Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora havi villanyszámla...

Mekkora havi villanyszámla reális egy 100 nm-es háznál?

Figyelt kérdés

Hárman lakunk benne az óvodás kislanyommal. Hatvanas években épült.

Hasonló módon élők?

Csak mert eddig 6.000 Ft körüli számla érkezett (9 hónapja élünk itt), és két hete letöltöttem az ELMŰ Appot, leolvastam az órát és beküldtem, most kijött egy 55 ezer forintos számla, és sírógörcsöt kaptam.

A 6 ezer párszáz átalány volt, mi?



2020. máj. 30. 10:45
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező (8) : azt a hűtőt gyorsan cseréljétek le, mert az lehet a fő ludas! El sem hiszed, mennyit zabál egy ilyen!


[link]


" a régi készülékek működésük során négyszer-ötször több áramot fogyasztanak, mint amennyit az új, A+ energiaosztályba tartozó hűtők"

2020. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
92%
Az altalanyt automatikusan meg fogja emelni a szolgáltató a következő hónaptól
2020. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
77%

Persze, hogy lehet. Még online is meg tudod csinálni!

ugyanígy a számlázási rendet is át tudod állítani átalányról ténylegesre. Telefonon, vagy online is be lehet havonta jelenteni.

Persze szolgáltatótól is függ, de menj fel a weboldalukra, és minden infót megtalálsz.


A konyhabútor világítás nudli! Valszeg LED-es, az szinte semmit nem fogyaszt.... ahogy az előbb írtam, az öreg hűtő a ludas!

2020. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
84%

"Az altalanyt automatikusan meg fogja emelni a szolgáltató a következő hónaptól"


Igen, ez így van - ha mégsem történne meg, akkor pedig 1 évben egyszer kérheti a felhasználó a részszámla (átalány) módosítását.

2020. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%
12: igazad van, átalány esetén minden évben korrigálnak - az előző év fogyasztása alapján.
2020. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
63%

"Persze, hogy lehet. Még online is meg tudod csinálni!"


Bár nem csináltam még online, de gondolom, ott KW-ra kell megadni a fogyasztást - jó esetben meg arról fogalma sincs az átlag fogyasztónak :-) Nekem viszont nagyon készségesen beállítják a telefonos ügyintézésnél, ha növelni vagy csökkenteni akarom: pl legutóbb jelentősen csökkent a fogyasztásunk, kértem, hogy 5 ezerre állítsa és kiszámolta, hogy az náluk hogy jön ki - és így is lett - még így is volt egy kis túlfizetésem :-)

2020. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
63%

16: összeget VAGY kwh-t lehet megadni az EON-nál az átalányhoz...


[link]

2020. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd nénike 1500Ft-ot fizetett havonta, odaköltözött egy 14 fős család és nem értették, hogyan jött ki nekik 11hónap alatt 127eFt befizetendő.


Téged is így tudlak elképzelni, korábbi lakó kisfogyasztó volt, ti meg átlagosak, ennyi a történet!

2020. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk kb minden, melegvíz, sütő főzőlap, fűtés, mosás, egyéb villany, így az általány 17ezer, és kb két hónap ingyen használom az elszámolás után.
2020. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
63%

Ezt még idehozom, bár 7 évvel ezelőtti, de az adat akkor is tanulságos....

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztar..


"uj hutő: 1 nap 0.57 kw fogyazt

1honapban :17,1 kw- 50 forintal szamoltam 855ft/ho


regi hűtő

1 nap 2,1 kw

1honapban 70-71 kw 3500-3600 ft

havi: 2700-2800 ft a vilanyszamlabol leugrik havi szinten nem keves persze ha nincs allandoan nyitogatva.remelem tudtam segiteni."

2020. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!