Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora havi villanyszámla...

Mekkora havi villanyszámla reális egy 100 nm-es háznál?

Figyelt kérdés

Hárman lakunk benne az óvodás kislanyommal. Hatvanas években épült.

Hasonló módon élők?

Csak mert eddig 6.000 Ft körüli számla érkezett (9 hónapja élünk itt), és két hete letöltöttem az ELMŰ Appot, leolvastam az órát és beküldtem, most kijött egy 55 ezer forintos számla, és sírógörcsöt kaptam.

A 6 ezer párszáz átalány volt, mi?



2020. máj. 30. 10:45
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
91%
Ha kijött most egy ilyen számla akkor automatikusan átállítják az átalányt a rendes fogyasztásotokra, szerintem mostantól 12000-es csekkeket fogtok kapni.
2020. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát a lakás alapterülete és az elektromos fogyasztók között ha nem azzal fűtész ha tetszik ha nem nincs összefüggés.

Ha 12e Ft körül hasznaltok az full reális , feleségem 44e ftot generál pl most is megy a szárítógép kinn még süt a nap, 132 mosasnal járunk ebben a hónapban (szeret mosni) így nálunk ez a normális fogyasztás . A 12 csoda lenne.

2020. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat. Tudom, jobban képben kellene lennem, de majd 20 évig albérletben éltem, és ez az első saját, és sorra érnek mindenféle meglepetések: az elmúlt fel év anyagilag nagyon kivéreztetett minket. Már rettegek a postastol, fel sem sorolom, mennyi dolog történt/történik.

A férjemet kabe nem érdeklik ezek a dolgok, és próbálok mindent rendbe szedni, illetve hajtani, hogy járjon utána azon dolgoknak, amikhez mindenképpen ő kell.

A hűtőt ingyen kaptuk rokontol, és nem is tudnánk újat venni: még vagy fel évig kell több kölcsönt visszafizetnunk, és minden hónapot úgy rettegünk végig, hogy ne legyen extra kiadás (nekünk most a 20 ezer is annak számít). Persze mindig történik valami...

Remelem, lassan kilábalunk (bár már túl régóta remelem), szörnyű ilyen defenzív életet élni.

Most nem tudom, hogy fogjuk kifizetni, de hátha a jövőben jobb lesz. Amint ez a pár kölcsön lejár (a hitel és az illeték meg marad több-kevesebb ideig), szerzunk egy új hűtőt. (Utolsó: hogy jön ki havi 132 mosás???)

2020. máj. 30. 15:23
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az illetékre is és a villanyszámla tartozásra (az 55 ezerre) is lehet részletfizetést kérni.


Ne értsd félre, nem bántásból írom a következőket: érdekes ez, amit írtál, hogy ennyire ki vagytok számolva, nagyon jó "látlelete" annak, hogy sokan alig várják, hogy SAJÁT lakásba költözzenek, mert úgy gondolják, akkor minden probléma megoldódik, de amíg az albérletben volt a havi "lakbér" meg a rezsi, mint kiszámítható folyamat, addig egy saját lakásnál bizony gyakran váratlan kiadások jelentkezhetnek - és ez még nem is olyan "váratlan" kiadás, de mi van, ha jön egy jégeső és beveri a tetőt, stb?

Akkor mit csinálnátok?


Sokszor le szoktam írni, hogy nem jó ennyire kiszámított pénzzel lakást venni, hitelt felvenni - kicsit várni kellett volna és inkább lazábban tervezni.

Persze, értem én, hogy alig várja az ember, meg gyerekkel, stb. de hát most így csak a küzdés jut osztályrészül. Ha férjed meg nem foglalkozik vele, csak rád szakad a teher, akkor még a kapcsolat is kárát láthatja :-(

2020. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

132 mosás? Jézusom! Nálunk átlagban heti 2.

A konyhaszekrény világításod, valószínű halogén. Egy-egy ízzó általában 50 vatttos. Nálam 5 van a szekrényen, s elég gyakran ég. Kicseréltem ledre, kb. 3000-rel csökkent a számlám.

Mindenesetre még nagyobb "sírógörcsöt" kaptál volna az októberi tényleges leolvasás után a 100 ezer körüli számlától.

Próbálj meg részletfizetési kedvezményt kérni az ELMŰ-től.

2020. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
45%

Átalányt semmiképp ne kérj a jövőre nézve, mert csúnya meglepetések érhetnek, mint most is.

Nekünk 10 ezer átlagosan a villanyszámla, nagyon sok készüléket használunk.

2020. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

"Átalányt semmiképp ne kérj a jövőre nézve, mert csúnya meglepetések érhetnek, mint most is."


Ezzel abszolút nem értek egyet: egy jól beállított átalány hasznos tud lenni.

Meg egyébként is szívesebben használom az Elmű pénzét egy évig és fizetek végszámlára mondjuk egyben 30 ezret, minthogy minden hónapban fejben tartsam a diktálási időpontot és vacakoljak azzal, hogy mikor mennyi az óraállás. Elég, ha megbetegszik a gyerek, és máris minden más kimegy az ember fejéből - tapasztalatból tudom...

2020. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Nálunk a 132 az a mai nappal van de még tuti betesz egy mosást és 133 lesz 05. Hoban. (Mondjuk ebben most el leszek a ludas mert meglátogattam egy ismerősöm ez aki dohányzik így sürgős ruha mosás fürdés minden kell )

Ez van asszony szeret mosni, a 12 e Ft nálatok nagyon jó, örülhettek neki.

2020. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

24: ez jól hangzik, de már nem volt mire várnunk, ezt most itt nem fejteném ki.

A meglátás jó lenne, de az én személyes véleményem (sok egyéb körülmény mellett), hogy szándékosan van kivereztetve a társadalom nagy része, és szándékosan kell élet-halál harcot vívnia.

Ha csak rajtam múlott volna, már más országban élnék...

2020. máj. 30. 23:16
 30/41 anonim ***** válasza:
Nekem 16000 forintra van állítva az általány, általában túlfizetett. Kis befektetés, de sok kicsi sokramegy, én a ledes izzókat vettem észre nagyon.
2020. máj. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!