Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kirúghat-e a munkáltató...

Kirúghat-e a munkáltató (állami cég, közszféra), ha próbaidő lejárta után bejelentem, hogy 14hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

2019. dec. 18. 21:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
55%
nem rúghatnak ki
2019. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
68%

"együttlét a pároddal/férjeddel. Ha fair vagyok a céggel, akkor nem csinálok ilyen, hanem majd akkor, amikor már bedolgoztam magam és illik. Most kimagyarázhatod ezt azzal, hogy milyen csodás ajándék meg minden, én nem mondom, hogy nem az. Csak hogy nem váratlanul jött, az is tuti."



Hogy mi van?!? Nem munkahely függő, hogy mikor lesz gyerekünk. Engem pl pont elküldtek és épp munkanélküli voltam mikor első gyerekünk fogant. Két hónapja próbálkoztunk, nem álltunk le csak mert épp munkanélküli vagyok. Azóta született már két gyerekünk is és munkanélküli is voltam újra, de ekkor se dugtuk vissza a gyerekeket feleségem pocakjába :)


A kérdező próbaidő után védett, nem küldhetik el! Csak addig kell vigyázni le ne bukjon és SENKINEK egy szót se róla! Nem tudhatod ki a "tégla".

2019. dec. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
66%

Nem küldhetnek el, ennyi.


A rossz indulatú megjegyzésekkel pedig ne foglalkozz, sok boldogságot, erőt, kitartást, egészséget a babához!


Azt sem vagy köteles közölni, hogy éppen hány hetes terhes vagy. Az meg külön köszönetet érdemel, ha nem tervezel egyből keresőképtelen állományba menni, hanem dolgozol, amíg tudsz, mert pontosan az ilyen mentalitás tartozik a munkáltatóhoz való jó hozzáálláshoz. Remélem, hogy értékelni is fogják. Én azt tenném... :)

2019. dec. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszadóknak nagyon szépen köszönöm a választ, tanácsot, ment a zöld! 😊 a rosszindulatúaknak pedig csak annyit mondok, hogy mostmar úgy vagyok vele, hogy tojok a főnökök és mindenki véleményére, pláne 3 év becsuletes , bejelenetett munkaviszony után! 25 éves vagyok, 3 éve dolgozom, a legutóbbit 4 hónapja hagytam ott, a mostani helyemen vagyok 3 hónapja, pont lejárt tegnap a próbaidő. A boldogságomnak semmi nem állhat útjába, a babára koncentrálok. Nyilván nem lennék boldog ha emiatt (jogellenesen) elküldenének, de -szerintem nem fognak.

És igaza van a fent válaszolónak, hogy azt bizony soha senki nem jósolhatja meg előre, hogy egy nőnek mikor lesz gyereke! Az előző munkahelyemen is próbálkoztunk már a babával, es másfél évig nem jött össze! Nem véletlenül nem számítottam rá, hogy majd pont mlst össze fog jönni, de ennél szebb karácsonyom nem is lehet, mint ez a hír! 😊


Ha minden igaz, kisfiút hordok a szívem alatt. ❤

2019. dec. 19. 07:31
 15/32 A kérdező kommentje:
14, mint írtam, van egy elég komoly betegségem, ami OKOZ havi vérzés kimaradást is! Nekem mar többször előfordult, hogy nem jött meg, mégis mindig negatívat teszteltem! Szerinted ennyi csalódás után majd egyből terhességre gondolok..?! 🤦‍♀️
2019. dec. 19. 07:35
 16/32 anonim ***** válasza:
84%

Azzal,hogy állami cég már sokat elmondtál!

Ott szerintem nem mernek @aszakodni egy kismamával.

A véleményük meglesz,meg sokat részéről a "harag" is,de ez van.

Kolléganőm 6 hónapot dolgozott nálunk és 3 hónapos terhesen ment táppénzre.Szintén állami cég!

2019. dec. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

17es, őszintén, én pont ezért maradtam az állami cégeknél (előző is az volt különben), Mert nagyon rá voltam feküdve a baba témára... mint irtam, másfél év sikertelen próbálkozást tudok a hátam mögött... rengeteg csalódás, sírás...


Most úgy érzem, egy álmom válik valóra, mégha nem is a legtökéletesebb időben.

2019. dec. 19. 07:51
 18/32 anonim ***** válasza:
51%

Nincs tökéletes időpont! A baba jön amikor jönni akar. Dolgoztál előtte pár évet, teljesen jó ez így.


A kimaradt mensirol károgónak meg üzenem, hogy nem mindenkinek olyan pontos a ciklusa, van akinél 40-50-60 nap is kimarad.

2019. dec. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
34%
Nyilván nem küldhetnek el, inkább a CV-ben lesz elég csúnya ez az időszak életed végéig. Én nagyon nem vagyok náci ilyen tekintetben, volt hogy úgy vettünk fel embert, hogy a kiküldött ajánlat után szólt, hogy most tudta meg hogy terhes, kell-e így. Kellett. De kimondottan speciális munkakörbe a versenyszférában. GYES alatt tanulj valamit, mert amikor vissza akarsz menni, annyi fogsz látszani, hogy himihumi állami cégeknél vártad, hogy teherbe ess, aztán elmentél szülni. Emberileg maximálisan érthető és örülök, ha boldog vagy, de egy ilyen önéletrajzot még én is kihajítanék a kukába vezetőként.
2019. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
55%
#20: mert állami helyen ne dolgozzon senki? Érthetetlen amit írsz.
2019. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!