka vagy lejár a gyes. Nem igazán értettem miért jó ez, hiszen a cég megszűnt, mindenkit elküldtek, valamiért lehet papíron még léteznie kellett a cégnek. Most összejött egy munka, egy hónapja könyörgöm a kilépő papírjaimért. Pénteken több telefon és könyörög árán ide is értek, de néhány fontos papírt, a munkáltatói igazolást kiagyaltak belőle, ma mondták az új munkahelyen, hogy enélkül nem alkalmaznak sajnos. Ma szóltam a volt munkahelynek, hárítanak: a könyvelő, hogy ő leadta a volt főnöknek aláírásra és postázásra az összes papírt, ezt is, a volt főnök, szerint ő postázta. Szeptember 2.án kéne kezdeni, de most nem tudom mi lesz. Az a baj, hogy a székhelye elég messze van a cégnek, de már ott tartok, hogy elautózok érte 2 órát. Mit tegyek, ha még mindig húzzák az időt, még mindig nem tudják hol a papír? Mit tegyek, mivel "fenyegessem" őket, hogy ez már visszatartás, és akadályozzák az új munkámat? Már a sírár kerülget, pláne, hogy több mint egy éve papíron is megszűnt a cég, de nekem nem postáztak ki semmilyen kilépő papíromat, nem is szóltak, most derült ki...


2013. aug. 26. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Tértivevenyes ajanlott levelet küldesz, amiben leírod, hogy a torvény szerint 3 napon belül kötelesek kiadni a kilépő papírjaidat, igy amennyiben X napig az hozzád meg nem erkezik, munkaügyi pert inditasz es kártérítést fogsz igényelni.
2013. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze, ez már nekem is megfordult a fejemben, de most nekem az a lényeg, hogy a szükséges, elmaradt papírok a kezembe legyenek, muszáj hogy sikerüljön az új meló, nem hiszem hogy egy kicsi gyerekkel a városunkba egyhamar megint lesz lehetőségem...
2013. aug. 26. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a módja. Miután a munkaügyi perben csak o veszthet, ami magas perköltséggel plusz a kártérítéssel jár, azonnal postázni mi fogja a papírokat.
2013. aug. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én az új munkáltatót nem értem.

Miért ne alkalmazhatna a másik munkahely "Munkáltatói igazolása" nélkül? Ez egy baromság.

Ha én elhagyom az összes munkáltatói igazolásomat, akkor soha nem fogok tudni elhelyezkedni máshol? Ilyen nincs.

Ha bármilyen okból kifolyólag nem tudod igazolni az előző jogviszonyaidat, akkor írásban nyilatkoztatni kell a dolgozót, hogy milyen időszakban nem volt biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya és kész. Ha volt, akkor pedig záros határidőn belül próbálja meg igazolni.

Kizárólag táppénzes állomány esetén van "gond" annak hiányából, de ez "kiváltható" egy előre sorszámozott "Jövedelemigazolás egészségbiztosítási ellátás megállapításához" nevű nyomtatvánnyal. Ha ezt megkaptad, akkor már a táppénz sem gond.


Egyébként a volt munkahelyed címe szerint illetékes Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségtől kérjél segítséget, nem kell pereskedni. Ők az illetékesek ilyen ügyben. Majd ők kikényszerítik a kötelező okmányokat a volt munkáltatótól.

2013. aug. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!