Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek mennyi hitele van, vagy...

Kinek mennyi hitele van, vagy tartozása? És h próbáljátok ezt túlélni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott
2010. aug. 11. 20:30
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem nekem irtal, csak ugyanakkor irtam, mint a masik hozzaszolo es azt hittem, hogy nekem szol.
2010. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
Nem, az nem neked szólt, hanem az 54 éves úriembernek, akinek fogalma sincs arról, milyen nehézségek vannak mostanában. Biztos akkor se volt könnyű, de a vele egykorú szüleim mondják, hogy ma nem tudnák ugyanazt megteremteni, mint mikor ők voltak fiatalok. Anyu örül, hogy van munkája, apámnak csökkentik a fizetést (az egész cégnél egyébként), és még nem tudja, mennyivel, engem táppénz után küldtek el, voltam ugyanannál a cégnél másik részlegen is, ott nem voltak ilyen gondok, de nem engedélyezte a vezetőség a bővítést, mégis mit tudok tenni? Tanulok abból, amit eddig összeszedtem...
2010. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
En is ugyanezt mondtam amugy...
2010. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
Lakáshitelem van és felújítási hitelem, a CHF árfolyam emelkedése miatt kb 8 mill Ft. Nehezen bírom és fontolgatom, hogy eladom a házamat (kb 23-24 milliót ér), ha már egy kicsit felélénkül az ingatlan piac és veszek egy másikat, amin már vagy nem lesz, vagy kevesebb lesz a hitel.
2010. aug. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
100%
Férjemmel együtt több millió tartozásunk van. Most összecsaptak fejünk felett a hullámok. Hiába dolgozunk éjjel-nappal,lassan elviszik az autót,a házat,kikapcsolják a villanyt,stb. Idegileg már nem bírom sokáig.
2010. aug. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
20%

Nekünk a férjemmel 10 millió hitelünk van, CHF alapon. Illetve csak volt, mivel az árfolyam változás miatt ma már 12-13 millió a tőketartozás forintra átszámítva, ami kamatozik. Én is sokallom a törlesztést erősen, de kifizetjük, nem tehetünk mást. Nincsenek anyagi gondjaink, felelősen vettünk fel hitelt. Csak lakáshitelünk van, minden mást kp-ből oldunk meg. Most éppen autóra gyűjtünk, ami 1-2 éven belül szintén össze fog jönni. A szülők nálunk sem tudtak/tudnak segíteni, nem is fogadnánk el tőlük, mindent magunknak teremtettünk meg.


Én valamilyen szempontból egyetértek az 54 éves válaszolóval. Ma is meg lehet oldani mindent ha elég kitartóan és keményen dolgozik valaki. Persze akinek nincs lehetősége sokáig a szülőknél lakni, aki nem kap segítséget annak nehezebb, de nem lehetetlen. Ha mi meg tudtuk csinálni, hogy 22-24 éves korunkra lakást vettünk, akkor másnak is adott a lehetőség.

2010. aug. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.


Ha lett volna segítségünk,szüleink mellettünk lettek volna,akkor mi sem itt tartunk,ahol most...:((((

2010. aug. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

08:20 - 25 éves vagyok, végzős főiskolás, tehát szeptember végével lesz meg a diplomám (a papírom, amit követelnek a munkáltatók, de tapasztalatom nincs a szakmában, mert nőként nem hitték el még a gyakorlati helyek se - ismerősnél végeztem el -, hogy értek az informatikához), van egy 20 éves öcsém, még neki sincs szakmája. Én 2006. óta felváltva dolgozok-tanulok, amióta nincs hallgatói jogviszonyom, vagy dolgozok vagy munkanélküli vagyok, a leghosszabb időm egy munkahelyen 11 és fél hónap volt, a legrövidebb 1 hónap. A legmagasabb fizetésem 125.000Ft BRUTTÓ, a legalacsonyabb 30.000Ft BRUTTÓ, a legszemetebb be se jelentett, és utólag tudtam meg, több, mint 1 éve nem zárult még mindig le az ügy, az APEH rajtam követelte a tartozásukat. Nincs párom, aki tudna segíteni, és a szüleim se tudnak, mert örülnek, ha ki tudjuk fizetni a havi költségeket, amellett a megtakarítást öcsém és köztem osztják MAJD el, de azt mondták, hogy 2 milliónál több pénzzel (Budapesten élünk) nem tudnak hozzájárulni az önállósodásunkhoz.

Egy lakható állapotú lakás (albérlet pénzkidobás) 5 millió Ft fölött kezdődik, ez használt, mivel itt élek, ide kötnek a tanulmányok és munka is, nem költözöm dögöljmegpusztára, ahol nyilván olcsóbban találnék lakást, de munkára lehet, hogy még annyi lehetőségem se lenne, mint itt.

MÉGIS HOGY INDULJAK EL HITEL NÉLKÜL?

Nem akarok se autóra se luxuscikkekre hitelt felvenni, spórolok, ami pénzem van, azt lekötöm kamatozni, nem költekezek.

Még a munka se büdös, de akármit nem vállalhatok el, pl. nem emelhetek, mert kicsi a szívem, és bár nincs baj, de hogy ne is legyen, figyelnem kell. Tavaly behívtak úgy interjúra, hogy várakoztattak 1-2 órát, mire bejutottam az interjúztatóhoz, majd közölte, hogy nem akarnak alkalmazni egy leendő diplomást, hát majdnem képen vágtam, hogy akkor mégis miért hív be és nem is keveset várakoztat.

2010. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

Kedves 07:51! Nekem se a legyek hordták össze. Én a te helyedben már régen eladtam volna az autót, kikapcsoltattam volna az internetet és minden olyan tárgyat eladtam volna, amit nélkülözni lehet. Amit ezekért kaptam volna, azt betörlesztettem volna a lakáshitelbe. Akkor lehet, hogy nem lenne autóm, de legalább nem kéne attól rettegnem, hogy elviszi a bank a házat és attól, hogy kikapcsolják a netet. Na ez a különbség köztünk.


Az voltam, akit lepontoztál...

2010. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

az egyik előző válaszoló ezt írta: "Ha mi meg tudtuk csinálni, hogy 22-24 éves korunkra lakást vettünk, akkor másnak is adott a lehetőség."


Gratulálok nektek, ügyesek voltatok. Viszont az, hogy ti ezt ilyen fiatalon meg tudtátok tenni, azt is jelenti, hogy sok olyan problémával, amellyel másnak meg kellett küzdeni, ti még nem is találkoztatok.

Azt sejtetni, hogy mindenki, akinek anyagi problémája van, önhibájából került ebbe a helyzetbe, igen helytelen, és sok téves következtetésre ad okot.


Én most veszítettem el a munkám - majd 6,5 óra alatt találtam másikat, ráadásul egy igen jó állást. Mégsem állok oda 1-2 éve munkanélküli emberek elé, és nem verem a mellem: ha nekem sikerült, neked is sikerülnie kéne, vagyis te nem is igazán teszel erőfeszítéseket...


Inkább hálát adtam a Jóistennek, hogy így elrendezte a dolgaimat - utána pedig bementem a boltba, és amikor bevásároltam, vettem egy vekni kenyeret, amit kifelé odaadtam valakinek, akinek szüksége volt rá.

2010. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!