Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kirúghat-e a munkáltató...

Kirúghat-e a munkáltató (állami cég, közszféra), ha próbaidő lejárta után bejelentem, hogy 14hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 21:52
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#20, ha az előző cégnél 3 évet lehúztam, a mostaninál meg már 3 hónapja dolgozom és még tervezek is dolgozni, akkor miért is nevezzük ezt "várja hogy teherbe essen és állami cégeknél himihumizásnak"? 3 kőkemény év van a hátam mögött kedves válaszadó, kicsit sem könnyű munkakörről beszélünk. Talán nem véletlenül jöttem el onnan.


Egyébként még arra is gondoltam, hogy talán a baba is azért most sikerült, mert amíg ott dolgoztam, iszonyatosan stresszes életem volt. Érdekes módon ahogy eljöttem onnan, azonnal sikerült.

2019. dec. 19. 12:33
 22/32 anonim ***** válasza:
45%
@21 Nem ezt mondom, hanem hogy tök értéktelenek azok az évek egy CV-ben. Nyugodtan kérdezz meg bármilyen toborzót. Sokszor inkább vesznek fel pályakezdőt, mint valakit aki belerohadt a közszférába meg az ottani változni képtelen, átpolitizált szituációba.
2019. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
28%
23: ehhez a terhességnek rohadtul semmi köze.
2019. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
50%

Nem rúghat ki,de valszeg nem is fog visszavárni utána.


Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy a közszféra sokkal szemetebb ilyen szempontból, ott szoktak ilyen egyéves szerződés-hosszabbításokkal gceiizni, hogy a nők ne tudjanak elmenni szülni, meg hasonlók.

2019. dec. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Van diplomám egyébként és most csinálom a mestert levelezőn meló mellett... azt ne mondd, hogy majdan 2 diplomával, 3 éves munkatapasztalattal "kidobják a CV-met a kukába " (csakhogy a Te szavaiddal éljek), és nem kapok majd állást, mert 26 évesen elmertem menni szülni....


Szerintem ez életszerűtlen.

2019. dec. 19. 16:04
 26/32 A kérdező kommentje:
25ös határozatlan idejű szerződésem van..
2019. dec. 19. 16:06
 27/32 anonim ***** válasza:
24%
Így van, ennek semmi köze a terhességhez. Másrészt örüljünk, hogy van akik csinálják.
2019. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező ne aggódj, biztos találsz munkát vagy akár ide is mehetsz vissza. Lehet kidobják valahol, máshol meg örömmel várnak. Rengeteg munkahely van, csak meg kell találni a megfelelőt.
2019. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
71%
@26 Rendben. Nem volt célom bántani senkit, ne legyen igazam. Remélem, különben maradnak a karrierzsákutca nettó 150-es közszférás melók.
2019. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%

Közszféra.


Nekem kimondottan pozitív véleményem van arról, ahogy a baba dologhoz állnak. Gyerekem esett teherbe úgy, hogy lejárt volna a határozott szerződése, és pont nem kapott volna semmilyen ellátást, csak a GYES-t. Jelezte, hogy van egy ilyen gondja, hajlandóak-e segíteni? Megtették. A szülés várható időpontja utáni hónap végéig meghosszabbították a szerződését.


Szervezete (embere) válogatja.

Mint ahogy cége is... :)

2019. dec. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!