Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ez így marad többen halnak...

Ha ez így marad többen halnak majd éhen meg mint a virusban?

Figyelt kérdés

Itt az átlag vagy inkább átlag alatti színvonalon élőkre gondolok,sajnos én sem engedhetek meg magamnak ennyi hónap kiesést,mert akkor utcára kerülnénk.

Igyis nagyon meg kell húzni magunkat.

Próbálom azzal nyugtatni magam másoknak is Rossz sőt van akinek rosszabb.Már nem bírom 😞



2020. márc. 31. 07:42
1 2 3 4
 31/36 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
#24: a vírus miatti hisztiről beszélek, te muhareger!
2020. márc. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
#6. És akinek már nincs miről lemondania?
2020. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Jah utolsó

Jót nevettem hogy egy műsorban is mondták spóroljon úgy hogy lemond a külföldi nyaralásról és nem eszik étteremben hanem otthon főz.

Nos ez azért az emberek egy jó részének nem lemondás mert mindig otthon főztem és külföldön is kétszer jártam életemben.

2020. ápr. 1. 21:06
 34/36 anonim ***** válasza:
A hiteleket december végéig nem kell fizetni
2020. ápr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Szegény kérdező! Csak olvasom es ámulok hogy kapja szerencsetlen a savat, pedig csak egy félelmére keresi a választ, es amit ír, nem is hülyeség, lássuk miért nem: Na akkor tegyük tisztába a dolgokat. Ha valaki megkérdezne hogy albérlet -formájában szeretném a pénzt az ablakon kidobni, vagy a saját lakásomat fizetni, az utóbbit választanám én is. Írták mar istenről vegiteletrol, de erről szó sincs. Nézzük a száraz tényeket. A gazdaság működése mindig is ket módban működik, erősödés, es gyengülés. A gazdaságnak van egy ciklusa amióta világ a világ, es majdnem minden ciklus része, hogy az erősödés felívelés után jön egy lejtmenet, aminek a vége recesszió, vagyis valsag. A gond a jelenlegi helyzettel annyi, hogy a vírus a lefele forduláskor vagy stagnáláskor ütött be, amikor amúgy is gyengült volna a gazdaság, emiatt a válság borítékolhatóan rosszabb lessz mint lett volna ha minden a forgatókönyv szerint ment volna vírus nélkül. Ellentétben a többi recesszióval,túl gyorsan jött. Gondolom a kedves kérdező sem most vette fel a hitelt hanem 1 evvel pár hónappal ezelőtt, amikor még minden dübörgött. Amikor én 2018 elején felvettem a hitelt az autóra nem gondoltam volna, hogy 1 másfél évvel később összeomlik a gazdaság. Nem volt ekkor még előjele, sőt halvány hírnöke sem. Nem lehetett megtippelni. Az is igaz, ha valaki mindvégig a holtbiztosra megy, es bennmarad a barlangban, akkor az ember mellett elmegy az élet. Hogy ebben a helyzetben felelős döntés volt e hitelt felvenni? Igen, mert a legnagyobb volt a gazdasági biztonság, hiszen dübörgött. Felelős döntés volt e a saját ház? Igen, mert az albérlet olyan mint a biztosítás, a végen nem kapsz a pénzedért semmit, míg a saját ház ha kifizetted a tiéd marad. Az albérlet árak csillagászati magasságokat céloztak be az elmúlt időkben, így hosszútávon nem volt bölcs döntés benne maradni. Megleptek azt, ami elhagyja a legnagyobb úgymond káros kiadást egy család számára, a hosszútávon kifizetett albérleti díjat. Mit ajánlok ebben a helyzetben? Igenis bölcs döntés a nem létfontosságú kiadások leállítása, légyen az telekom, dohánytermék, kábeltv, stb. A kérdező úgy értette, hogy a husegido lejárta előtti szerzodesbontas kötbér kiszámlázását eredményezi, ez az a 100 vagy akár több 100ezer forint, melyet előző hozzászólásaiban említett. És minden pénzt pedig amit adott hónapban nem kolt el, tegye félre megtakarítási számlán. Vállaljon több munkát másodállásban másik cégnél, így ha az egyik tönkremenne, a másikkal meg simán el tud evickélni, amíg újra tálal egy másodikat. És végezetül pedig, élj a moratóriummal, ne a hiteledet fizesd most, hanem tegyél félre minnel több pénzt, hogy ha megtörténne a legrosszabb, akkor is meg ki tudd húzni addig, amíg tálalsz másik munkát. Sok sikert, es teljes gőzzel előre;)
2020. ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Köszi 35

Igen próbálok spórolni Bar a bevétel kb az egyharmada lett a szokásosnak.

Eddig Sajnos sem a telefont sem a net tv dolgot nem mondhattam le mindkettő kötbéres lenne.

2020. ápr. 2. 08:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!