Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek ha eladósodtunk?

Mit tegyek ha eladósodtunk?

Figyelt kérdés
Évek óta szinte hitelekből élünk, és már 8 millióra felemelkedett a tartozás, amit havi 140 ezrével fizetünk vissza. Előző hónapban nem tudtunk fizetni, kértünk egy hónap csúsztatást erre levonták az összes fizetésemet. Ha visszaforgathatnám az időt nem vennék fel, de akkoriban szinte egy vasam sem volt. Mit tanácsoltok?

2022. okt. 10. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
37%
Probalnek senior pozikra palyazni vagy contractorkent kulfoldi cegeknek dolgozni. Mas otletem nincs.
2022. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
94%

Meghaladja-e a nettó vagyonotok a nullát? Azaz van-e 8 milliónál magasabb piaci értékű eszközötök? (ide tartozik a készpénz, bankszámlapénz, értékpapír, ingóság, ingatlan, követelések)


Ha van, akkor értékesíteni kell ezeket és a befolyt ellenértékből végtörleszteni a hitelt.


Ha nincs, akkor növelni kell a bevételeket, hogy a tőketartozás csökkenésnek indulhasson.


Ha ez nem megvalósítható, akkor a nemteljesítés marad, amelynek súlyos, éveken át húzódó következményei vannak, lényegében a bank egy idő után eladja egy követeléskezelőnek a tartozásaitokat, ami mindenféle költségeket még hozzáír és amint befolyik egy kis jövedelmetek, már meg is sarcol.

2022. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
100%

Átnézném a hiteleket, kiknek tartozok, milyen kamattal.

Priorizálás, a legmagasabb kamatút kifizetni először, vagy ha van kisebb összegű tartozás, akkor azt.


Bevétel növelés, igen ezt mondani baromi egyszerű, megcsinálni nem az, de nincs más út. Alkalmi munka, mellékállás.

Eladnék dolgokat, hogy törlesszem belőle a hitelt.


Ezeket tenném.

2022. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:
Félreérted tudjuk fizetni a hitelt, de akkor ennivalót, számlákat nem.
2022. okt. 10. 11:41
 5/76 anonim ***** válasza:
100%
Hol és milyen körülmények között éltek? Saját vagy bérelt ingatlanban? Van olyan vagyontárgyatok, amit pénzzé lehet tenni (autó pl.)? Dolgoztok mindketten? Nincs mód arra, hogy állást váltsatok? Külföld esetleg?
2022. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 A kérdező kommentje:
Erste Bank.
2022. okt. 10. 11:42
 7/76 A kérdező kommentje:
Saját ház. Nincs autónk. Bejelentve én dolgozom, párom rokkant.
2022. okt. 10. 11:43
 8/76 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Dolgoztok? Mennyi a havi bevételetek?
2022. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
100%
A rokkantság nyilván beszűkíti a lehetőségeket, de a ház eladása nem segítene? Kislakás esetleg? Nem tudom persze, hol éltek.
2022. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a házat így idővel vinni fogja a bank.


Nem tudom hogy gondoltátok hogy jó ötlet hitelből élni.


Én szerintem mielőtt tovább göngyölődik, eladnám a házat, vennék egy kisebbet, a hitelt visszafizetném, és legalább stabilizáltad a helyzetet.

2022. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!