Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik olyan hogy háztartási...

Létezik olyan hogy háztartási pénzügyi tanfolyam? Azt írtam hogy nem befektető tanácsadó akarok venni vagy bármi ilyesmi hanem csak azzal szeretnék tisztában lenni hogy a saját kicsi vagyonomat mikor mibe érdemes befektetni

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 09:36
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
9 oké hogy tudja de ha nem tudom én is és nem szólok akkor nem kérdezi meg. Ép ez a probléma
2023. jan. 2. 13:04
 12/52 anonim ***** válasza:
Könyvelőként mondom neked, hogy egy könyvelő sem fogja tőled egyesével végigkérdezni a betegségeket. Ha hozzám eljössz pl adóbevallást csináltatni, akkor első körben odaadod/elküldöd a papírjaidat, aztán elmondod a további infókat, amikkel tisztában vagy. Igen, én meg fogom kérdezni, hogy igénybe kívánsz-e venni családi kedvezményt, vagy igénybe kívánsz-e venni személyi kedvezményt. Ha ezekre nem a válasz, akkor nem forszírozom tovább. Ha megkérdezed, hogy mik a személyi kedvezmények, az már más tészta. De akkor sem fogom végigkérdezgetni tőled a többszáz betegséget, hanem max irányba állítalak, hogy melyik rendelet melléklete tartalmazza a betegségeket, onnantól már neked kell intézni. Én a bevallásodba csak az orvosi igazolás szerintit írom bele.
2023. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Na látjátok igazam van hiába van könyvelő ha én nem tudom. A kérdés az hogy tudjátok meg minden ilyesmit? Ha a csaladira rákerdezek akkor.mar több vagy a navos ugyintezonél, de még mindig kéne a megoldás a többire.

Amúgy nem a többszáz betegséget kell vegigkerdezni hisz egy listát én is meg tudok nézni hanem megtudni hogy még milyen listák vannak

2023. jan. 2. 13:16
 14/52 anonim ***** válasza:
“ Évekkel később megtudtam ha egészségpénztár tag leszek akkor bizonyos feltételek teljesülése esetén egy befizetett összeg dupláját kapom vissza adovisszateritesben. És már hasonlót befektetéshez bár hivatalosan nem az.” nincs ilyen 20 % àllami támogatás van, ami a nav által készített szja bevallásban is benne van
2023. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 5 évig visszamenőleg javíthatod a bevallásodat
2023. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Ez is egy olyan dolog amit a navos nem mondod el. Könyvelő ezt talán elmondta volna
2023. jan. 2. 13:38
 17/52 A kérdező kommentje:
Bar nem igenyelt családi adókedvezmény is igenyelheto 5 évig?
2023. jan. 2. 13:44
 18/52 anonim ***** válasza:
100%
Igen, önellenőrzést kell beadnod
2023. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Na ez az gondolom nincs összefoglalva az összes ilyesmi de mégis hogy lehet ezeket megtudni. Könyvelő se fogja átnézni az elmúlt 5 év adóbevallást nem maradt e ki valami, nekem kell erre is megkérnem ehhez viszont megintcsak tudnom kell hogy 5 evig ezt lehet.
2023. jan. 2. 13:50
 20/52 anonim ***** válasza:
Mivel a könyvelő nem tudhatja, még az adóbevallásod átnézése után sem, hogy ez neked jár vagy nem jár. Ezért kell neked nyilatkoznod erről. A könyvelőtől tájékoztatást kérhetsz, ha elmeséled neki a sztoridat, akkor felhívja a figyelmedet arra, hogy XY dolog járHAT neked esetleg Z időponttól.
2023. jan. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!