Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek mennyi hitele van, vagy...

Kinek mennyi hitele van, vagy tartozása? És h próbáljátok ezt túlélni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott
2010. aug. 11. 20:30
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
75%

Kedves dolgozni szerető, munkát nem kapó fiatalok.


Igy van, ahogy leirtátok, csak azt kéne eldönteni, ki a hibás ezért a helyzetért.

Elárulom.

Elsősorban én, a ti szüleitekkel együtt, amikor 1989-ben kapitalizmust követeltünk. Nem tudtuk felmérni, milyen szerencsések vagyunk, hogy biztosan tudhatjuk, ha elvégezzük a munkánkat,biztonságban fel tudjuk majd nevelni a gyerekeinket, és egész életünkben komolyabb anyagi gondok nélkül boldogan élhetünk.

Elcsábitottak a jelenlegi rabszolgatartóitok, a csillogással, ami néhány embernek valóbn megadatik, és azt hittük hogy mi is közéjük tartozunk majd.

Ezért aztán gyorsan el is adtuk nekik bagóért, amit 40 év alatt összehoztunk nagyon kemény munkával, és vártuk a sült galambot. Azóta is várjuk, csak már egyre éhesebbek vagyunk.


Az nem tetszett, hogy minden embernek volt munkája, lakása, biztos megélhetése. Lehet hogy mindenbúl egy kicsit sárgább és kicsit savanyú jutott, de az mindenkinek és biztosan.

Emlékszem volt akkor a falunkban egy dawn-kóros szerencsétlen elmebeteg fiú, akinek az édesanyja belehalt a megszületésébe. 15 éves korára az apját is elvesztette.

Gondoljátok el, mi lenne ma belőle.

Ez az egyébként nagyon rendes fiú akkor elment egy nagyvállalathoz udvart seperni (elsőre alkalmazták), és bevásárolt a dolgozóknak. Mindenki kedvence volt.

A válalattól kapott egy apró bérlakást. Később megnősölt és 2 gyönyörúszép egészséges gyereket nevelt fel.

Keresett annyit hogy ezt az ő egyedüli keresetéből megtehesse.

Ilyen szintű volt akkoriban a biztonság.

Ez a gyerek, ha nagyon szerencsés lenne, ma egy elmegyógyintézetben élné le egyész életét begyógyszerezve.


Ez nem tetszett, és azóta is mindenki a komcsikat szidja.

Senki ne irja, hogy mindez hitelből volt, mert ez nem igaz. Akkoriban mindenki nagyon keményen dolgozott, ezért ami ki volt irva minden gyárban. "tiéd a gyár, magadnak épited". És ez igy is volt 89-ig.

Hitelt pedig kevesebbet vettünk fel 40 év alatt, mint 2008-ban egyetlen évben. Azzal a 20 milliárd adóssággal szemben is volt legalább 200 milliárd állami vagyon, aminek elkótyavetyéléséből ez a rendszer 20 évig megélt.

Sajnos már elfogyott, nincs tovább. Meg kell tanulni dolgoznotok.


Éni s kivonultam rendszervltást követelni, életem legnagyobb tévedése volt, elnézést érte mindenkitől.

Sajnos már nem lehet visszaforditani, ezért ebben a rendszerben kell boldogulnotok.

De azért a tanulságokat levonhatjátok abból a korból is.

Bőven van mit.


(A pár napja ide iró 54 éves bányász voltam)

2010. aug. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
09:53 - Anyukám úgy hívja: "vadkapitalizmus"
2010. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
Az 54 éves bányásznak nagyon igaza van. Ezt elolvastattam apukámmal is, és ezt ő is megerősítette. Viszont ne haragudjon senki, de én nem érzem kötelességemnek, hogy a ti hibátokat helyrehozzam. Nem fogok vért verítéket izzadni , hogy másnak az ekkora kaliberű hibájáért feleljek. Ehhez drága az én időm, és nekem is csak egy életem van. Azt pedig máshol, egy élhető helyen építettem fel.
2010. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim válasza:

71%-os:a,íg államtól és a férfiaktól várod el,hogy jussál valamire,semeddig sem fogsz jutni.Nagyon rossz a felfogásod.


Anyukádnak meg lehetett volna panel helyett kertes háza,csak az macerásabb.

Sajnos azt látom,hogy a mai 50-60-as panellakó gyerekei a legelesebbek.Tanulták szüleiktől a semmitevést,az életképtelenséget(abszolút nem értenek sem kerti munkákhoz,sem apróbb szerelésekhez,állattartáshoz stb)csak már megszünt az üvegbúra.

Nem siránkozni kell,az nem visz semmire.Tanulni kell.Nem csupán könyvekből,a diploma nem egyenlő a megélhetéssel.

Tényleg nem tudom milyen a munkanélküliség,mert két munkahely között napszámba jártam,fagyit árultam,hol mi akadt.El se tudtam képzelni,hogy mást csináljak munkakeresésen kívűl,amíg nem találtam.Az pedig nem abból áll,hogy e-mail-ben elküldöm az életrajzomat,aztán meg netezgetek....

A hozzáállás az,ahol a dolgok kezdődnek és már itt bibi szokott lenni.

2010. aug. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
17:50 - Kertes ház Pesten panel helyett úgy, hogy a nulláról indultak? Te hol élsz?
2010. aug. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!